Co se z nás stalo

(festivalový název)
  • Dánsko Sorgenfri (více)

Příběh o světě, kde řádí hordy sousedů proměněných v nakažené lidožravé maniaky, vypráví režisér z pohledu jedné docela obyčejné současné rodiny. Nejsou tu žádní bývalí policajti, kteří trefí mozek ohnilé zombie na vzdálenost několika kilometrů, žádní vědci, kteří dokáží odhalit příčiny smrtícího viru, a žádné prázdné obchodní domy, věznice, nebo laboratoře, kde by přeživší mohli najít trvalejší azyl. Je tu jen rodinka ustrašených lidí, kterým skupina vojáků v plynových maskách přetáhne přes celý dům igelitový potah a zakáže jim vycházet ven. V takhle totální skleníkové izolaci samozřejmě intenzivně bují tísnivé pocity nejistoty, bezbrannosti a akutního ohrožení. (Festival otrlého diváka)

bizz_mjc

Dobré, dost dobré! Doufám, že o Mikkelsonovi ještě uslyšíme, protože tohle nemělo jen atmosféru, ale zapojením psychologie a severského naturelu i koule ukázat víc než typické utíkání a vřískot. Jen škoda poměrně standardního příběhu, pak bych hvězdu přidal. Tak třeba v nějakém pokračování? ()

KeithMaxwell

Poctivý zombíci z Dánska který odpovídají jejich vysokému standartu a rozhodně zasloží víc než těch 57% co tu mají. Film buduje slušnou atmosféru ke které nepotřebuje zbytečné hordy a drží ji až do celkem překvapivého konce, z těch levnějších zombie filmů jeden z nejlepších. ()

MatejNosal

Sem tam slušná atmosféra, pri sledovaní som si spomenul na takmer všetky zombie filmy. Herecky je to zahrané dobre tak isto réžia je fajn. Herci sympatický čo u severských filmov je veľká rarita. (65%) ()

dozana

Festival otrlého diváka tomuto filmu dodal další rozměr. Jsem ráda že, jsem přežila bez újmy a nemuseli mě odtahovat ze sálu. :) ()

RomeroIsGod

Nebylo to špatný, ale hodně to vyšperkovala atmosféra Aera (jako vždy!). Bohužel, mám nakoukáno o zombících už prostě moc (což naznačuje nickname :-D ) a tak mě máloco překvapí. K plusům ale patří atmoška, Dánsko jako takový, postavy a vtipný momenty. Určitě to není zbytečnej film, jak tady tvrdí odborník Pomothy. FOD 2016, Aero. ()

Extrakritik

Zombie drama s trochou akce.Nicméně i když se film zaměřuje většinou času na jeden dům a víceméně se tam nic neděje,i tak mě nenudil a celkově jsem se u něj bavil.Slabší 4 hvězdičky. ()

Shanen29

Mikkelsen vlastně točí pouze šoty,nebo krátkometrážní filmy,ale tento jeho zombi projekt není nejhorší.Atmosféra se buduje sice pomalu,ale dobře,ale po právu zde chybí to správné gore,na které se opravdu v těchto filmech čeká,bohužel.Tou absencí se hodně ztrácí na kvalitě a já jsem čekal na něco,co jsem nedostal. ()

Cooller

nuda, nějáké napětí tam je ale pořád čekáte na Godota který nikdy nepřijde... je to hodně ale hodně slabé... ale na dánskou kinematografii je to je to slušný score... 2* ()

Mamlas

Takový vizionářský civilní film o představitelném začátku epidemie, která narozdíl od COVID-19 dělá z lidí krvelačné zombíky. Říkejme mu třeba COVID-20. Dobře tvůrci odhadli chování lidí pod tlakem, které odpovídá realitě, kterou dnes známe, jen je trochu vynásobené jejich těžší situací. Ale v zásadě je to hodně podobné - hloupost, covidiocie až do chvíle, než se něco fakt podělá, sobectví, primitivita. Slabým místem filmu je dost nudný a nepříliš zajímavý děj zejména o osobnostech zúčastněných a taky nedostatečný závěr filmu, jako by jim právě a úplně došly peníze. (45%) ()

brasek

Ďalší zo série filmov, ktoré sa pýšia žánrom horor a nič poriadne sa v nich nedeje. Príbeh však väčšiu časť nenudí, možno preto že ide o dánsku filmárčinu. Zombie charakter rozhodne však patrí medzi tie slabšie. ()

Mkoren odpad!

Co se z nás stalo? Banda dementních čurá*ů! Ta se z nás ale nejspíš nestala, ale už dávno jsme jí byli... Příběh dysfunkční rodiny z dánského předměstí která totálně posere všechno, na co sáhne. Já osobně si přál tak od 25. minuty, aby už celé předměstí vybombardovali a byl konec, to se bohužel nestalo a tak jsem přišel o 85 minut života a těžce toho lituju. Ubohá atmosféra a naprosto debilní, nelogické, nesoudné jednání VŠECH postav dělají z Co se z nás stalo jednu z nejhorších sraček, které jsem kdy viděl. ()

Perunwit

Rodinnej film to není, i když je zde téma rodiny obráno az na kost. Horror taky ne, u toho si 80 minut neťukám na čelo a nevrtám se v uchu. Napětí thrilleru to nemá. No, nejblíž je tento kousek asi nepovedené zombie komedii. Koukat se na to dalo jen díky fešné sousedce. ()

90125

Zombícke filmy ma už dávno nebavia a takéto hlúpe už vôbec nie. Možno keby Sorgenfri bolo bez nich a s lepšie napísanou, napínavejšou story a logickejšie komunikujúcimi postavami, nemuselo to byť také zlé. Lebo koncept vírusoveho nakazenia, ľudí zavretých do svojích domov a štátu, ktorý po neúspešnom pokuse o záchranu, oblasť ponechá napospas, je fajn. Ale títo ľudkovia, zastrčení do karantény sa chovajú podivne. Na ulici sa striela zo samopalov a im ako by to vôbec nevadilo. Veľmi málo sa zaoberajô realitou v ktorej sú a nehľadajú východiská von. Realita by skrátka vyzerala inak. Mne tento film pripadal ako pilot k dalšiemu ťažko podpriemernému a zbytočnému tv serialu. 50 % ()

Loosser

Mohla to být zajímavá podívaná, ale nakonec jsem ze slibného námětu dostal komorní drama bez gore, nelogické chování postav, rodinu, která si neumí pohlídat své dvě děti, které svým spratkoidním chování přivedou zkázu všem okolo..závěr vyšumí do ztracena, stejně jako vzpomínka na tenhle pokus o zombíkárnu.. ()

Dalajlada

Neřekněte lidem, co se děje a vypustí na Vás hordu zombíků. Neřekněte smradovi, že jste mu sežrali králíka a on se nechá sežrat od zombíků. Moc pěkný film. Sympatičtí herci, pěkná nejistota (pokud se dokážete vžít do těch lidí), pěkná bábovička, přiměřené množství akce a hlavně to má hlavu a patu. Navíc je to pěkně natočené a nemá to naprosto idiotský scénář, ikdyž si nemohli odpustit tu část, kde smrad bez výcviku přechytračí speciální jednotky. Zombíci nevypadjí vůbec zle a protože to není žádný Hollywoodský mega film, tak to má ještě o kousek víc mých sympatií. ()