V tomto postapokalyptickém dobrodružství je celá budoucí Země díky tání ledovců pod vodou. Kevin Costner jako osamělý poutník vezme pod svá pomyslná křídla matku s dcerou, aby je ochránil před partou kočovných tyranů. Díky staletí trvajícímu globálnímu oteplování, jež zapříčiňuje tání ledovců, je celá Země pod vodou. Poslední zbytky lidí přežívají na umělých plavidlech a v na vodě plovoucích městech neustále napadáni partou zlověstných pirátů v čele s Deaconem (Dennis Hopper). Jejich poslední šancí je Meriner (Kevin Costner), osamělý poutník, který se dokonale přizpůsobil novému prostředí. Společně s překrásnou ženou (Jeanne Trepplehornová) a její dcerou se vydávají navzdory Deaconovi a jeho kumpánům najít suchou zemi. (Cinemax)

Vojcl

I když tenhle film je považován za jeden z největších propadáků všech dob, já se ho musím zastat. Samozřejmě má také své nedostatky, například herecké výkony (Denis Hooper je jako hlavní záporák naprosto otřesný), ale celková pointa filmu mi přišla jako zajímavý nápad, technické stránce není co vytknout. A Kevin Costner má podle mne ve své filmografii celou řadu daleko horších výtvorů.. Pro mě byl Vodní svět takovým netypickým, standartně dobrým blockbusterem, který válcuje většinu filmů s podobnou tématikou (Jako je třeba Šílený Max nebo další Costnerův počin The Postman). ()

Orlau32

Přiznám se bez mučení, že jsem tomu filmu vůbec nejen nerozuměla, ale ani nepřišla na chuť. Překombinovaný a nudný. ()

blackrain

Hodně zajímavá postapokalyptická vize světa. Všechny polární ledovce roztály a země se proměnila v gigantickou vodní plochu. Lidé sní o tom, že jednou najdou suchou zemi. Hlína má cenu zlata. Myšlenka je to velmi originální a výborně natočená, díky ní si film zachovává svou jedinečnost, i když příběh je prostý a jednoduchý. ()

kaylin

Není to až tak špatný film, ale člověku se nechce věřit, že stál 175 miliónů dolarů. To v tom prostě vidět není, hlavně pokud pak dojde na finále, kde jsou trikové scény otřesné. I když si ale film nezískal tolik fanoušků, rozhodně se nejedná o vyloženě špatný film a postava Kevina Costnera je výborná. ()

Easykk

Nechápu proč měl tenhle film předurčený neúspěch, já jsem si na něm v mládí doslova ulítával, hlavně od té doby co jsem ho viděl, toužím se projet a nejlépe i vlastnit katamaran, nebo ho mít třeba půjčenej na pár měsíců, dal bych si cestu kolem světa a doufal, že se neozve: ,,Čmoudiii, rovnou od východu,,. P.S.: Kdyby to někdo četl, tak je tenhle komentářek taková moje malá oslavička, je totiž padesátý :o) jupijou, šneci jdou :o)) ()

Derek

ten film nie je tak hrozný ako sa o ňom písalo. výprava je celkom dobrá a niektoré nápady vo filme sú dosť originálne, bohužiaľ film je dosť naťahovaný a hopper ako úhlavný nepriateľ je miestami dosť otravný. ()

Aiax

Klasická promarněná šance, kterých Hollywood spáchal již nesčetně a určitě ještě nesčetně spáchá. Vynikající námět, spousta peněz a výborně obsazený charismatický hlavní hrdina, to vše představovalo obrovský potenciál do začátku, ale kdovíkdo (nejspíš producenti) znovu nepřipustil, aby vznikl inteligentní film, a patřičně jej upravil vkusu a náročnosti průměrného amerického diváka. To znamená, že padouch je skutečně padouchovitý, ksichtí se, ďábelsky se směje a vůbec děsně přehrává, hlavní tvrďák je přímo superextratvrďácký, dialogy jsou zhusta hloupé a plné patosu, co chvíli praští trochu přemýšlivého diváka do očí nějaký nebetyčný nesmysl (viz bungee-jumping z balonu) atd. Inu, nezbývá mi než opakovat - zoufale promarněná šance a opravdu velká, velká škoda. ()

Vědma

Ať si říká kdo chce co chce, mám ten film ráda a mám ráda i Kevina. Proto nemůžu dát míň, i když někdy si člověk říká - no toto, tohle myslí doopravdy vážně? Ale to je asi folklór těchto postapokalyptických filmů. Nevím jestli průvodním jevem apokalypsy jsou tyhle divné oblečky a posedlost různými divnými jezdícími záležitostmi. Nejvíc mi to připomíná Šíleného Maxe dvojku. Ale Vodní svět má na rozdíl od pouště právě ten magický vodní svět. ()

marleyy

55% Úctyhodně drahá blbost, na které se mi líbil šibalský výkon Hoppera a myšlenka Vodního světa, která není zase tak úplně nemožná. ()

Petroff

Svýho času údajně nejdražší biják na světě. Parádní model atolu, dobře vykreslená atmosféra světa na vodě, a pak je tu dost zbytečná akční stránka filmu - nebejt té zbytečné akce, mohlo to být úspěšnější. Příjemnej, až trochu moc parodickej záporák. Dobře zmutovanej Costner, chlastající vlastní filtrovanou moč, luxusní katamarán, kterýho mi bylo děsně líto... po tom, co shořel, bych se já na moře, v těch neckách, co si pochystal, ani náhodou nevydal. De fakto asi prvně v životě mě napadá, že jde o příměr k lidské blbosti, kdy vidíš něco novýho - převratnýho, svěžího a pravdivějšího, než cokoli dřív... No a ty se sebereš, hodíš to za hlavu, a jdeš zase zpátky do tý minulosti, ze který nekouká a ani nemůže koukat, nic dobrýho. --- mám na mysli náboženství, války, lidskou nesnášenlivost, netoleranci... prostě lidskou blbost, který tady je ukázaná na tvorovi, kterej už není tak docela jen člověkem... ()

Vessper

Někomu se ten film nemusí líbit, ale já mám Kostnera rád a hlavně se mi strašně líbil nápad. Svět, kde není pevnina, zato jen a jen moře mi přijde velice oroginální a i Dennis Hopper v roli záporáka byl dobrý. Rád se podívám znova a znova. 4* ()

dyfur

...nie je to zlé,ale ani dobré.Ak budú dávať v telke pozrite si na programe bez reklám. Milovníci sci-fi dajú iste o nejakú hviezdičku naviac. ()

Joe321

Tohle u mě patří do špičky apokalyptický filmů, mám pro něj velkou slabost. Celé to provedení, ta výprava, Howardova hudba je bezvadná. Širo širý krásně modrý oceán, zevlácké atoly a hlavně Costner. Jeho loď patří mezi jedny z nejcool dopravních prostředků, co jsem ve filmu viděl. Úvod kdy zmizí kontinenty, kamera projede skrz mraky a začně výborné hudební téma je výtečný. Celý film si drží tempo, díky různým dějovým vychytávkám a scénám, až tak do poslední čtvrtiny. Ale hlavně člověk se pořád baví, také díky prořízlé puse malé dívenky, reakcím Námořníka a hláškám Dennise Hoppera... - "Don't just stand there, kill something!" ()

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

30.07.2021

Studio Universal a producenti John Davis a John Fox přišli s poměrně nečekanou zprávou. Vodní svět, sci-fi z rou 1995, které se proslavilo zejména produkčními potížemi, kvůli kterým rozpočet narostl… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western