Epizody(9)

Klukovský klub Rychlých šípů – Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka – zjistí, že v temné čtvrti Stínadla se cosi děje. Starý kostelník jim vypráví příběh osiřelého zámečnického učně Jana Tleskače, který byl zároveň zvoníkem v kostele svatého Jakuba ve Stínadlech. Tam také za záhadných okolností zahynul pádem ze zvonice. Rychlé šípy podniknou nebezpečnou výpravu na nepřátelské území. Ve zvonici najdou Tleskačův deník, ve kterém chlapec píše o jakémsi svém vynálezu. Jeho plány ukryl v kovovém hlavolamu, zvaném Ježek v kleci. Návod na vysvobození ježka z klece je v deníku podrobně popsán. Kde se však hlavolam nachází, to musejí Rychlé šípy teprve zjistit. Není to jednoduché: ve Stínadlech totiž vládne drsný chlapecký gang Vontů... (Česká televize)

Hanes88

Vůbec se nedivím, že je tento seriál tak dobře hodnocený. Má to svoji kvalitu a nejeden malý kluk by chtěl být v takové partě :).75%. ()

orkadimenza

Foglarovská klasa, kterou jsme sjeli celou na skautském Jamboree během tří večerů. Tématické, a i přes stáří tak poutavé. Jediné, na co ale nezapomenu, je legendární vyndávání Ježka v kleci. ()

spiritus

Jelikož jsem jako malý zbožňoval knihy o RŠ, komiks a vůbec všechno co s nimi souviselo, je pochopitelné, že mi sedl i tento seriálek. Povedlo se v něm zachytit onu skvělou atmosféru, která je pro RŠ příznačná. ()

kebom

Ku kalite seriálu tu už asi bolo povedané všetko, vie mi však niekto vysvetliť, čo znamená ten odporný kolísavý zvuk v pozadí (ktorý dobre počuť pri tichých scénach), ktorý je prítomný v každom momente seriálu? ()

amokey

Knížky Rychlých šípů mám strašně moc ráda, ale tenhle seriál se nikdy mým oblíbeným nestal. Vždy mi vadil Roman Skamene jako Červenáček a Mirek v podání Jiřího Lukeše. Také někteří herci, kteří už jsou prostě přestárlí (Mažňák, Komour, Široko, ale i Losna). Když už, tak mám radši TV film Záhada hlavolamu, který se aspoň drží knižní předlohy. ()

Sagara

Videl som to ako malý chlapec zanechalo to vo mne tento dojem - pamatam sa na to ako to najdepresivnejsie z ceskej tvorby. ()

mazadlo

Nejkrásnější ,,hororová" trilogie od nejlepšího spisovatele mého dětství (Foglara) se dočkala několika svých televizních zpracování. A naštěstí i jednoho kvalitního. Krásné obsazení , černobílý obraz který dává stínadlům naprosto odlišný rozměr než barvy..a nádherný příběh propojený ( a pozor tady ŠIROKO by klidně mohl být předchůdce slasher žánru a také prvním vřískotem :D ) krásnou hudbou , atmosférou a vším co k Foglarovy patří. Miluji tento seriál stejně jako miluji Foglarovy knihy. ()

EllienPM

To je tak napínavý, fantastický, skvělý. To je prostě kult, který neprávem opomíjíme. Pan Foglar měl božskou fantasii. Občas se jdu projít k Anenskému chrámu a dost mne dojímá, že i v roce 2015 je tam na zdi Ježek, v misce ve zdním výklenku jsou žluté špendlíky a hoří svíčka u nápisu Nezapomeneme... Kluci, sejdeme se v šest u Jakuba... ()

mira007

Seriál o legendárních rychlých šípech, který komunisti posléze zakázali ( ty vole, to byli dementi!!!). jako malýmu mi vadily dvě věci - že je to černobílé a představitel Mirka Dušína, který se spíš fyzicky a mentálně stylizoval do taťky šmouly. Dnes černobílou oceňuji jako dokreslení atmosféry a doby a ten Mirek Dušín se fakt nepovedl. Temný, dobrodružný klukovský film, který své komiksové předloze ostudu neudělal. Komické bylo obsazení některých starších herců do rolí teenagerů, ale třeba Jan Tříska jako Široko byl strašidelný a famózní zároveň. ()

arcticsky

Tento Bočanův seriál jsem viděl jako 10 letý hned po natočení. Celou normalizaci jsem na něj nezapoměl a pokaždé, když ho reprízují neopomenu se na to dívat. Vždy mne to opět vtáhne. Jeden z vpravdě kultovních seriálů... Vynikající Tříska, Sloup, Vyskočil... ()

Oxymoron

Ze začátku jsem se smál - zpracování, hereckým výkonům (které jsou zde podle mě ještě o řád horší než ve filmovém bratříčkovi z devadesátých let - a to dokonce i výkony v té době už velkých herců) a vůbec všemu. Ale pak jsem si pustil druhý díl, třetí, čtvrtý... najednou mě to chytlo a já za jediný večer zkouknul všech devět dílů. A kdyby jich bylo víc, koukám snad až do teď. Už jen to, že celá Stínadla byla postavená z kulis a přesto splňovala pořádnou temnou atmosféru, je něco neuvěřitelného. Jen opravdu škoda těch hereckých výkonů no :( PS - Doufám, že jste pochopili, kdo byl předlohou pro Vřískot a zároveň zakladatelem adrenalinového parkourového běhu - Širokko na Hrad :) ()

Haniczka

Velmi kultovní! Tohle se dostalo Foglarovi asi nejblíž, jak to jde. Dokonce i ta č/b tomu dost pomohla. A na Třísku, Sloupa, Krampola a Skamene se nedá v těchto rolích zapomenout. ()

Suchinnen

Jedna z adaptací, u které je jakékoli hledání chyb, prestože tu jsou, dle mého názoru zbytečným hnidopišstvím, protože TU atmosféru, to sžití s postavami a ten strach o ně, to vše se Bočanovi podařilo skvěle. Široko samozřejmě nejvíc! ()

filmator

Úžasně navoděná atmosféra Foglarových knih - směs dobrodružství, akce i napětí, někdy hraničícího s hororovou atmosférou. "Em" stoupající po schodech do zvonice, kdy poze vidíme blížící se lucernu a slyšíme jeho sípot, pátrání ve Stínadlech, válka Vontů... Nezapomenutelné okamžiky. Stejně jako "vřískoťácká" postava Širokka. A ježek v kleci. Naštěstí je to celé černobílé, což dodává kulisám na věrohodnosti. ()

blazenka

Seriál, kterímu dám s chutí 5*, za jeho skvělé obsazení, za Jana Třísku v roli Široka, za to, že jsem se moc těšila na pokračování, za Jaroslava Foglara, za ten příjemný strach, který ve mě vyvolával - se vším všudy 95%. ()

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu