Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Epizody(10)

Kosta

Realisticky natočené okénko do života několika příslušníků Americké armády během 2. světové války. Především bych chtěl pochválit realizační tvůrce za vynikající myšlenku vytvořit miniseriál z válečného prostředí, protože sestřihat jediný záběr z tohoto výpravného opusu by byl velký hřích. Snaha o autentičnost a výpravnost nebyla, díky Bohu, v tomto případě nikterak potlačována, amerického rádoby líbivého patriotismu zde taky není, tak co dodat????? Díky!!!!! ()

Canniosh

Skvělá série. Je vidět, že vynaložené peníze do tohoto seriálu nepřišly nazmar a byly využity vskutku do poslední pence tak, jak měly. Je sice pravda, že ne všechny díly jsou naprosto perfektní, u některých se prostě pomalu začíná vkrádat nuda a pokulhávat děj, nicméně vždy přijde něco, co opět vybičuje vaši pozornost na nejvyšší míru. Celkově jde určitě o jednu z nejpodařenějších sérií, které jsem shlédnul a určitě nejlepší s válečnou tématikou. Myslím, že zde není co řešit a utracené peníze za tento seriál se vám mnohonásobně vrátí v podobě nádherného a dlouhodobého zážitku! Musím souhlasit s Limou, že zde asi 5* nestačí! ()

AcHeRoN

Jeden z najdokonalejších vojnových filmov/seriálov. Perfektne natočený, dej vstrebávate úplne prirodzene a postupne sa stávate jeho súčasťou. Atmosféru doby je "cítíť" tak dobre, že ju môžete priam vdychovať. Z filmárskeho aj z diváckeho hladiska sa jedná o výnimočný zážitok. ()

Mr.Meth

Tak tenhle seriálovej dokument se fakt povedl, ještě aby ne za ty prachy. Je to v podst. vojín Rayen rozvlečenej do deseti dílu (škoda že jich neni víc). Taky je fajn, že se tu skoro nevyskytovalo to posraný americký vlastenectví. Velice kvalitní podívaná nádherně zpracovaná a dobře zahraná. End ()

Gesicht

Od technického provedení, přes scénář po obsazení výtečně zvládnuté dílko. Výše rozpočtu je také celkem poznat, takže určitě plný počet! ()

kury_

Nejlepší seriál o válce. Na nic si nehraje a ukazuje krutost 2. světové války. Musí se vidět vícekrát, aby jste si vychutnali všechny detaily, kterých je tu opravdu mnoho. Parádně natočeno s režijí nejen Stevena Spielberga a Toma Hankse... ;-) ()

J.Bourne89

Skvělý projekt. Zajímavé sledovat, jak odlišně se každý ke svému dílu postavil. Proto seriál netrpí stereotypem. Výprava je fantastická a výsledek je stejně uchvacující, jako u filmu Ryan, který byl vlastně druhou (první) součástí projektu. Při prvním sledování mi vždycky mrazilo v zádech při sledování úvodních titulků a hop do reality. Seriál se přísně drží knižní předlohy a má svoje vlastní, nezaměnitelné kouzlo. Režiséři neopomenuli žádný detail a výsledek je bezchybný. Vymizel nesmyslný scénář záchrany posledního z bratrů a zůstala jen syrová podívaná bez přetvářek. Brilantní pohled na boj z filmu však zůstal. Je nespravedlivý, drsný a nebere si servítky. ()

mattha

Bombová práce reřisérů a hlavně herců.Škoda že to nemělo víc dílů,ale i tak seriál kterej za to stojí aby se na to člověk podíval(a ne jednou) ()

Plejhyl

Filmů s tématikou 2. světové války je bezpočet a mnoho z nich patří k těm nejlepším. S válečnými seriály už to tak slavné není a přestože se Bratrstvo tváří jako seriál, jde spíše o jeden dlouhý film rozsekaný na deset kratších. Tak rozsáhlou dějovou linii (od dne D až po konec války, úvodní výcvik nepočítaje) zkrátka do jednoho filmu nacpat nejde. Příběh roty E sice nabízí pohled na válku jen z jedné strany a hrdý americký národ taky zrovna nemusím, tím však jakýkoliv náznak kritiky končí. Mnohokrát opěvované audiovizuální zpracování skutečně bere dech. Snaha filmařů o maximální realističnost přiblížila seriál takřka k hranému dokumentu a tuny vystřílené munice jsou přímo úměrné nepříliš lidovému rozpočtu. Zároveň musím ocenit, že se tvůrci tohohle mistrovského díla vyhnuli přehnanému vlastenectví (což je pro Američany a speciálně pak pro americké válečné snímky typické - viz Pearl Harbor). Zkrátka, jak říkával generál George Patton: „Cílem války není padnout za vlast, ale přinutit ty druhé parchanty, aby padli za tu svou.“ ()

