Reklama

Reklama

Jake a Tlusťoch

(seriál)
USA, (1987–1992), 79 h 30 min (Minutáž: 45–90 min)

Hrají:

William Conrad, Joe Penny, Robert Clohessy, Melody Anderson, Ernest Borgnine, Gregg Henry, Robert Culp, Rick Zumwalt, Danny Masterson, Charles Cyphers (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(103)

Obsahy(1)

Státní návladní J. L. McCabe (William Conrad) je na první pohled bručoun, jehož nálady musejí trpělivě snášet všichni zaměstnanci úřadu. Jinak je to ale zkušený obhájce, opravdový profesionál ve svém oboru. Pro jeho kancelář pracuje soukromý detektiv Jake Styles (Joe Penny), pohledný muž a skvělý vyšetřovatel. V kanceláři s nimi je i McCabeův mladý asistent Derek Mitchell (Alan Campbell). Ústřední dvojice, vyšetřovatel a státní návladní, tvoří dohromady sehraný tým. Společně se jim daří odhalit nejednoho zločince. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (125)

RadimFišer 

všechny recenze uživatele

Lehce nadprůměrný seriál hýříci silnými mužskými pažemi a staříkem, který si sotva viděl přes pupek na jeho stejně rozmazleného mazlíčka. I to hodnotím velice kladně a nezapomenutelně. Film není průměrný a to mi v této kategorii detektivek, společně se vzpomínkami stačí na to, abych ho ohodnotil na 4 hvězdičky. ()

Colonist 

všechny recenze uživatele

Některé díly ujdou, jiné jsou odpad. Jako malému se mi to hrozně líbilo, ale něco málo do sebe to má i dneska. První řada měla trochu jiné schéma, než ty ostatní. Sledovali jsme Jakea, jak vyšetřuje, a pak McCabea, který nějakou columbovskou fintou pachatele usvědčí. Scény ze soudní síně se ale postupně vytrácejí a později je McCabe už jen obyčejným šéfem, který si občas přijde k soudci pokecat. Havajské řady vážně nejsou nic moc. Jediné, na co se tam dá koukat, je to prostředí, oceán a krajina. Možná to došlo i tvůrcům, když se v prostředku 4. řady vrátili zpátky na pevninu. A v těchto posledních dvou řadách se dočkáme několika zajímavých zločinců a několika opravdu dobrých epizod. ()

Reklama

Hennes 

všechny recenze uživatele

Průměrný americký seriál. Pamatuji si, že se žádné zajímavé a napínavé příběhy nekonaly. Státní návladní a jeho vyšetřovatel přijdou všemu na kloub, ale čím více dílů, tím větší stereotyp. Patřilo to ale do své doby a pochybuji, že kdo počátkem devadesátých let čučel na televizi, že by to neznal. Hlavně Jaka Stylese v klasických plísňových riflích. ()

Petroff 

všechny recenze uživatele

Standardní krimi seriál na novácký odpoledne. Když je 100 dílů pořád na jedno brdo, je to trapas. Ještě že dneska se tak už seriály netočí (a jestli točí, tak já je bez televize naštěstí nemám ani šanci zaregistrovat). Třešničkou na dortu bylo možné dumání nad tím, jestli je hnusnější tlusťoch, nebo jeho pes. ()

Zagros 

všechny recenze uživatele

Jake a Tlusťoch pro mě byla jen jedna nevýrazná kriminálka z mnoha, kterou jsem občas viděl v mládí v televizi. Hlavní dvojka mě moc nebrala. Nejsem ženská, aby na mě zapůsobil Jake se svou rozepnutou košilí a chlupatým hrudníkem. Moc mě nebavil ani Tlusťoch ve dvojroli se svým psem, ta podoba byla ovšem úžasná. Viděl jsem jen pár dílů, bylo to všechno dle stejného mustru a brzy mě to přestalo bavit. Dnes už není důvod se na tento seriál dívat, je mnoho lepších. Pokud chcete nějakou podobnou starší věc, raději doporučím Profesionály, případně Dempsey a Makepeaceovou. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (11)

  • Seriál byl po první sérii ukončen, ale CBS nakonec pokračovala v jeho natáčení díky neobvyklým okolnostem. Končilo natáčení seriálu Magnum (1980) a CBS zůstalo velmi drahé zařízení studia, které teď bylo nepoužívané. Producenti Jakea a tlusťocha přišli s nápadem, aby se tlusťoch J.L. McCabe přestěhoval z Los Angeles na Havaj a otevřel si zde praxi v trestním právu i se svým vyšetřovatelem. Později se stal okresním prokurátorem Honolulu. Sledovanost tehdy prudce stoupla. V roce 1990 pravděpodobně vypršela CBS smlouva na pronájem studia na Havaji a seriál se přestěhoval zpět do Los Angeles. (HappySmile)
  • Většina epizod je pojmenována podle slavných písní swingové éry. (HappySmile)
  • Druhá série měla zpoždění kvůli dvěma stávkám: tou první byla stávka scénáristů v létě 1988, kterou následovala na podzim nelegální stávka pracovního oddělení. William Conrad Conrad (J.L. McCabe) tehdy přijel inkognito na Havaj a zůstal v ústraní dokud nebyla druhá stávka rozhodnuta, aby se vyhnul obvinění z konfliktu zájmů. (HappySmile)

Reklama

Reklama