Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Epizody(10)

žvanimírek

Lepší druhou světovou ve filmu/seriálu jsem neviděl!!! Žádný velký sraní, žádnej velkej patos, ........., Dick Winters na konci 10. epizody a jeho odpověd' vnukovi na otázku "Grandpa, were you a hero in the war", "No....but I served in the company of heroes." A to je jen zlomek důvodů, proč BoB stojí za podívanou! ()

kumpi

Perla HBO...Už tak skvělého Ryana převedli Hanks a spol. do ještě lepšího seriálu s příběhy skutečných vojáků, hrdinů 2. světové války. Nejlepší počin na poli válečných filmů nebo seriálů. ()

skrblik007

Vrcholné, strhující, pravdivé dílo o válce... o všech tvářích války. Spolu s postavami (každá má reálnou předlohu) si divák projde peklem války - od výcviku přes nasazení a boje až po odvolání roty z boje. "Nebyl jsem hrdina, ale byl jsem v rotě plné hrdinů." ()

BROKEN_

Pro milovníky válečného žánru, respektivě téma druhá světová, musí být tenhle seriál dvojitý orgasmus! Dokonalá filmařina, dokonalá hudba, dokonalý herci, dokonalý po technické stránce, dokonalý v emocích, dokonalý..... ve všem! Bratrstvo neohrožených je jeden z vrcholů seriálové tvorby. Kdo neviděl, měl by hned napravit! MAZEC! 10/10 ()

_DAVE_

Zachrante vojina Ryana rozlozeno do deseti hodin, vypravou, rozsahem a vizualni strankou nejvetsi serial vubec.. PS: Devaty dil vas opravdu dorazi, hruzy videne v tech predchozich jsou pouze slaby odvar. ()

BS

Úžasný seriál z produkce Toma Hankse. Viděl jsem jej několikrát a stále je to úžasné sledovat příběhy oblíbených hrdinů: Currahee, peklo Dne šech dnů, nevyvedená operace Market Garden, zoufalý boj o přežití v Ardenském lese, či závěrečné počítání bodů... Navíc seriál má jednu z nejlepších úvodních znělek, co jsem kdy viděl! ()

mickyreed

Tento seriál přináší excelentní pohled na válku v očích příslušníků jedné roty. Opravdu vyjímečná a vytříbená zaležitost. ()

ivan bohatyr

Nejlepší válečný seriál všech dob, každý díl je snad lepší než jakýkoli válečný film, asi kromě prvního dílu, kde se zase tolik neodehrálo. Damian Lewis zahrál výtečnou roli a hodně sem si ho oblíbil. Každý díl měl hlavu a patu a všechny prvky, které ocení divák snad libovolného žánru. Takových seriálů by mělo být víc. Poslední díl byl ohromující i bez střílení, nádherná práce tvůrců. Nej-nejlepší seriál vůbec. ()

uiu

Tak jsem si konečně doplnila vědomosti o tomto 10 let starém seriálu z produkce HBO a především Stevena Spielberga a Toma Hankse a přišla jsem na několik faktů. Seriál je zde příšerně nadhodnocen, ale chápu, že pro mnohé je srdcovou záležitostí. A od té se pak už odvíjí vše. Už od prvního dílu je jasné, že Spielberg s Hanksem nám budou jen hrát na city. Předkládají nám staré pány, kteří před každým dílem vypráví, co ve válce zažili, abychom následě viděli jejich skutečné osudy zfilmované. Spousta postav v seriálu zemře, takže skoro neexistuje ústřední hrdina. Někoho poznáme, aby za následujích pár minut či sekund byl zastřelen nebo zemřel při výbuchu výsadkového letadla. (I tohle hraní na city se ale dá přejít, přece jen, taková válka je). Ale hraní na city, které se přejít s mávnutím ruky nedá, jsou zpomalené scény, truchlivá hudba a pohled na bandu vojáků, kteří si navzájem pomáhají do letadla. Chápu touhu tvůrců, ale z dnešního pohledu mi to přijde strašně laciné a podbízivé. Nakonec ale dávám 4 hvězdy, protože seriál z 2. světové války se spoustou hvězdných jmen (pokud neznáte jména, tak aspoň známých ksichtů), spousta miniroliček (Michael Fassbender FTW), ale rozhodně se nejedná o seriál, u kterého bych si všech 10 dílů někdy sjela znovu. Prostě takový hóóódně dlouhý film. ()