vranekt

dle mého rozhodně jeden z nejlepších válečný filmový počinů vůbec. Jak se toto podle mého názoru pozná? Zejména tím, že série obsahuje díly, kde v podstatě nepadne jediný výstřel. Ale člověk se v průběhu sledování myslí přesune do toho zákopu vedle aktéry filmu a zachvátí ho stejná panika jako kdyby v tom zákopu opravdu byl. Ti, co mají surround zvuk, navíc ocení naprosto dokonalý prostorový zvuk, kdy má člověk tendenci uhýbat před kolemsvištícíma kulkama. ()

Adolf47

Ukazuje druhou světovou válku takovou, jaká byla očima amerických výsadkářů, ztvárněných výbornými a tehdy téměř neznámými herci, jejichž fyzická podoba předlohám byla až neuvěřitelná. Pro military fandu povinnost, stejně jako kniha, jež je seriálem výborně adaptována. Další skvělý počin z dílen HBO. ()

Africanus1

Nemůžu dát víc než tři hvězdičky seriálu, kde jsou hlavní postavy kromě dvou či tří natolik zaměnitelné, že jsem měl i po x dílech problém vůbec rozeznat kdo je kdo. S žádným amíkem jsem se proto nemohl ztotožnit tak, aby mi nebylo jedno jestli přežije nebo ho skopčáci sejmou. Realisticky natočené to bezesporu je, jenomže když nemůžu nikomu fandit tak to prostě není ono. EDIT 2012: Je to asi pět let co jsem to viděl v bedně s českým dabingem. Po opětovném shlédnutí, tentokrát v originálním znění s titulkama, musím své hodnocení revidovat a přiznat, že ten seriál má koule, má silné scény, ale sakra, na můj vkus tam té válečné vřavy bylo zatraceně málo. Koncem série akce ubývalo a ubývalo, navíc dva díly rota jen mrzla v zákopech a náckové je jen občas pozdravili dělostřeleckou palbou. Takže 4*, ale s odřenýma ušima a pocitem jakési neúplnosti. ()

VlaP

Až dokumentárne zachytená americká cesta od otvorenia západného frontu až po koniec druhej svetovej vojny. Niektoré diely sú lepšie, iné slabšie, ale pre každého niečo. Bez zbytočných prikrášlení amerického charakteru. Ani násilie v seriáli nieje prehnané ale na dojme z vojny to nič neuberá. S hrdinami prežijete výcvik, prejdete od pobrežia Normandie, cez celé Francúzko až do krásných a vojnou nezničených hôr, kde mali svoje vily nacistickí pohlavári. V seriáli je veľa silných momentov, ako postupné umieranie spolubojovníkov, objavenie koncentračného tábora ale aj krásna príroda. Atmosféra je drsná a surová. Zničené mestečká a mesta, cez ktoré vojaci prechádzajú vo mne vyvolávaju jediné: Už nikdy viac!!! ()

Lorkis

Genialita, fantazie, krása, nádhera a ten soundtrack achhhh... Nemám co víc říct. Četl jsem i knihu a seriál je geniální zpracování, viděl jsem seriál celý snad stokrát, úžasné efekty (je jasné co ten ohromný rozpočet sežral). Při sledování vás seriál tak nějak vtáhne do sebe a přejete si abyste toho všeho byli součástí a zažili to, nejlepší válečný seriál. 6 hvězdiček. A za Bastogne, Breaking point a Why we fight 7 hvězdiček. A musím přiznat že tenhle seriál částečně změnil i můj pohled na svět. Hrozně rád bych tenhle seriál nějak víc ocenil, ale nevím jak, ale u takové geniality mi jen ohodnocení připadá málo. ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn