Největší prdel je, jak amíci píšou, že Tmavomodrý svět je Pearl Harbor bez útoku, aniž by věděli, že jejich Pearl Harbor je Tmavomodrý svět bez Svěráka, podle kterého Wallace jejich spektákl opsal!(28.8.2002)

Bohužel příliš americké, Oscary, ačkoliv se na ně vážou peníze, nejsou to nejdůležitější a podobných filmů vzniká na západ od nás dost; naši kinematografii tento snímek příliš nesluší.(6.11.2004)

Svěrák junior je v Tmavomodrém světě jako doma naplno nám ukazuje proč ho mnozí (včetně mé osoby) považuji za nejlepšího českého režiséra. Jan nám předvádí umně natočené a sestříhané letecké (a letecky-soubojové) scény v krásných obrazech, která zcela nenásilně snoubí s námětem milostného trojúhelníku i všemi vedlejšími motivy. V každé scéně bez vyjímek je Jan schopen navodit adekvátní atmosféru a dostat do diváka dávku emocí. Co zamrzí je mírný pokles scénáristických kvalit Svěráka staršího. Vinou scénáře není Tmavomodrý svět zcela celistvým snímkem, ale řadou dílčích epizod navěšenou na chatrné kostřičce onoho milostného příběhu. Jenže, co naplat - dějově není Tmavomodrý svět nikterak výjimečně manipulativní a vykalkulovaný, nesnaží se atakovat Oscara, snaží se maximálně zapůsobit za diváka (a ta snaha je bohužel občas příliš znatelná), což se mu daří, protože kařdá z oněch epizod je z nějakého důvodu nezapomenutelná. A reklama? Z mého pohledu byla zcela adekvátní vzhledem k financím jež byly do filmu vloženy. Mnohé (většinou nepříliš kvalitní) české snímky jsou zadarmo nepřímo propagovány tunami novinových článků a nikdo se nad tím nepozastavuje.(31.8.2007)

Tak jo, po 8 letech jsem se konečně podívala na DVD, po x reprízách v televizi a na plátně ... a definitivně říkám, že tenhle film mám ráda a že zraje jako víno :) A nic tam není špatně. Navíc zajímavý bonus pro fandy BBC Narnie, jako WAAF Jane se tu objevila Sophie Wilcox a to mi taky udělalo velkou radost.(17.2.2009)

Samozrejme jako cech musim byt na tento film nalezite hrdy, ale presto me Sveraci trochu zklamali - mohli si odpustit milostnou linii a byl by z toho bravurni valecny film - takhle jen silny nadprumer.(25.7.2002)