poster

Tmavomodrý svět

 • Velká Británie

  Dark Blue World

 • Německo

  Dark Blue World

 • Německo

  Leidenschaft in dunklen Tagen

 • Kanada

  Dark Blue World

Válečný / Drama / Akční / Romantický

Česko / Velká Británie / Německo / Dánsko, 2001, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sepp
  ***

  Zase jdu proti vetsine, ale Tmavomodry svet je podprumerny. Bohuzel cil proklamovany jeste pred natacenim - ziskat Oscara - nemohl zapusobit jinak nez negativne. Namet je proflaknuty a v roce Pearl Harboru nemel sanci na uspech. Navic milostny trojuhelnik je vice nez neverohodny a dej celkove plytky. Jedna zajimavost: uz si to presne nepamatuji, ale nejvetsi a nejdrazsi scena z celeho filmu - znicujici nalet na vlak - musel byt tocen 2x, podruhe z penez pojistovny. Pri finalnim zpracovani na Barrandove totiz nejaka uklizecka prave material s touto scenou nejak znicila ;)(7.9.2003)

 • Kulmon
  *****

  Ambiciózní film otce a syna Svěrákových, který měl zaujmout i v zahraničí a já se domnívám, že jim může směle konkurovat. Je napsán tak, aby letce vylíčil jako statečné lidi, kteří nasazovali život za svou vlast. Nechávali přitom doma své lásky a rodiny. Hodně obětovali a komunistický režim se jim potom kurevsky odměnil! Zdeněk Svěrák na scénáři pracoval se svým přítelem a legionářem Františkem Fajtlem. Výborný herecký výkon podal Ondřej Vetchý i mladý Kryštof Hádek. Mám z filmu jen ty nejlepší pocity, chybičku bych nenašel.(10.5.2009)

 • Rex Mundi
  *****

  Úchvatný film, ktorý je emotívny a estetický zároveň. Nevnucuje sa divákovi, ale prirodzene dojíma čistotou a jednoduchosťou príbehu, každodenným hrdinstvom bežných ľudí aj veľkoleposťou a poetikou leteckých záberov, ktoré dokonale ladia s celkovou atmosférou. Jeho uveriteľnosť a ľudská krása je spečatená odmietnutím definitívnych, priamočiarych happyendov. Tam, kde by sa pri porovnateľne monumentálnej produkcii takí Američania nezaobišli bez aspoň dvoch šťastných vyvrcholení, bozkávania, objímania a plaču, tam Svěrák ľahučkými ťahmi filmárskeho štetca namaľuje dokonalý obraz, plný obyčajnej ľudskosti, poskladaný z lásky, priateľstva, statočnosti aj strachu, nádeje i beznádeje a ukáže nám niekoľko (ne)obyčajných osudov niekoľkých obyčajných ľudí spomedzi miliónov. Pretože nie všetci umrieme v posteli a nie každému hrdinskému činu je umožnené zapísať sa do dejín, aj keď ich všetky pomáhajú vytvárať...(18.7.2005)

 • Le_Chuck
  ****

  Nečeské, trochu smrdiace samoúčelnosťou a neskrývanými ambíciami o druhého plešouna na poličku. Že to amíkom sadlo a nominovali tomu úplne rozumiem, leto takto nejak si ja predstavujem akademicky korektný film. Na druhý stranu som to Svěrákovi zbaštil a aj keď film celkom rýchlo vyšumí, počas projekcie som sa nenudil.(6.7.2006)

 • sud
  ***

  Český "Pearl Harbor". Ač jsem byl na film hodně zvědavý, poměrně mne zklamal. Nebýt pár vydařených scén a skvělých výkonů Ondřeje Vetchého a Oldřicha Kaisera, tento Hollywood po česku by mne nezaujal snad vůbec. 50%.(1.9.2005)

 • - Snímek byl natočen na Cinemascope (formát s maximální možnou šířkou). (hippyman)

 • - Celý projekt s finálním rozpočtem 240 milionů korun se podařilo finančně zabezpečit hlavně díky producentu Ericu Abrahamovi. (hippyman)

 • - Ondřej Vetchý dostal přidáno 30 % z platu, protože musel plavat v moři, kde byli i žraloci. (jenik71)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace