Jakub, jehož celoživotní láska Věra zemřela za záhadných okolností, je přesvědčen, že za její smrt je zodpovědný boss regionálního podsvětí. Jakub je feťák a občasný dealer, který bojuje s drogovou závislostí, přesto se rozhodne smrt své dívky pomstít. Čas pro pomstu by měl nastat na večírku s maskami v nočním klubu, ale Jakub v klíčový moment nedokáže vystřelit na toho, kdo je podle jeho přesvědčení vrahem. Nalézá ovšem svědka, který může objasnit, jak došlo k Věřině smrti, a děj dospívá k osudovému rozuzlení... Třetí celovečerní film režiséra Milana Šteindlera je příběhem o mladých lidech tápajících v životě blízko propasti v podobě drog. Ve filmu, který osciluje mezi černou komedií a psychologickou detektivkou, vytvořili hlavní role Jan Dolanský a Radek Kuchař. (Česká televize)

civalII

Kdyby to byla parodie, zasloužilo by to lepší hodnocení. Ale bohužel tohle je myšleno vážně. Uf... takhle to dopadá, když píše někdo o něčem o čem ví totální hovno. ()

noriaki

Svého času se na tenhle film chodilo jako na nové Samotáře, jenže on je spíš nový Requiem For A Dream. Pochopitelně bez všech jeho kvalit. Příběh je stejně banální jako předvídatelný, což u Aronofského drogového thrilleru nevadilo, ale Perníkové věži to podráží nohy, protože jinak není kde brát. Herci jsou - mimo sympatického Jana Dolanského a Vladimíra Marka úplně tuctoví, a navíc příšerně dabovaní. Mix zvuku je celý ohavný, což atmosféře rozhodně nepřidává. Scénář se ji navíc ředil neustálými vtípky, z nichž většina jen prošuměla. Šteindler zkoušel co se dalo, takže jsem měl občas pocit, že točí absurdní drama. Krásným příkladem je zpívací scéna, která nemá vůbec žádný důvod, pointu, ani význam. Zaujal mě alespoň depresivní závěr. Před dvaceti lety mně z něj trochu mrazilo. Dnes už ani to ne. ()

OHI

Naprosto šílený, děravý scénař, herecké výkony nijak zvlášť oslnivé, prostě jedno velké zklamání. ()

fefee

Ešte dobre že som tieto vaše sračky nečítal, pretože film ma milo prekvapil... Niektoré scénky sú fakt pecka a to že to má svoj puberťácky nedokonalý charakter vôbec nevadilo. Moc nedocenený film. Ten začiatok už bol sám o sebe jeba! ()

sskrblik

Jediná nezapomenutelná hláška: "Držíš to jak prase joystick" :-), jinak mě ty český fetky nějak moc neuchvátili. Asi za to může dost rozporuplná atmosféra filmu. ()

cross

Není nic trapnějšího, než se svézt na úspěchu jiných. Šteindler tohle evidentně zamýšlel, ale udělat druhé české Samotáře, příp. přidat další film k podobně laděným feťáckým komediím z Anglie se mu nepovedlo. Herci jsou mnohdy až neuvěřitelně špatní a toporní, prakticky stejně jako scénář, který sice obsahuje několik slušně zdařilých vtípků, ale i ty jsou podávány jen tak jakoby na okraj. Krom toho vlastně není úplně jasné, o jaký žánr autorům vlastně šlo. Celkově je to slabota a zhruba od poloviny jsem začínal tušit rozuzlení. Šteindler tomu režií taky nepřidal (spíš naopak) a tak je tenhle film hodně vyhuleným fiaskem v nebi rádoby vtipných feťáckých filmů... Možná by mi bylo líp, kdybych se před sledováním pořádně sjel... ()

Právnička

Tenhle film mě fakt bavil !!! Samozřejmě nejde o nic světoborného, ale některé chvíle jsou prostě dokonalé (mě konkrétně dostala scéna, kdy Jakub vypráví, jak prošel zhulenej po špičkách kolem svých rodičů). Musím ocenit i působivý a snad i poučný příběh a báječného Jana Dolanského i Radka Kuchaře. ()

Koryntos

Dovoluji si nesouhlasit s většinou. Film jsem poprvé viděla jako postpuberťačka a hláškami z filmu, jsme se bavili nejednou a dovoluji si tvrdit, že postupem času zlidověly. Postava bosse Pexesa, je nejenom výborně napsaná, ale i skvěle zahraná, za ním ovšem nepokulhávají ani další herci, k nejlepším řadím výkony trojlístku Jan Dolanský, Radek Kuchař, Vanda Exnerová, u níž mě mrzí, že nedostala zatím prostor v žádném jiném filmu. Soundtrack z filmu čas, od času z nostalgie poslouchám. ()

Kaja

Všemi provolávaný snímek, leč u mě se moc nechytil. Příběh a hlavně jeho rozuzlení bylo docela zajímavé, ale jinak bez těch málo opravdu vtipných scén, by to byla úplná fraška. Moc nádherný bylo, když šel domů zhulenej a hlavně nenápadně před zraky svých rodičů. ()

ssfan odpad!

Je to naprosto debilní film se stupidním dějem, špatným scénářem a ne moc dobrými herci. Sledovat skoro dvě hodiny zfetovaný lidi je nuda jako hrom. ()

moukey odpad!

Přetrpět nekončící salvu debilních hlášek se ještě dalo, ale když se všichni totálně sjedou perníkem, a o pár hodin pozdějc se PROBUDĚJ, tak sem musel vzteky pobodat svojí osmiletou ségru! ()

zsn

Jeden z mála nejlepších českých filmů, navíc i soundtracků k tomu. Famózní herecké výkony, snoubení hravého mládí, hranice mezi životem a smrtí, okořeněné o fantastický prostý humor. Divák se cítí doslova sjetý s kvalitními herci (autentickou zkušenost možná nabrali ze svých bouřlivých let) a o to má ve filmu o feťácích jít (já sjela snad milionkrát tento film). Kdo pointu scén nechápe - evidentně nebyl mlád... ()

venca163

Nejtěžší na tomhle filmu je poznat, jestli to jako někdo myslel vážně. Ta pověstná "sklepácká trapnost" je tam docela často. Ale ten film tě tak hezky přenese do devadesátek (i když je z roku 2002), že je to prostě zábavný. Škoda tý pointy, kterou jsem bohužel uhád asi po 5 minutách. Timhle pojetim tradičního poselství "drogy jsou špatné, áno?" je to fakt značně groteskní. (60%) ()

Smileface

Působivý příběh s opravdu temnou atmosférou,i když některé části příběhu do sebe uplně nezapadají,celek působí velmi efektně,bohuzel poslednich 20. minut je opravdu zbytecne krutych. ()