Duoscop

Nejlépe natočená surovost a nepředstavitelná tvrdost války ve svém nejlepším vyobrazení. Nepřekonatelný a nejúžasnější válečný seriál, který už se nebude opakovat stejně jako děj, který představoval. ()

lennyd

Zhlédnuto 10 dílů - 1. Currahee - Rota "E", Easy Company, pod velením Herberta Sobela, tvrdého velitele, který chce vytvořit nejlepší jednotku z celé armády. Bohužel sám na velení nestačí, a brzy dochází mezi ním a mužstvem ke konfliktům. 2. Day of Days - den seskoku. Bohužel jsou letouny napadeny protileteckou obranou, a přeživší parašutisté jsou rozprášeni všude po okolí. Postupně se pod vedením Winterse dávají dohromady a provedou první úspěšnou útočnou operaci. 3. Carentan - Easy Company musí dobýt strategicky umístěné městečko Carentan, což se neobejde bez obětí. 4. Replacements - zpočátku jsou vojáci v Nizozemí vítání, ale i zde naráží na tvrdý odpor německých vojáků. 5. Crossroads - Winters je povýšen, což pro něj více než bojové zaměření znamená administrativní práci. Nyní musí zrekapitulovat jednu bojovou akci. 6. Bastogne - Německá linie je nedaleko, a tam ji také Easy Company musí udržet, i za cenu objetí. Mnozí z nich nedobrovolně navštíví blízkou nemocnici. 7. Breaking Point - rota dostává nového velitele, ale bez jakýchkoliv zkušeností s bojem. Proto taky další akce dopadá tak jak dopadá. 8. Last Patrol - rota dostává za úkol bez velkého rozruchu zajistit zajatce z německého tábora. 9. Why We Fight - armáda se již dostala do Německa, a zde v lese nalézá otřesné místo - koncentrační tábor plný vychtrlých židovských zajatců. 10. Points - válka je již u konce, a na rotu "E" zbývá poslední úkol - vyčistit Hitlerovu pevnost "Orlí hnízdo"... Asi nejlepší válečný seriál, který si bere to dobré z Vojína Ryana, a doplňuje je o vlastní příběh. Jak už to bývá, některé díly jsou lepší (první tři, poslední dva), některé horší (prostředních pár), ale vysoký standard si udržuje seriál po celou dobu. Nejvíc mne ale dostal díl 9., tvůrci přesně věděli kam jej zasadit (po dílech 7, 8) divák začal trochu pochybovat, kdože byl ten hodný a kdo zlý, ale 9. díl zasadil ránu přesně na komoru. Jinak musím vypíchnout ještě pár hereckých jmen, kteří mne napříč seriálem zaujali - samozřejmě Damian Lewis, samozřejmě Ron Livingston, ale také Donnie Wahlberg, Neal McDonough nebo Matthew Settle. Celkově prostě tento seriál nemá konkurenci, a následovníka - Pacific, bych radši jako konkurenci ani nezmiňoval - Bratrstvu nesahá ani po kotníky... ()

ywo666

Toto bolo velmi dobre. A vyzera to dobre aj 23 rokov od premiery. A vnikalo to v case, ked serialova tvorba bola skor druha liga. Prave toto bol jeden zo serialov ktory ukazal ze aj v televizii sa da tvorit vysoka kvalita. II. Svetova vojna je dobra tema na spracovanie. Nebola nudza o silne pribehy a velke momenty. Trochu ma tu rusilo skakanie medzi postavami, ale v celom kontexte davalo zmysel. Scena s koncentraku je fakt silna. Za mna tak 90%. ()

MishKonn

Jelikož žeru válečný filmy už od útlýho dětství je tohle pro mě prostě desihodinovej orgasmus. Bezchybně ztvárněno. ()

Mihail123

Viaceré scény tohto miniseriálu sú nezabudnuteľné. Hádam bezchybný, realistický, brutálny, emotívny pohľad na 2. svetovú vojnu prostredníctvom Easy Company v 10. dieloch. Každý diel je perfektný, je vidieť že seriál "zožral" tolko peňazí. Netreba sa diviť, keď je produkovaný HBO, Spielbergom a Hanksom. ()

Nyck

Neuvěřitelný seriál, kterému nic nechybí. Nic. Dokonalost sama, kéž by bylo více takových minisérií. 110% ()

sskrblik

10 dílů z nichž každý je jiný, některý je trénink, jiný krvavá řež, jindy dobývání a jedny z posledních jsou na konci války. V podstatě je to 10 hodin atmosféry, která nahání až husí kůži. Po tu dobu má divák stále co sledovat, jen místy asi nepoznáte kdo je kdo, protože hrdinů je tu opravdu spousta a hodně z nich zemře. Seriál nebývalých rozměrů, který je bezesporu nejprofesionálněji natočeném seriálem a nejrealističtější podívanou jaká tu kdy byla. ()

Andreas83

Doslova lahůdka pro všechny co mají rádi válečné filmy, je to reálné, nenadsazené, upřimné a hlavně skvělé. Válečné scény jsou ty nejlepší které jsem ve filmech tohoto žánru viděl a musím potvrdit že peníze investované do tohoto seriálu jsou vidět. Dobrého bych mohl napsat ještě hodně tak že to špatné - o ničem nevím. ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn