Joe Hallenbeck býval elitním tajným agentem, který kdysi dokonce zachránil život americkému prezidentovi. To už je ovšem minulost. Nyní se živí jako soukromý detektiv, jehož nejvěrnější družkou se stala láhev levné whisky. Když mu přítel Mike Matthews dohodí jako kšeft ochranu barové tanečnice Cory, netuší, že se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Nejprve exploduje auto s Matthewsem a vzápětí je i přes veškerou jeho snahu Cora přímo na ulici zavražděna chladnokrevnými zabijáky. Joe společně s jejím přítelem, fotbalistou Jimmym Dixem, zjistí, že se pokusila vydírat majitele fotbalového klubu Hřebců Marconeho s cílem dostat Jimmyho, který byl distancován kvůli drogám, zpět do hry. Tím, že našli materiály kompromitující Marconeho, stávají se sami cílem mafiánských zabijáků a Joe podezřelým z vraždy Matthewse, protože policie zjistila, že byl milencem jeho ženy Sáry. Navzdory všem překážkám zjistí Joe, že Marconi se chystá zabít senátora Baynarda, předsedu komise rozhodující o sázkách na fotbalové zápasy. Přestože to byl právě on, kdo se postaral o Hallenbeckovo propuštění, když detektiv odhalil a překazil jeho sadomasochistické hrátky, riskuje Joe s pomocí Jimmyho život, aby atentátu zabránil. (TV Nova)

špaček421

Bez Willisových suchých hlášek by to byl jen průměrný akční film. Na druhou stranu, na vážný thriller je tu vtipu až moc, na odlehčenou kriminálku až příliš brutalit a násilí. Když to ovšem někdo dostane, jako by se nic nedělo. S prostřelenou rukou se hází rekord, s probodnutou nohou se tančí. Ale co. Voda je mokrá, nebe je modrý a Satan Claus na nás číhá. ()

ARI50

No nevím tahle dvojka nebyla zlá ani nápad na film ale přeci sem dost postrádal takže bude patřit mezi obyčejné filmy. ()

JASON_X

Jo jo, Willis skvěle hláškuje a hraje přesně ten typ chlápka, kteří mu jdou hrát nejlíp, jeho parťák je správňácký cool nigga, aby tenhle biják nebyl jenom pro bílý, Danielle Harris, kterou obvykle nesnáším, je jako přidrzlá a sprostá dcerka naprosto k sežrání, k sežrání je i homosexuální zabiják Majlou... No a Willis samozřejmě všechny grázly přehláškuje, zmlátí a rozstřílí na sračky, zachrání svou dcerku ze spárů únosců, senátora před sniperem, celý stadión nic netušících diváků před bombou, a diváci na stadiónu pak na konci jásají a oslavují tančícího Willise... no, snad jsem toho moc neprozradil. Jasně, šablony a klišé jako prase... ne, jako kráva... jako hodně hodně velká kráva... A k tomu hromada pathosu. Ale píše se rok 1991, takže i moje divácká nostalgie je velká, jako hodně velká kráva. A tehdy jsem samozřejmě podobné filmy jako schématické klišoidní komerčárny ještě nevnímal. ()

Necrotongue

Dnes jsem se znovu podíval na Posledního skauta a jen jsem si opět potvrdil, že je to naprostá klasika, která mě nikdy neomrzí. Film je absolutně nevhodný pro diváky, kteří postrádají smysl pro humor, jinak ho lze doporučit prakticky všem. Akční scény vypadají i po těch letech stále slušně, ale důvodem toho, že je snímek stále tak dobrý, je neustálý přísun hlášek, kterými přispívají prakticky všichni zúčastnění, včetně dcery hlavního hrdiny. Abych to shrnul- nebe je modrý, voda teče a Poslední skaut je skvělý film. ()

mm13

Vynikajúca, moderná 'chandlerovka' okorenená pamätnými hláškami s trápnym koncom! Nemusel zrovna umierať, ale presladiť tiež nemuseli. ()

