V tomto postapokalyptickém dobrodružství je celá budoucí Země díky tání ledovců pod vodou. Kevin Costner jako osamělý poutník vezme pod svá pomyslná křídla matku s dcerou, aby je ochránil před partou kočovných tyranů. Díky staletí trvajícímu globálnímu oteplování, jež zapříčiňuje tání ledovců, je celá Země pod vodou. Poslední zbytky lidí přežívají na umělých plavidlech a v na vodě plovoucích městech neustále napadáni partou zlověstných pirátů v čele s Deaconem (Dennis Hopper). Jejich poslední šancí je Meriner (Kevin Costner), osamělý poutník, který se dokonale přizpůsobil novému prostředí. Společně s překrásnou ženou (Jeanne Trepplehornová) a její dcerou se vydávají navzdory Deaconovi a jeho kumpánům najít suchou zemi. (Cinemax)

m62

Nespravodlivo podhodnotený film. Napriek menším nedostatkom sa v pohode vyrovnáva iným vysoko hodnoteným filmom svojho žánru. A konečne jeden postapokalyptický film, ktorý sa neodohráva vo vyprahnutej krajine. ()

stga

Vodní svět se nachází někde v blíže neurčené budoucnosti, kdy bude Země pokryta vodou z roztavených ledovců a scénář snímku vypracoval promyšleně a složitě nový způsob života v post-apokalyptickém světě. Jistě, je to půjčování z "Mad Max", ale není to jako "Mad Max". Je to neotřelý a poutavý žánr, kde jsou k mání úžasné dekorace, masky, kostýmy, brilantní zvukový doprovod a ponurý hrdina (Kevin Costner), jednoznačné dobrý chlap, který jasně „řeže“ padouchy a ví o oceánu více než všichni ostatní. Se svým úžasným plavidlem a osobitým přístupem předvádí celou škálu akcí se spoustou vysokoenergetického adrenalinu a virtuózní kousky. Také stejně vzrušující je vrcholná bitva na palubě kuřáckého tankeru, která zobrazuje jednu z největších pyrotechnických akcí jaké jsou k vidění. ()

Asgard

Tak tenhle film jsem snad poprvé viděl před deseti lety a od tý doby tak alespoň každý dva roky znovu... Je to trochu akční onaniáda, ale sakra myšlenka zcela alternativního světa, kdy se platí hlínou, a bílý, černý i žlutý jsou si rovní a všichni společně nesnáší mutanty? To chceš! Taky stojí za zmínku, že to byl tenhe film, kterej ve mě zažehnul lásku k filmům dystopického a postapokalyptického žánru. ()

d-nao

Nie až tak príliš vzdialená budúcnosť. Akurát nechápem ten rozpočet. Čo na tomto filme mohlo stáť 175mega? Snáď nie ta voda.. ()

Horryx

Škoda, že film je točen spíše pro děti. Kdyby byl točen ve stylu Mad Maxe tak by to bylo určitě někde jinde. Za mě nej scéna, kdy s leteckým kulometem odstřelovali plovoucí město. ()

andy60

Kevin by se mnou asi nesouhlasil, ale za mě to žádný propadák není. Je fakt, že má investice do filmu byly ubohé dvě stovky, ale i tak. Nelituji. ()

EricNor

Me to baví. Viděl jsem to kdysi v kine a několikrát v tv. Muselo to byt extrémně narocne natáčení. Prachy tam ksou videt. Druhá pulk uz tak zabavna neni, ale film ma svoje kouzlo. ()

