Uvidíme sedm vypjatých příběhů o touhách, posedlostech a sobectví Inspirací filmu byla sbírka balad českého autora 19. století K. J. Erbena, jehož tvorba je paralelou k poezii E. A. Poea, plná vášní a přízraků. "Kytice" poprvé vyšla v roce 1853 a patří k základním dílům národní literární klasiky. Spoluscenárista, kameraman a režisér filmu F. A. Brabec natočil dílo vycházející z originální výtvarné stylizace a akcentující vytříbenost jeho obrazového vidění. Vedle strhující vizuální složky je další dominantou této filmové básně o básních hudba J. Jiráska. Výjimečnou kameru, hudbu a zvuk (J. Klenka) ocenila ČFTA Českým lvem. Film byl nominován ČFTA v sedmi kategoriích včetně nejprestižnější nejlepší film. Producentkou filmu a spoluautorkou scénáře, ve spolupráci s M. Macourkem, je úspěšná herečka Deana Jakubisková-Horváthová, manželka významného česko-slovenského režiséra Juraje Jakubiska. Jeho plakát ke Kytici byl oceněn jako nejlepší v roce 2000. Kytice se zařadila k divácky nejúspěšnějším domácím filmům posledních let. (oficiální text distributora)

fordhont

Velmi povedené ztvárnění erbenovských básní díky skvělým nápadům F.A. Brabce. Umělecky výborné; já dávám 3*, protože to není zrovna můj oblíbený žánr. ()

Dzun

Vizuálně výborné, režijně umě udělané a hereckými výkony oplývající...Erben ovšem není můj šálek čaje, proto jen za 4* ()

LuNaj

Takhle jsem si to představoval. Hlavně ta kamera, hmm... ta se povedla. A zvuk! Taky parádní. A vůbec- celkově to byl skvělý film. ()

tereza.s

velice povedené zpracování knižní předlohy, zvlášť takové klasiky. Oproti krysařovi se toto panu řežisérovi podařilo zachovat vše tak jak má být. A herecky taky dobře obsazené, hlavně Dan Bárta v roli vodníka mile překvapil. ()

PeterJon

Film nesie v sebe vysoko morálne posolstvo s tradičnými hodnotami vidieku 19. storočia. Miestami príjemne poetické vďaka hudbe, kamere a farbám, ale celkovo amatérske a unáhlené. Na niektoré balady ostalo príliš málo času (prvá a posledná sú odfláknuté). Inak Jiří Schmitzer ako chrumkavý zombík boduje. ()

HarveyDent

F.A.Brabec si neukousl velké sousto a je to jen dobře. Téma Kytice není tak komplikované jako u Máje, takže se stačilo držet toho, co stvořil K. J. Erben, nic nového nedomýšlet a mít tak vystaráno. Režisér je sice jen audiovizuální úchyl (a kameraman šmírácky prase;) , silně afektovaný na ňadra a ostatní intimní partie, ale to naštěstí filmu moc neškodí. 70% ()

Mykhaluu

Já tuhle stylizaci celkem panu Brabcovi sezob... Na české poměry je to vskutku poživatelné zobání, alespoň jednou ti brabci na střeše necvrlikali na falešnú notečku, že český film ještě žije. ()

Fearoth

Co si budeme povídat. Námět se hodnotit nedá, a zpracování ani herecké výkony mě nijak nenadchly, takže... s odřenýma ušima 2* ()

Aintcha

Tak přesně takto si představuju ztvárnění filmu podle Kytice od Karla Jaromíra Erbena. Jsou zde zfilmovány všechny nejznámější a nejdůležitější básně ze samotné Kytice. Jednotlivé básně jsou točené stejně tak tajemně, jak jsou psané. Mnoho tomu přidá také dobře volená hudba, která dodává filmu to pravé kouzlo. ()

yaqwsx

O poznání lepší než Máj, ale i přesto - nesedlo mi to. Chvilkami mi to přišlo děsně kýčovité (obvzláště balada Vodník) a navíc tomu chyběla atmosféra. Třeba u Polednice nebo Svatební košile měl člověk co dělat aby se nepopadal smíchy. Anebo u "Maminko, na co máš ten nůž? Maminko, na co máš tu sekyru?" mi v hlavě okamžitě prolétlo "Maminko, na co máš ten samopal?" Kdyby se Brabcovi podařilo nastolit správnou atmosféru, tak by hodnocení bylo určitě lepší. Takto je stále jen pokus o zfilmování Kytice nikoli zfilmování Kytice. ()

Wecfarien

Některé herecké výkony - např. Věry Galatíkové - považuji za kvalitní. Zuzana Bydžovská je mi celkově nesympatická, ale v Polednici se mi líbila. Hudebně i vizuálně zajímavé, dost pozoruhodný se mi zdál nápad s postupně zhasínajícími svíčkami a masopustním průvodem. Vidět jen tohle a Máj už ne, byla bych spokojená. ()

driftm

Když jsem na tom byl jako malý tak jsem to úplně hltal a když jsem časem pozapoměl většinu filmu,tak jsem si ho pustil znovu a hltal opět.Parádní film,parádní atmoška,parádní příběhy.Opravdu luxus. ()

kubasimo

Po filmové stránce jsem naprosto nadšena, jednotlivé příběhy mě úplně vtáhly. U Svatební košile mi běhal mráz po celém těle, velmi mě zaujalo, jak měl každý příběh své ústřední barvy. Jednu hvězdu jsem musela ztrhnout za to, že pokud tuto Kytici neberu pouze jako film, ale jako filmové zpracování díla Karla Jaromíra Erbena, tak si nelze nevšimnout, že autoři spoustu věcí nepochopili. Poezie je vždy velký risk, který se tady témeř vyplatil (narozdíl od autory zcela nepochopené básně Máj). ()

zrx

Tak tohle je - teď už vlastně byl můj nejstarší restík. Ten film se mi tu válí už pár let a nikdy se mi do něj nechtělo. Ale nakonec to docela jde. Dá se na to koukat, ale není to zrovna můj šálek kávy.. a silně mi vadí jak se všichni všude dementně smějou, to mi rve uši. Opakovat nebudu, ale přežít se to dá :) ()

Zemřela herečka Nina Divíšková

Zemřela herečka Nina Divíšková