Mgb21

Když jsme měli tenhle film poprvé doma na videu, tak mě rodiče doslova vyhnali z pokoje, protože by asi ten přísun sprostých slov mohl narušit vývoj jejich syna. Sami pak ale ten film viděli minimálně 2 krát, než jsme museli kazetu vrátit:-) Film plný hlášek ostřejších, jak dobře nabroušený samurajský meč! Jen škoda té předabované verze, co šla v TV. Není to prostě ono ()

Hogun

Prototyp oddychového akčného thrilleru 90 rokov, ktorému vďaka svižnému deju a kultovým hláškam rád odpustím nejakú tu chybičku krásy v logike, či prílišnú scenáristicku nenáročnosť. Film ktorý som videl x krát a po x+1 sa pri ňom rovnako bavím, aj keď pri vypnutom zvuku ho v niektorých scénach kľudne môzem dabovať :) ... a keď už spomínam dabing, tak tento film je jedným z mála, kde mám radšej český(pôvodný) dabing ako originál. 9/10 ()

becki_tu

Neskutečně nahláškovaný film s drsnýma chlapama, kteří pro ránu nechodí daleko. A že Willisovi podobné role prostě sedí asi netřeba dvakrát zdůrazňovat. "Ty tu C4 chceš vézt v kufru? Ne, nechám ji tady sousedovic dětem na hraní..." ()

matestlust

Dokonalý suchý humor + parádní akční zábava.nejlepší film Bruce Willise,který je zde paradně doplňován jedným z X bratrů Wayansů Damonem...Poslední skaut je jeden z těch nejbéčkovatějších a zároveň nejlepších akčních filmů co znám. ()

MeanWhile

Ikdyž ne nějak nabitej scénář, ale za ty hlášky a za bombovýho Willise, nemůžu dát nic jinýho než pětku ! Jedna suprová hláška za druhou, jedna se střídá ještě s lepší než byla tamta a tak to jde dokola, až nám nakonec ten tlustej parchant bouchne u svýho bazénku a jde pod drn. Parádní film, akorát tak na to, když má člověk chuť na nějakej ten akčňák, nebo se chce alespoň zasmát. Samozřejmě se nezasměje každej, protože každej na tenhle humor neni, ale já jo a já jsem byl hódně s Posledním skautem spokojenej. ()

luka4615

Časem prověřená akční záležitost, v níž všechny myslitelné ingredience fungují přesně tak jak mají. Snímek Last Boy Scout od slovutného režiséra Tonyho Scotta v sobě mimoto skrývá koňskou dávku epicky vypointovaných hlášek, což v kombinaci se zemitými hereckými výkony ústřední dvojice a velmi štědrou akcí činí z tohoto počinu výtečnou podívanou, k níž se vždy velmi rád vracím. Tohle se zkrátka vážně moc povedlo, pročež byste si tento filmový klenot devadesátých let měli vážně ihned pustit. Výborná práce! „You're gonna lose. Smile, you fuck.“ ()

Sawy

Hodně fajn film,ale za sebe říkám,že kterýkoliv (no vážně!) díl Smrtonosné pasti jej strčí do kapsy.Hlášek je sice dost a dost a scénář je parádní (dyť ho taky psal Shane Black) ale stejně se mi zdá,že Skaut se chvílemi bere přece jen trochu moc vážně.Taky to možná chtělo trochu víc akce a míň keců,ale Brucík tradičně svým cynismem hodně zachraňuje a Wayans překvapivě není jen za nahrávače,ale za rovnocenného parťáka.Na nejlepší akční film bych to osobně rozhodně neviděl,ale když chcete kvalitní komediální akčňák a Pasti se Zbraněmi znáte nazpaměť,Posledním skautem rozhodně nic nepokazíte.Ostatně,Tony Scott zklame v tomhle žánru jen málokdy. 80 % ()

