Jeremiah Johnson

Jeremiáše Johnsona civilizace neláká. Zahořklý civilizačními neduhy a válkami se v polovině 19. století rozhodne pro zálesácký život, stane se horalem, vyhledávajícím samotu v nedotčené divočině, jejíž neposkvrněnost nikdy nezpochybňoval. První zima prožitá ve Skalistých horách však Jeremiáše málem sklátí. Vyhladovělý a napůl zmrzlý nachází útočiště u starého prohnaného trapera, který jej učí nejrůznějším způsobům přežití, včetně přímého souboje s grizzlym. Jeremiáš je dobrým žákem, a tak když se opět vydává za svým cílem, lze říci, že z někdejšího zelenáče je ošlehaný muž, kterého drsností může předčit jenom velkolepá a hrůzu nahánějící příroda. (Warner Home Video CZ)

Šakal

Všichni tu velebíte Pennův snímek Into the wild. Já jsem " stará škola " a tak před NAIVNÍM a zcela NEPŘIPRAVENÝM ( nechápejte špatně, myšlenka je to obdivuhodná, ale ta naivita a totální nepřipravenost na dané podmínky, přes to jsem se nedokázal povznést ) Alexem Supertrampem, dávám přednost Pollackovi a Redfordovi a jejich SKUTEČNÉMU Jeremiah Johnsonovi. Nádherný volně plynoucí snímek ( tak jak to umí snad jen Pollack ), který si na nic nehraje a v tom je jeho KOUZLO a KRÁSA. Tady není co řešit....čistokrevných 5* ()

Anderton

Nevedel som, či bol Jeremiah Johnson historickou postavou, legendou, alebo výplodom scenáristovej fantázie. Na niekoho legendárneho mi príbeh pripadal trochu tuctový. Pollack natočil melancholický western s melancholickými pesničkami, minimalistickým pojatím a minimalistickým (zato výborným) Redfordom. Mňa ale trochu minimalisticky aj nudil. Nič iné mu nemôžem vyčítať, ale ak porovnám jeho zábavnosť s inými legendárnymi westernami 70tych rokov, ako tu spomenuté PG a BK, alebo rovnako revizionistický Malý veľký muž a iné, ktoré som videl a dal som im 4 hviezdy, tak bol z nich najmenej záživný a preto mu dávam slabšie hodnotenie. ()

Frajer42

Tohle rozhodně není typ westernu, na který by byl divák zvyklý. Je to western úžasný. Jeremiah Johnson utekl ze společnosti prožít zbytek života touláním se v lese, kde pozná 2 kamarády, kteří měli kdysi stejný nápad. Především v lese najde smysl života a po jisté situaci, kterou si nechám pro sebe, i náplň života. Western mi přijde dosti syrový, což vítám. Robert Redford je úžasný a ostatní mu zdárně sekundují. Vše doprovází dokonale sedící soundtrack a já prostě nemám moc co vytknout. Slabší 4*. ()

nascendi

Jeremiah Johnson nesplnil celkom moje vysoké očakávania. Mal som za to, že uvidím niečo ako bol Posledný trapper. Bol to vynikajúci film, ale tá jedna hviezdička do piatich mu objektívne chýbala. A nielen objektívne, ale aj subjektívne. Mnohé detaily a dejové zvraty ostali pre mňa záhadou nie snáď preto, že by sa moja chápavosť vekom radikálne znižovala, ale že ich Sydney Pollack nepovažoval za potrebné uviesť. Okrem toho, čo už uviedla jatamansi, ma napríklad zaujíma, čím sa živia kone na snehových pláňach, koľko prachu a guliek si so sebou vzal do divočiny a množstvo ďalších detailov, ktoré však nič nemenia na tom, že považujem Jeremiah Johnson za vynikajúci film. A vôbec nie zásluhou divokej prírody a dobre vyzerajúceho Roberta Redforda ()

Tomco

Skutočná lahôdka. Veľmi príjemný, jednoduchý, melancholický a v pohode plynúci film odohrávajúci sa v nádherne nasnímaných exteriéroch divokej prírody. Dobrodružné filmy v otvorenej prírode, to je moje. A keď sa do toho pritrafí kaliber typu Redforda, o zábavu je postarané. ()

Rocky62

Úchvatný film s překrásnou hudbou a přírodou, která umí život dávat, ale i brát. Tvorba pana Pollacka se mi začíná pomalu, ale jistě zamlouvat. Kam se hrabe Vinnetou s Oldou Šetrným... ()

Crocuta

Film, který reálně ukazuje život zálesáků žijících v oblastech vzdálených od civilizace. Obrazy přírody a konfrontace šlověka s ní jsou opravdu krásné a Johnsonovo soužití a střetávání s Indiány je pojato velmi netradičně a zajímavě. ()

