V tomto postapokalyptickém dobrodružství je celá budoucí Země díky tání ledovců pod vodou. Kevin Costner jako osamělý poutník vezme pod svá pomyslná křídla matku s dcerou, aby je ochránil před partou kočovných tyranů. Díky staletí trvajícímu globálnímu oteplování, jež zapříčiňuje tání ledovců, je celá Země pod vodou. Poslední zbytky lidí přežívají na umělých plavidlech a v na vodě plovoucích městech neustále napadáni partou zlověstných pirátů v čele s Deaconem (Dennis Hopper). Jejich poslední šancí je Meriner (Kevin Costner), osamělý poutník, který se dokonale přizpůsobil novému prostředí. Společně s překrásnou ženou (Jeanne Trepplehornová) a její dcerou se vydávají navzdory Deaconovi a jeho kumpánům najít suchou zemi. (Cinemax)

RomeroIsGod

Tohle Kostějovi moc nevyšlo. Nudná, rozvleklá a ještě k tomu oku nelahodící post-apokalyptická sci-fi. Několik světlejch momentů (hlavně ke konci) tu je, ale jinak propadák - průměr. 60% ()

bolan

Byť jde o sci-fi a tudíž je třeba mít k tomu určitý nadhled, tak mi vadí zásadní nelogičnosti - svět byl zničen, všude jen voda, sem tam ocelový ostrůvek na kterém se žije jak ve středověku - do této chvíle je to v pořádku, ale přece všichni disponují super moderními zbraněmi a vybavením jak ze Startreku - to je uplně uhozený ! ()

Lilloos

Asi je to plus, že mě snímek až tak dokázal vtáhnout do sebe, ale když se mi už po prvních pár minutách žaludek houpal, jakobych skutečně byla na moři, užít jsem si to prostě nemohla. Navíc je škoda, že tak neokoukaný námět dostal tak strašné zpracování. Na mě to bylo moc prdlý, především v přítomnosti Čmoudů. ()

reich

Vodní svět je jeden z mála filmů, ve kterém Kevin Costner hraje v postapokalyptickém světě. Země je vlivem globálního oteplování zaplavena a všude je jenom voda, načež zbytky přeživších drsně bojují proti s piráty vedenými proradným Diákonem v podání fantastického herce Dennisa Hoppera. Nutno zmínit, že jsou to jediný herci, kteří nějak zaujmou, jinak ostatní jsou dost nevýrazný a bohužel celý film se občas v některých scénkách dosti táhne. I přesto je to snímek, ke kterému se jednou za čas rád vrátím a připomenu si ho. 70% ()

Grafito

Dvě hvězdy za fantastických úvodních 15 minut filmu, kdy je Costner sám na svojí lodi.. zbytek je horor.. nikoli jako filmový žánr, ale jako opravdu horor.. hrůza.. příšernost.. ()

ypres.bass

Dobrý námět, dobří herci, slučný rozpočet, nádherné "exteriéry", výborné nápady ... Tak co je špatně že to nafunguje i u ostatních? ()

Zeek

Nebylo to špatné až na tu závěrečnou scénu. To je prostě USA, takhle kazit filmy. Jinak film se ze začátku vyvíjel velmi dobře, škoda zkažené druhé půlky filmu a závěrečné scény. Moje hodnocení: 65% ()

Cartman

Costner skákající bungeejumping z balónu?! To mě opravdu rozesmálo, i když to asi tvůrci v úmyslu neměli... Ovšem i přes hromadu nelogičností sem vydržel celej film až ke takřka dojemnýmu "sorry, ale musím jít" konci...to chce otevřít láhev na oslavu a uklidnit se nějakým kvalitním splatter hororem:o) ()

KOZEL84

Pamatuju si když sem na tohle byl v kině a pak když se to objevilo na dvd tak sem asi měsíc chodil z půjčovny domů s prázdnou,protože mě vždycky někdo předběhl (na dvd to asi zase takový propadák nebyl).Určitě patří mezi mé nejoblíbenější.Je to ptákovina,ale vůbec mi to nevadí.''Jsi jak hovno který nejde spláchnout'':-). ()

DiegoC.