Jirkacek

Snímek Vodní svět mi nedlouho po uvedení na plátna kin utkvěl v paměti zejména kvůli svému vysokému rozpočtu, díky němuž se stal nejdražším filmem, jenž byl do té doby natočen. Tak jsem se na něj později podíval, ale nic extra zajímavého jsem na něm nenašel. Po dlouhých letech jsem se rozhodl, že se mu dám další šanci a doma jsme si jej pustil na DVD. Došel jsem ke stejnému závěru jako kdysi - Vodní svět byl pro mne i napodruhé průměrnou podívanou. Počin jeho tvůrců, kteří museli takřka pořád točit na moři, vystavět pozoruhodné kulisy či odpálit rezavý tanker byl ovšem hodný obdivu. Hlavní hrdinou vodního snímku byl můj oblíbený herec Kevin Costner, který se spolu s Kevinem Reynoldsem ujal i režie. Kosťa zde vytvořil postavu mutanta jménem Námořník, který vypadal jako člověk, ale zároveň mohl díky žábrám za ušima dýchat pod vodou. A že se mu to sakra hodilo, když celou Zemi zaplavila po roztání ledovců slaná mořská voda ! Mohl se tak potápět pod hladinu a v zatopených městech nabrat trochu hlíny či sebrat pár předmětů, které na povrchu měly ohromnou cenu. Obyčejný papír, pytlík zeminy, zrcátko a já nevím co ještě, byly cenným obchodním artiklem a tak Námořník jezdil od atolu k atolu na palubě své lodi a stal se tak poměrně bohatým a nezávislým poločlověkem. Na jednom atolu však na jeho odchylku přišli a odsoudili jej k smrti. Zabít člověka v době dávno po potopě nebylo nic výjimečného. Když však k popravě mělo dojít, zaútočili na atol čmoudi, velká skupina pirátů, kteří žili na vraku tankeru Valdez. Lidé jim takto přezdívali kvůli kouři, který vytvářeli používáním nafty ve vodních skútrech a navíc ještě všichni kouřili cigarety. Jejich šéfem byl Deacon alias děsivý Dennis Hopper, kterému role záporňáků vždy seděly. Námořníkovi od jisté smrti pomohla Helen, vysoká žena s krásnýma hnědýma očima v podání Jeanne Trepplehornové, která spolu s malou dívkou Enolou utekla na jeho lodi. Společně pak brázdili širé moře, ale rozhodně se z nich nestali žádní přátelé, Námořník chtěl dokonce malou dívku zabít a z jejich společnosti na lodi nebyl nadšený. Přesto se později sblížili a společně zažili několik nebezpečných situací, když je pronásledovali čmoudi, lovili jídlo či při setkání s jiným tulákem po moři. Malá holka měla na svých zádech vytetovanou jakousi mapku, o které si hodně lidí myslelo, že by je mohla dovézt na pevnou zemi. Další si zase mysleli, že se pouze jedná o legendu, nicméně čmoudi ji chtěli získat pro sebe a tak naše trojice byla ve velkém nebezpečí. Při jejich napadení pak legendě uvěřil i Námořník a rozjela se napínavá závěrečná část dvouhodinového filmu. Pravda je, že jsem se místy i nudil, jindy se na obrazovce odehrávaly napínavé souboje, ale nejvíc mne zajímalo, jestli pevnina skutečně existuje. Jak to dopadlo samozřejmě neprozradím, nicméně upozorňuji, že je to film na jedno podívání, které ovšem stojí za dvě hodiny vašeho času. Sečteno a podtrženo, Vodní svět ode mne získává tři vodní hvězdy ***. ()

Rangifer

Samá voda, voda je všude. Pro někoho zatracovaný a nenáviděný film, který hodně lidí zklamal. Mě nezklamal vůbec.I přesto, že se jedna o finanční propadák, tak postapokalyptický svět, kde souš zmizela pod hladinou moře v důsledku tání ledovců, mě zaujal. Kdejaký rýpal by mohl tomu vytknout, že když roztají ledovce po celém světě, tak to celou souš nezaplaví. Nebo že by zásoba ropy v tankeru pirátům vydržela jen asi 3 roky. Mě je to přes tyhle pomluvy u tohohle díla putna, Kevin Costner je jako Šílený Max, mlčenlivý a samotářský. Dennis Hopper v roli Kazatele se mi zalíbil, jakožto padouch i jako taková komická figurka, a ty jeho proslovy jsou dobré, pokud jde o český dabing. Nemyslím si že by se tento film, měl nějak zatracovat. Je to dobrodružná a někdy i komická podívaná, která se hodí třeba do letních večerů, kdy je venku nesnesitelné horko. ()

Atavan

Takhle má vypadat nadčasová oldschoolovka. I když je to "jenom film" úvahu nad tím, jak by vypadal svět po roztátí ledovců nabízí víc než realistickou. Stylizace pirátů jako naftové sekty mě fakt baví. Vzhledem k roku výroby, kdy se ještě tak nešetřilo, je film plný příjemných drobností, které film vytahují z průměru, dneska by třetinu scén vystříhali pro nadbytečnost, ale film by ztratil na atmosféře. Na straně druhé, jsou tam i logické chyby, kterých si dneska ale už málokdo všimne. Kevin Costner táhne, ale záporáci mají také super výkony. 70% a někdy v budoucnu určitě znovu. ()

CaptainPixel

Povedeny B-cko s pohadkovou vypravou, dobrym hereckym obsazenim a krute prepalenou stopazi. Vubec se nedivim, ze to "Kostej" o 40 minut zkratil. ()

kikkyo

Tento postapokalypticky pohlad na svet kde sa zem zaliala vodou a ludia sa snazia prezit mam rada. Nechapem preco dostal film tolko negativnej kritiky. Tiez nechapem, kde pestovali tabak do cigariet. ()

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

30.07.2021

Studio Universal a producenti John Davis a John Fox přišli s poměrně nečekanou zprávou. Vodní svět, sci-fi z rou 1995, které se proslavilo zejména produkčními potížemi, kvůli kterým rozpočet narostl… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western