Lacike

Buddy movie komedia od Shane Blacka s jednym hrdinom zo Smrtonosnej pasce a druhym zo Smrtnosnej zbrane (tej serialovej) plna suchych hlasok. To musi byt ultimativna pecka. Bohuzial nie pre mna. Nikdy som tomuto filmu na chut neprisiel. Vdaka megahypu okolo tohto filmu to raz za cas skusam znova, ci konecne nepochopim genialitu tohto diela. A stale sa mi to nedari. Prva vec ktora mi vadi je malo akcie. A ked uz na nejaku dôjde tak je len priemerna. Nic pamätihodne. Nepomôze jej ani stavnate R-ko. V tej dobe to bola samozrejmost. Jadro pribehu tvori detektivne vysetrovanie pripadu. Co nie je môj zaner a samotny pripad ma prilis nezaujal. Tempo filmu mi pripadalo vrazedne pomale az som neveriacky krutil hlavou nad tym, ze to natocil zbesily Tony Scott. Cele to vysetrovanie mal poriadne okorenit humor a hlasky. No a tu je pre mna asi najväcsi problem tohto filmu. Ja som sa ani raz nezasmial. Ano neustale sa fuckuje a hrdina zloducha vzdycky pred zabitim najprv slovne zotrie, ale bohuzial vsetky hlasky isli mimo mna a nemam najmensiu chut ktorukolvek z nich citovat. Presny opak zazivam pri Tarantinovkach. Tie by som mohol odcitovat cele. Dalsi problem mam s Willisom. Ovela radsej ho mam v energickych úlohách ako v Die Hard. Tu pôsobi cely cas tak ležérne, az skoro vyzera tak znudene ako v jeho najnovsich videobeckach v ktorych iba zaraba na najom. S odstupom casu ma potesil jedine Damon Wayans, ktoreho som si oblubil vdaka serialu Smrtonosna zbran. Nijak extra som nebol nadseny ani z Willisovej fuckujucej dcéry. Neviem naco Black neustale pchá do svojich filmov deti. Ten magor nejake urcite prepasuje aj do Predatora. ;-) Hudba mi pripadala tak nevyrazna, ze som ju vôbec nevnimal. Takze pre mna je vysledok priemerny film a ked budem mat chut na hlaskujuceho Willisa, tak si rozhodne pustim Pulp Fiction. To je uplne ina liga. Co liga. To je uplne iny sport. 5/10. P.S. film som sledoval v originale a ani to mu nepomohlo. Z dabingov povazujem za najlepsie prelozeny ten od ČT. VHS dabing je najpeprnejsi, ale kopa hlasok sa líši od originalu. Tie zvysne dva nestoja za pozornost. ()

ScarPoul

Chuťovka. Takéto filmy mám rád. Nestarnú. Majú krásnu atmosféru 90 rokov. Guľky sa hrdinom vyhýbajú. Oni si môžu dovoliť hláškovať ostošesť a neboja sa dôsledkov a sú natoľko cool, že sa z nich stal taký malý kult. Je jedno, či sa jedná o Lethal Weapon alebo Die hard. Funguje to. A Shane Black vie napísať cool postavu, dať jej uveriteľnú backstory a množstvo akčných scén. Tie sú invenčné a dynamické. Joe a Jimmy sú super dvojica. V najlepšom možnom zmysle slova. Až zamrzí, že The Last Boy Scout nemá pokračovanie. Willis tu bol na vrchole. A je to príjemná spomienka na to, že americké filmy boli kedysi cool. Dnes sa to až tak často nevidí. ()

Idris Elba ve víru akce

Idris Elba ve víru akce

08.05.2021

Už v letošním roce se dočkáme Idrise Elby v novém Sebevražedném oddílu Jamese Gunna coby Bloodsporta, žoldáka, jemuž akce v žádném případě není cizí. Ostatně Elba už se v akční poloze objevil i před… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012