Spočiatku zaujímavý nápad, objavujeme nový svet po akejsi katastrofe, načrtávajú sa nám reálie tohto prostredia, z pozadia sa vynorujú existencionalistické problémy. Očakávania, že to vydrží až do konca, miznú a film s vysokým potencionálom sa začína meniť na ďalší schématický hollwoodsky "akčňák" plný výbuchov, strieľačiek (kde jeden hrdina sám vystrieľa stovku nepriateľov), nepravdepodobných a umelých náhod, pateticky ladených scén a neoriginálnemu záveru. Za prvú časť 5 hviezdičiek, za zvyšok 3 hviezdičky, možno aj menej. Celkovo 4 ()

Jeremiah

Tento film mám ve své filmotéce, protože si myslím, že to až takový "průšvih" není. Film má slušnou atmosféru, hezké herečky a po technické stránce je také slušný. Takže jediné co mě na něm vadí je D.Hopper a "čmoudi" a také trochu ten trhlý profesor. Jinak dějově velmi dobré - pro mě 4 - slabší, ale 4. ()

RedHot

Glo glo. Natočit film, jehož hlavním strašákem bude globální oteplování, je dnes originální asi tak, jako bylo originální v šedesátých letech natočit akční film o jaderné válce. Nicméně se jedná o velmi zdařilou podívanou s mraky vystřílených kulek a prostinkým dějem, který nenadělá potíže ani autistovi. Jde jen o to, tvářit se drsně a ojet nějakou pěknou kočku, a to Costner moc dobře ví. ()

End3R

Film, který se ve své době stal velkým propadákem. Značnou míru ovšem na tom sehrály neštastné okolnosti (bouře, která zničila většinu rekvizit) díky čemuž se původní rozpočet více než zdojnásobil. Okolnosti jako by kopírovaly posletsví příběhu, které ukazuje sílu přírody, která pokud si zamane, ovládne svět a z lidstva se stane mrzký živořící organismus redukující svou mentalitu na ty nejzákladnější pudy. A ačkoliv komerčně je Vodní svět nezpochybnitelným propadákem, za sebe musím říct, že film se mi líbil, jednak celý svět působí velice originálně, ovšem tato originalita byla zároveň podpořena konsistencí a celistvostí. Kevin Costner byl perfektním samotářem, který brázdí širé vodní plochy (hodně podobný samotéřskému plukovníkovi v Tanci s vlky), Dennis Hopper byl výborně vyšinutý a i ostatní herci se do filmu skvěle hodili. Zajímavost: SPOILER - V prodloužené verzi je skutečně vidět, že pevnina, na kterou hrdinové dospějí, je vrcholek Mount Everestu, se zlatou plaketou, na níž stojí jméno Reinholda Messnera. ()

cyphercz

Vůbec tenhle film nevidím tak kriticky, jako je jeho hodnocení zde. Originální postapokalyptický svět, zajímavý postavy, i ten konec není úplně klasickej happy end. Jediný, co bych vytknul, je Dennis Hopper v roli hlavního záporáka a jeho dialogy s tím malým smradem, který byly poněkud infantilní a až moc nereálný. ()

barteca

I po létech mě to baví. Nedoceněný film. Akční, nekompromisní, s velkou fantazií natočený. Zvyšuji hodnocení. ()

Bozvav

Velmi dobré zpracování post apokalyptické budoucnosti s vynikajícím Costnerem v hlavní roli. Skvěle udělané, na svou dobu přelomový film. Snad jen ten závěr byl maličko mimo. I tak skvělá zábava za 75%. ()

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

30.07.2021

Studio Universal a producenti John Davis a John Fox přišli s poměrně nečekanou zprávou. Vodní svět, sci-fi z rou 1995, které se proslavilo zejména produkčními potížemi, kvůli kterým rozpočet narostl… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western