M*A*S*H

• USA M*A*S*H (více)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvůrci:

Larry Gelbart

Předloha:

Richard Hooker (kniha)

Scénář:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (více)

Alan Alda, Wayne Rogers, Mike Farrell, McLean Stevenson, Harry Morgan, Loretta Swit, Larry Linville, David Ogden Stiers, Jamie Farr, William Christopher (více)

Série(11) / Epizody(256)

Legendární seriál M*A*S*H patří v oblasti komediální televizní tvorby mezi to nejlepší. Výborná komedie z prostředí mobilní vojenské nemocnice uprostřed války v Koreji nám dává nahlédnou do každodenního života postav lékařů, sester a vojáků. Postavy seriálu čekají v prostředí války mnohdy i velmi dramatické momenty, i přesto je ale dokáží prožít s nadsázkou a humorem. (TV Nova)

Recenze uživatele DocBrown k tomuto seriálu (108)

Příměří (1973) (S01E23)

Kdo by si přál skutečné příměří a konec seriálu, že? Tady dokonce ani Frank. Tohle je bohužel poslední epizda sestry Margie Cutler ()

Showtime (1973) (S01E24)

Pozornému diváku neunikne, že Gary Burghoff hraje na bubny doopravdy a není to žádný playback. Při vědomí, co scénáristi s Henrym později udělali, mě u téhle epizody vždy zabolí víc než u jeho posledního dílu. ()

Rozděleni zůstaneme (1973) (S02E01)

Takové představení posádky pro ty, co neviděli první sérii ()

Charlie o páté (1973) (S02E02)

Bombarďák Charlie, další z těch nejklasičtějších epizod. Nenapadá mě lepší epizoda. Jedna z mála epizod, kde je vidět nějaká vojenská technika (když pominu jeepy aj. vozidla). Great, now we're taking lessons from losers ()

Pro dobro kolektivu (1973) (S02E04)

Tuším jediný díl, kdy Frank udělal něco dobře (pátou až za ten konec) ()

Dr. Pierce a Mr. Hyde (1973) (S02E05)

Snad Aldovi časem došlo, kdo tu válku začal, proti jak zrůdnému režimu tam bojovali a koho tam bránili. BTW Tam zpívá Disneyho propagandistický song Der Furher's Face ()

Kim (1973) (S02E06)

Henry hraje Minesweepera s Trapperem ()

Soud Henryho Blakea (1973) (S02E08)

Tuhle epizodu si McLean Stevenson napsal evidetně pro sebe, aby i Henry vypadal jako charakter. Trošku okaté, ale zas tolik to nevadí, navíc když ten příběh je spíš jen kostra pro jednotlivé gagy. Mimochodem, asi jediná epizoda s filmovými triky. ()

Drahý otče... tři (1973) (S02E09)

No nic proti antirasistické kampani, ale používat k tomu nepravdivý mýtus (Drew zemřel na následky nehody, ale rozhodně ho neodmítli), to zrovna nevyznívá nejlíp. Ale na plný počet by to nebylo ani kdyby to byla pravda. ()

Drž se, Hawkeye (1973) (S02E11)

Miluju Henryho, jak i přes pár štěků ze sebe vždy udělá nejzábavnější postavu epizody. Poněkud mě šokovalo, že Hawkeye nepoznává Lynette Mettey, která tam hrála už v několika dílech (ta se těžko dá přehlédnout) ()

Dostaňte mě odtud (1973) (S02E13)

Alan Arbus, Edward Winter (v titulkách ještě ne jako Flagg) a Pat Morita pohromadě, ou jéé ()

Žhavé rty a prázdná náruč (1973) (S02E14)

Tak tady je Margaretin otec mrtvý, ale co, bumbala tolik, že takovou věc si člověk lehko splete. Trapper zabodoval (opět) ()

Vše pro boty (1974) (S02E17)

V porovnaní s ostatními "kolečky" je tohle díky párty pro Franka a konci dost originální ()

Operace Nos (1974) (S02E18)

Nepřehlédnutelný Stuart Margolin podruhé, tentokrát v poněkud jiné roli, ovšem po Margaret jede úplně stejně. ()

Vybraní lidé (1974) (S02E19)

Škoda, že Radara z fimu a první série nahradili úplně jiným Radarem. ()

Jací jste byli (1974) (S02E20)

Epizoda poněkud bez příběhu, nejlepší jsou gorilí kostýmy a Henryho přednáška. A Klinger. ()

Pošta volá (1974) (S02E23)

Legendární scénka Henryho s Klingerem, za ní +1* ()

Série 3 (1974) (S03)

Ano, Henry Blake byl nejlepší postava (McLean měl původně hrát Hawkeyeho) a bez něj už nikdy nebyl seriál dobrý jako s ním a s Trapperem. ()

Generál za úsvitu (1974) (S03E01)

Vítej Harry. Ne, o sezonu později bych ho nepoznal. Musím říct, že tady byl o něco zábavnější. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young