Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Epizody(10)

CaptainBlaf

Klenot kinematografie. Deset dílů, padesát hvězd. Každý díl několikrát předčil Zachraňte vojína Ryana po všech stránkách, jestli se to dá vůbec srovnávat. ()

Stuart6

Po dílu "Bastogne". Jako kdyby to ani netočili amíci. Kdyby něco takového natočili Rusové z jejich bojišť, moc rád bych se na to podíval. Bylo by to asi ještě daleko větší "maso". ()

Jamalkaa

Děkuji mému příteli, který mi dal druhou šanci tento seriál dokoukat. (Při prvním pokusu jsem se u druhého dílu zeptala: "to se tam teď už bude jenom střílet?" Urazil se a vypnul ho. :)) ) Stálo to za to! ()

lopkop

Dnes jeden z nejznámějších a nejlépe hodnocených seriálů. Zabývá se příběhem 101. výsadkové divize Spojených států. Po historické stránce je seriál asi jedním z nejlepších ztvárnění druhé světové války, jaké existuje. Je zde pár chyb, které se ale dají lehce odpustit a vynahrazuje je jinak skvělý příběh. Akční scény jsou přehledné, vždy víte co se kde děje. Charaktery jsou pečlivě rozvinuty tak, jak to dokáže pouze seriál. Rozhodně není potřeba být fanda druhé světové války, abyste si dokázali užít tento skvost. ()

darthboal

Seriál co má prostě koule. Perfektní, dokonalé, nepřekonatelné, 100%. Válečné snímky mám rád, ale žádný mě ještě nepotěšil tak jako tenhle. Seriál znám už několik let, bohužel nemůžu pochopit z jakého důvodu se mi pořád nedařilo si udělat čas a v klidu ho zhlédnout od začátku do konce. A teď se to konečně povedlo. Skvělý příběh doplněný skvělou hudbou natočený skvělou kamerou. Mých 5* si určitě zaslouží. ()

hony23

Poprávem jeden z nejlépe hodnocených seriálů na ČSFD vyprávějící příběh roty E od tvrdého výcviku rekrutů, přes neskutečně realisticky natočené boje až po konec 2.světové války. Seriál strčí do kapsy drtivou většinu válečných filmů. ()

Franki69

Já se tomuhle seriálu dlouho vyhejbal. Válečný filmy, když jsou dobře natočený, myslím technicky i lidsky, mě vždycky hrozně berou. A teď si říkám, že jsem udělal dobře, že jsem si počkal i na anglický mluvený originál. Bratrstvo vypráví silný příběh jedné paragánské roty, podtrhuju vojáků dobrovolníků, v jednotlivých epizodách postupující bojišti II. Světové války Evropou. Je to syrové, kruté, drsné, je to dech beroucí a ani si nepamatuju, že by mě nějaký druhoválečný film nebo seriál takhle vtáhl do děje. Naprostosto srovnatelný s vojínem Ryanem, Hacksaw Ride nebo kódem Navaho. I když, ty dva poslední jmenované hodné sázely na dlouhé, brutální a krví prosáklé scény. To se v tomto seriálu, alespoň v takové míře neděje. Bratrstvo neohrožených se postavám věnuje hodně zblízka, psychologicky a v detailech. Smrt ale přijde rychle, častokrát nečekaně a vezme sebou postavu, kterou jste si už oblíbili. Je to zatraceně dobrá filmařina a jsem rád, že jsem to viděl. Dávám 90%. ()

vandamator

Neskutečně rozsáhlý a velkolepě natočený seriál, který za mě překonává i ty nejlepší válečné snímky. Lidi takové seriály určitě potřebují, aby si vždy dokázali uvědomit, že ne vždy bylo tak jak je teď. Nemám co vytknout. Dokonalé od hereckých výkonů po megalomanské záběry, při kterých nabíhá husí kůže. ()

frho

Nechápu, že jsem tento klenot až dodnes neobjevil. Určitě jeden z nejlepších seriálů vůbec bez jediného slabého místa, který si kvalitou nezadá s filmem. Spielbergova přítomnost na projektu je patrná. Pocity, které zažíváte u vylodění v Normandii v Ryanovi, se zde dostavují téměř v každém díle. Jeden z nejlepších počinů zobrazující události druhé světové války se skvělými hereckými výkony, soundtrackem i úvodní titulkovou melodií, kterou jsem ani jednou nepřeskočil. ()

Fender

Je to vskutku velmi kvalitně zpracovaný a natočený seriál, který sleduje příběh roty E. Vše působí maximálně realisticky a nějakým způsobem se odlišuje od ostatních válečných snímků, je to zkrátka velmi osobitě podané. Líbí se mi, že menší prostor dostali také váleční veteráni, a to vždy hned na začátku každého dílu, divák si tak může poslechnout jejich zkušenosti, ač krátké, tak i přesto to vdechne seriálu určitou autentičnost a vás to pak po shlédnutí dílu nutí nad vším přemýšlet. Bitvy jsou velmi strhující a právě oné bitvy jsou velmi realisticky zpracované. Jeden z nejlepších seriálů, který vzdal hold válečným veteránům, jenž prožili hrůzy války. ()

Felix22

Válečná pecka v nejlepším možném provedení a zpracování. Realistický a krvavý, výborné zachycení tohoto šíleného konfliktu z pohledu jedné roty. ()

Skylwalker42

Naprosto famózní podívaná. Žádný jiný seriál či film z druhé světové války mě tak neodrovnal jako tato miniserie. Tak filmařsky precizně odvedená. ()

