Jakub, jehož celoživotní láska Věra zemřela za záhadných okolností, je přesvědčen, že za její smrt je zodpovědný boss regionálního podsvětí. Jakub je feťák a občasný dealer, který bojuje s drogovou závislostí, přesto se rozhodne smrt své dívky pomstít. Čas pro pomstu by měl nastat na večírku s maskami v nočním klubu, ale Jakub v klíčový moment nedokáže vystřelit na toho, kdo je podle jeho přesvědčení vrahem. Nalézá ovšem svědka, který může objasnit, jak došlo k Věřině smrti, a děj dospívá k osudovému rozuzlení... Třetí celovečerní film režiséra Milana Šteindlera je příběhem o mladých lidech tápajících v životě blízko propasti v podobě drog. Ve filmu, který osciluje mezi černou komedií a psychologickou detektivkou, vytvořili hlavní role Jan Dolanský a Radek Kuchař. (Česká televize)

lsd

Kdyby to nebylo tak zatraceně umělé (jak herecké výkony, prostředí, hudba atd.) je to i celkem kvalitní film o drogové problematice. Takto je to jen nepodařená kopie Trainspotingu. Když jsem to ale viděl poprvé byl jsem z toho nadšen, takže aspoň za to dávám 3 ()

KuZd

supr kůl lidičky smažici na pikůůůů. ÚUUUU a nesmaži na nem spis Mila Steindler, kdyz ho napadlo vypustit do sveta takovou, s odpustenim, PÍČOVINU?? Demence vsech demenci a ostuda ceske kinematografie (ostatne timto filmem zacalo nekolik let dlouha okurkova sezona ceskeho flmu) ()

bangee

Co by to tak mohlo být? Drama bez dramatu? Komedie bez komediálnosti a vtipnosti? Snímek s neherci o hercích? ()

lu-cinka

depresivní film, kde vládnou tmavý barvy. Nejlepší scéna byla, když se tiše plížil bytem do pokoje, rodiče přitom seděli v obývaku... :D A další, kdy měl tu haluz ve vaně -fuj! Nemůžu na to kašlat. Už sem celej vykašlanej jak na všechno kašlu! ()

Akana

Martin Němec i ve svých textech někdy moralizuje způsobem tak trochu kantorským a jeho scénář k Perníkové věži jde nepokrytě tímhle směrem. Se Šteindlerem se navíc křečovitě snaží "zahláškovat" celý film aby se u mladých jó chytil a zlidověl, prostě aby to byla prča a zároveň z toho mrazilo. Ani jedno se nedaří. To, že oba autoři zobrazují drogy a lidi kolem nich zvnějšku, bez osobní zkušenosti, nemusí být apriori chyba, ale nesmělo by to z celého filmu tak nepříjemně trčet. Korunu všemu nasazuje Jan Dolanský, který hraje příšerně. ()

MickeyStuma

Tzv. generační film Milana Šteindlera je svým námětem plný určitých poselství, ale ztvárněním značně pokulhává. Klubový život mladých není zrovna podchycen nejlépe, a co mi nejvíce vadí je mluva a intonace projevu. Proboha, tak tohle opravdu trhalo uši. Herecké výkony taky nic moc. Jediný, který tu potvrdil svůj um hereckého profesionála, byl Michal Dočolomanský. Ten jediný tu zářil. Jinak ještě stojí za zmínku soundtrack. Ten je opravdu povedený. Až je ho pro takový podivný snímek škoda. Kamera místy vykouzlila povedené obrázky, ale klipový střih je zase uzemnil. Tvůrcům chyběl nějaký poradce, aby věděli vše patřičné. Šteindler se později nechal slyšet, že by to udělal jinak. Na to tedy přišel brzy. ()

Jeand´Boa

Není to kdovíjaký skvost, to je jasné...ale já se bavil... Jsou chvíle, kdy i já upustím od potřeb inteligentního a propracovaného humoru a nechám se bavit i něčím jednodušším... ()

BadCough

Pre mňa osobne nedôveryhodný, plytko podaný film o feťákoch a ich ups and downs. Celé mi to prišlo ako "film vo filme", a to vďaka dosť kŕčovitým hereckým výkonom. Potešilo pár vtipných sekvencií a obsadenie Doroty En, ktorú mám veľmi rada. ()

Plechpetr

Bože, něco tak trapnýho! Herci kteří neuměj hrát. V 14 minutě umělej marihuanovej smích. Otřesná hudba. Teda hlavně do první poloviny. Ono celkově v druhý polovině to konečně tak nějak začne bejt filmem. ()

Hever

Fakt jsem čekal od tohoto filmu hodně. Bohužel exhibice trapnosti je zde dovedena téměř k dokonalosti. Příšerné herecké výkony a dementní dialogy dvou vymatlanců, rádobypředstavující dnešní mladé lidi, mě co chvíli srážely z křesla, navíc příběh je asi tak reálný jako týden používané slipy. Jestli chtěl Šteindler poukázat na život dnešní "moderní" mládeže, fakt se tímto výtvorem minul účinkem. ()

Solly

Nejedná se sice o nejaký hluboký a nezapomenutlný film, ale pohodová artmosféra navozená díky hlavním hrdinům mě velmi pobavila. Nevím, jestli to byl režijní záměr, ale podle mě se jedná o docela slušnou komedii ;) ()

FantomASS

(Opäť) veľmi zaujímavý český film. Posolstvo: drogy sú zlé, film je avšak dosť komický a trochu teenagersky, no napriek tomu IMHO umelecký ()