Chrustyn

Netradiční a stylem vyprávění velice pomalý western o putování tajemného samotáře. Redford je jako vždy fajn ale celý snímek utáhnout nedokáže a Pollackova režie mu moc nenahrává. ()

Jirka_Šč

Takový krásno-krutě-lidský netypický western. Realistický. Samozřejmě vizuálně nádherný (nedotčená příroda Utahu). Výkon Roberta Redforda výborný. Vadila mi jen nižší kvalita obrazu na DVD (hlavně na začátku, pak už si oko zvyklo). ■ Dobrý komentář: ElChe26 (třetí strana) ()

Yardak

Velmi dobrý zálesácký western, který táhne skvělý Robert Redford a krásná americká příroda. Jeden z těch westernů, jenž se zaměřuje na meditativní přístup a především na symbiózu člověka a přírody. Jen velká škoda, že Pollack nezvládl tolik akčnější souboje. Zajímavý netradiční western, jenž není (bohužel) moc známý... Lepší 4 hvězdy. ()

jojinecko

3,5*/5...Pomalý dobrodružný "western" bez nejakých veľkých rečí a strieľačiek, ktorý je zasadený do prenádhernej scenérie, ktorá mu nesporne pridáva na atraktivite. Pekne to plynie a to je to podstatné, pričom zarastený zálesák Robo Redford je tiež skôr raritkou...:) ()

sharky

72 % Z pohledu dnešního diváka jsou pasáže bez dialogů a neustále záběry přírody trochu zdlouhavé (ale furt to má o půl hodiny méně než REVENANT), nicméně tomu nejde upřít výborná atmosféra. A Refordovi toho drsnýho zálesáka člověk určitě věří víc než DiCapriovi. ()

poz3n

Ne, není to jako McCabe a paní Millerová. Ano, je to jako Malý velký muž. Není to o melancholii a hloubce okamžiku, je to spíš o kráse přírody a poctě pravým zálesákům. Pollack je režijně skvělý a umí krásně vyprávět obrazem a vše, co patrně chtěl sdělit, sdělil. Mně tam chyběla jen ta trocha melancholie. 7/10 ()

Morholt

Ve westernovém žánru dávám přednost klasice, takže mě tenhle návod, jak přežít v divočině, příliš neoslovil. Ale to neznamená, že by se na film nedalo dívat. Prostředí je krásné, Redford hraje dobře a jeho kontakty s Indiány mají něco do seba, ať už jsou jakéhokoliv charakteru. Ale já od westernu halt čekám něco jiného. 60% ()

seale

Způsob, jakým hledáš, je způsob, který si vybereš. Den, kdy otálíš, je den, kdy prohraješ. Sluníčko nebo hrom, člověk se bude vždycky divit. Tam, kde fouká spravedlivý vítr. Indián říká, že marně hledáte to, co nemůžete najít. Říká, že najdeš tisíc způsobů, jak si utéct. Indián to nekřičel, řekl to v písni. ()

Khalesi

Skvelo zfilmovaný príbeh muža, ktorý sa po službe z armády vydal žiť do divočiny, na územie indiánov.Napriek tomu, že o nič nežiadal, získal všetko a prišiel k tomu, ako slepý k husliam.Žiaľ, zvláštnou hrou osudu, jeho šťastie dlho nevydržalo a skončilo priskoro a príliš kruto. Zostal len zlomený človek, ktorému jediný zmysel života - rodinu, nahradila pomsta.Rozhodne veľmi pútavé a citlivo podané.Jeden z mála tohto druhu, ktorý ma zaujal a nesklamal. ()

Lacike

Do určitej miery to pôsobí ako taký predchodca Costnerovej Diskotéky s vlkmi. Ale indiáni tu sú upozadený a predstavujú hlavne skryté zlo. Film sa sústredí hlavne snahu hlavného hrdinu prežiť v tej divočine. Vzťah s indiánkou a synom bol až príliš uponáhlaný a posledná štvrtina venujúca sa pomste, bola strašne naťahovaná. Bolo to už len nekonečné čakanie na koniec. Redfordova charizma na mňa zďaleka neúčinkuje ako Costnerova, takže pri ďalšej volenke si radšej znova zatancujem s vlkmi ako s Johnsonom. Ale ten jeden ploužák stál za to. 6/10. ()

Terva

Snímek zaujme nejen výborným hereckým výkonem Roberta Redforda, ale i působivými záběry nespoutané a ještě nezničené přírody, natočené v divočině v Utahu. Scénář - John Milius, David Rayfiel a Edward Anhalt. Kamera - Duke Callaghan. Hudba - Tim McIntire a John Rubinstein. ()