Heywood

Dal jsme si hodně dlouho na čas, než jsem tuto sérii zhlédl. Ano, ta vysoká hodnocení jsou zasloužená. Výborný scénář, výborní herci, přesvědčivá hrůza války a kruté umírání kamarádů kolem vás. Navíc se vše promítá na osudu 101 divize, která je tím skutečným hrdinou filmu i dějin. Ocenil jsem, jak i amíkům kde co nefungovalo, jak i oni chybovali, jak film to vše přiznával. Snad jen ten německý nenávistný fanatismus tam nebyl tak krutě předveden, vyjma záběrů z koncentračního tábora. Dnes nenávistné nacisty nahradili stejně nenávistní "zelení", kteří původně skutečné ochránce přírody vytlačili a stali se a stávají se stejnými zrůdami, pro které koncentráky představovaly řešení jejich plánů. V kontextu dnešní reality je série natočená dávno před dvaceti lety pozoruhodným varováním, že zlo může mít jinou barvu a jiný název, ale zlem zůstává. ()

david141474

Už chápu, proč je to tak dobře hodnocený, protože je to opravdu kvalitní seriál s božským dějem a božským obsazením. Sakra ten seriál je božskej. Já chápu ty recenze, já chápu to hodnocení a přidávám se k vám. Něco takovýhleho jsem nutně potřeboval. Je to něco jako protilátka proti té droze s názvem Flash, která právě skončila a pokračovat nebude. Kurňa, sere mě, že to nemá druhou sérii, hnedka bych to bral, hnedka bych si dal pokračování, protože tohle bylo něco neskutečnýho. Teďka abych hledal nějakou náhražku za tyhle 2 drogy, ale říkám na rovinu Stranger Things to nebude, to ani v plánu nemám. Ta atmosféra u některých, vlastně u všech dílů je božská a neskutečně kulervoucí, já se u každého dílu neskutečně bavil a nemohl jsem obrátit od tohoto skvostu zrak. Nejspíš proto jsem to zhlédl za 2 dny, protože je to masterpiece, který vás v prvním díle chytne a nepustí do konce seriálu, nejspíš proto jsem v noci nemohl spát, nutně jsem potřeboval další a další díly. Až u desátého dílu jsem si uvědomil, že je konec tohoto skvostu a to mi zabolelo u srdíčka. Všechny díly jsou v něčem božský, ale za mě vede pátý, sedmý a devátý díl, hlavně kvůli ději, božským hereckým výkonům a nepopsatelné atmosféře. Takovej David Schwimmer byl skvělej, ale byl tam jenom na jeden díl, pak se už objevil jenom dvakrát a to v pidi scénách, které ději stejně moc nepomohli. Já jsem ohromen kvalitou filmu a hledat další seriál na který bych se mohl podívat bude peklo. 10/10 Tak tohle bylo něco neskutečnýho, hnedka bych si dal druhou sérii, které se bohužel v životě nedočkám! ()

liebgott

Od prvního běhu na Curahee jsem byl člen roty E  , u Carentanu jsem dostal kulku , v Anglii jsem se ožral pod obraz , seskočil jsem u Nijmegenu a marně mával na Britský tank vjíždíci do rány Tigeru . V Bastogne jsem oplakával smrt Donalda Hobblera a u Hitlera v bejváku jsem si natáhl nohy a pořádně si užil den vítězství pak to skončilo a já se znova stal obyčejný člověkem . Tak Lidsky vyobrazené postavy jsem neviděl co si pamatuji zvlášť Liebgott :) tohle byl pro mě vůbec první válečný film který jsem viděl a z tohohle serialu jsem čerpal skoro všechny své znalosti o Paragánech a válce obecně , když jsem byl skautský parchant tak jsem si jednou na táboře koupil původní knihu a ta je uplně o něčem jiném  , jasně je to propaganda ale taky dost zábavná a já stejně tenhle serial miluji možná protože jsem pro americká krysa :) a pak jsou tu samozřejmě lidé což začnou prskat kdykoliv se někdo o amících zmíní a skuhrat něco o to že rusáci jako vždy zachránily svět . zachrana toho světa bylo z jisté části kolektivní usilý . Vým že to nemá nic společného s Bratrstvem ale když už všichni všechnu chválu na tento genialní počin napsali předemnou tak jsem sem nějakou tu politiku musel vtlačit . ()

Kozlowski8

Příběh členů elitní jednotky americké armády, kteří po absolvování výcviku odcházejí na frontu druhé světové války a postupně procházejí boji v Normandii, operací Market-Garden v Nizozemsku, bojují v Ardenském lese a nakonec se účastní dobývání Orlího hnízda v Berchtesgadenu...Naprosto bravurně natočené díle se skvělou kamerou, výpravou, dějovou linkou a krásnou hudbou Michaela Kamena, s nezapomenutelnými, emotivně silnými scénami (objevení koncentračního tábora v deváté epizodě byla asi ta nejsilnější) a s úžasnými hereckými výkony. Jediné, co mi v seriálu trochu chybělo, je lepší propracovanost postav. Těch postav a jmen je mnoho, ale k žádné z nich jsem si nevytvořil výraznější vztah, nikomu jsem zvláště nefandil, nikdo mne zvlášť nesral - vlastně jsem je moc nepoznal. Právě proto neuděluji absolutně nejvyšší hodnocení. 85 %. ()

swenyx

Bratrstvo neohrožených. Dlouho odkládaný seroš, jsem rád že jsem se koukl a opět nahlédl pod pokličku toho, jak dokáže být válka krutá. Nejlepší byly asi díly kdy se v totálních mrazech krčili v zákopech, to si vůbec nedokážu představit. To samý díl s koncentračními tábory. Musím říct, že i nějaká ta slza ukápla, mělo to tu správnou atmošku a fakt se do toho dalo suprově vžít. Easy company ! ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn