bohhous22

Miluji takové filmy nejvíc ze všech.Trvanlive, emotivní i vtipné a hřejivé u srdce.Kill all hippies!!!😂Ale to s tím nesouvisí. ()

J.Cobra

Krásný to film... Al Pacino je prostě třída... a nevím co víc bych řekl :o) Snad jen že Philip Seymour Hoffman vypadal a vlastně i byl mladý a za těch 17 let příšerně zestárl. Ale to asi všichni :o) Jo a pak ta Ferrari... radost pohledět. (Komentář z října 2009). ()

adamcik.patr

Jako většina jsem, neviděl italský originál. Ze začátku vám pl.Slade přijde protivný až nesnesitelný. Ale v posledních minutách filmu, se vám bude stýskat po jeho hlase. Jak říká GOLFISTA, ani slepý by to nezahrál lépe. Al Pacino naprosto famózní a Oscara získal zaslouženě. Film si mě získal se vším všudy. U mě zasloužených 90% ()

shade000

Neskutočne krásny film, klaniam sa a tlieskam. Vôňa ženy sa nikdy nezabúda, obzvlášť táto... Bol by hriech nenapísať sem túto citáciu: Lt. Col. Frank Slade: "Women! What can you say? Who made 'em? God must have been a fuckin' genius. The hair... They say the hair is everything, you know. Have you ever buried your nose in a mountain of curls... just wanted to go to sleep forever? Or lips... and when they touched, yours were like... that first swallow of wine... after you just crossed the desert. Tits. Hoo-ah! Big ones, little ones, nipples staring right out at ya, like secret searchlights. Mmm. Legs. I don't care if they're Greek columns... or secondhand Steinways. What's between 'em... passport to heaven. I need a drink. Yes, Mr Sims, there's only two syllables in this whole wide world worth hearing: pussy. Hah! Are you listenin' to me, son? I'm givin' ya pearls here." ()

adamix

Dramaticky skvostné, miestami trošku pripomína béčko z 90. rokov, všetko však zakryje výkon môjho obľúbeného Pacina. Za mňa 75%. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 8,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 88%, Audience Score - 92% (!) | FDb.cz - 79,6% | Dokonalý film v němž září naprosto špičkový Al Pacino (jeden z 10ti nejlepších výkonů, které jsme mohli vidět na stříbrném plátně), chvílemi uvolněné, chvílemi fakt silné kafe, kde máme co dělat, abychom se rozdýchali. Neztratil se ani sympatický student v podání Chrise O'Donnella či skvělá Brestova režie a Newmanova (ne Paulova :) okouzlující hudba. Nyní už stačí zavzpomínat na skvělý tanec tanga, dojemnou ale syrovou návštěvu blízkých o Díkuvzdání, uvolněnou projížďku Ferrari a výborný rétorický závěr! Ano, zde není co vytknout - mistrovské dílo.... 90% ()

JosefTomas

Pacinova one-man show, kde se mu přiblíží snad jen O'Donnel a to jen v jediné scéně. Jinak si krade Pacino film pro sebe a dokáže tak zužitkovat i tu přepálenou stopáž, která se chvílemi trochu táhne a nebýt právě něj, byl by film stěží poloviční. ()

mrclTV

Rozťahané ako týždeň pred výplatou, ale tých 157 minút stojí skutočne za to. Al Pacino bol neprekonateľný! Jeho írečité rady do života by sa dali počúvať celý večer (čo scéna to výrok, čo by sa dal tepať do kameňa). Ale musím sa priznať, že tento film u mňa prekonal veľkú genézu. V úvode som mu veľmi neveril a chcel som dať len tri hviezdičky, no ako minúty ubiehali hodnotenie išlo hore a hore až sa zastavilo na strope. Silné, len ten školský, až disneyovsko presladený záver s totálnym happyendom sa mi do tak zatrpknuto realistického filmu veľmi nehodil. ()

PlysovyMacko

Film je dlhý a ťahá sa, ale zahrial ma pri srdci. Postava nasra*eho plukovníka je fantastický zahrana a par scen ( tango, samovražda, prejav na konci ) si budem dlho pamätať. ()

ostravak30

Není pochyb o tom, že Al Pacino si zaslouží úctu. Opět skvělý výkon, holt je to jeden ze staré dobré generace Hollywoodských herců, která si zaslouží úctu. Nicméně nemůžu si pomoct, za mě tyto typy filmů mají jedno společné - vždy se na začátku sejdou dvě postavy zpočátku odlišné, které si nerozumí. Teprve časem si k sobě nacházejí cestu a začínají chápat, že si vzájemně mohou pomoci a obohatit se. Dost často se to opakuje. Ten stižený nějakou nemocí nebo nehodou je nevrlý a nepříjemný, pomocník musí zpočátku překonat obtíže, hlavně s komunikací. Ať už to byli Nedotknutelní, Než jsem tě poznala a další. Zde je to navíc obohaceno ještě o fakt, že studenti si podali svého profesora, který se v dané situaci podle mě zachoval trochu podivně, a ten za to trestá vlastně nevinné, jen aby někoho potrestal. V tom mu pak Frank pomůže. Studenti sami v sobě vinu nehledají a vše končí velikým vítězstvím Charlieho. Ale spravedlivým? Na to ať si odpoví každý sám. V jistých scénách je film o porozumění výborný, v jiných lehce prvoplánový. ()

vlKousek

One man show Al Pacina, který je opravdu úžasným hercem a tento film to zas a znovu jen dokazuje, tleskám jak zahrál zpruzelého slepého vysloužilého vojáka, který konfrontuje svůj svět se světem mladého kluka, který je teprve na začátku... ()

Luciee113

Po několika letech se k filmu vracím, abych si osvěžila paměť a napsala sem nějaký komentář. Ze začátku jsem měla obavy, jestli se nebudu nudit a pět hvězdiček si film udrží. Ano, udrží. Po shlédnutí celého filmu si mlaskám blahem, jak nad kvalitou celého filmu, tak i nad hereckými výkony. Těším se, až uplyne zase několik let a já se k filmu jednou opět vrátím..... ()

RafaKrakal

Brilantní příběh o slepci, který nemá miluje si užívat, ale nemá chuť žít a mladíkovi, který si naopak život užívat neumí. Al Pacino ve vrcholné formě, kterému více než zdatně sekunduje Chris O´Donell. Příběh postupně graduje až do strhujícího finále v němž má Al Pacino jeden z nejsilnějších projevů jaké jsem doposud ve filmu viděl. Nejvyšší hodnocení je zde více než zasloužené. ()

Nathaniell

Nemůžu si pomoct, ten film je prostě zbytečně dlouhý. Možná ubrat trochu té vaty na vycpání a bylo by to ideální. Jinak se ovšem jedná o moc krásný film se skvělou myšlenkou a je mi jasné, že nemohlo být pro Al Pacina snadné takovou roli zvládnout s prstem v nose. Přece jen - nehraje mafiána ani gangstera... Hraje úplně jinak a je to pecka. 4* ()

pasqviL

Film mě uchvátil převážně pro neskutečný výkon Al Pacina, tím bych nechtěl shazovat nějak dějovou linii filmu ale prostě waupaciino :) ()

Tichoza

Strhující herecký výkon, opravdu nezapomenutelná podívaná a Al Pacinova řeč na konci nemá chybu...až z toho člověku běhá mráž po zádech. 95% ()

Gladi

Film o arogantnom sebeckom chrapúňovi, slepom plukovníkovi vo výslužbe. Skvelý herecký výkon Al Pacina, ktorý zahral Franka Sladea naozaj vierohodne, ešte aj tu slepotu som mu úplne uveril. Vcelku príjemný príbeh Franka a Charliho odohrávajúci sa na výlete v New Yorku. Frank sa postupne presvedčí o tom, že ma ešte stále veľa dôvodov prečo žiť v čom mu pomohol hlavne jeho nový priateľ Charlie, ktorému pomôže s jeho problémom v škole. Jediná maličkosť, ktorú by som trošku filmárom vyčítal je moment, keď plukovník šoféruje ferarri, zdalo sa mi to trošku rozprávkove. ()

Pavlin

Jak se vyrovnat se slepotou.Není to jednoduché.Četl jsem knížku:Okamžik který mění život.Je o mladé dívce,která tragicky oslepla a tento film, i když s odlišným příběhem,mi s ní téměř dokonale korespondoval.Zajímavé.Samotný film je výborně natočený a skvělý Al Pacino by ho utáhl snad sám.Víc než zasloužený oskar.Jsem zvědav co napíšu až zhlédnu italskou verzi,kterou mám už doma. ()

mr.bredok

Naděje, že se za černou bariérou slepoty objeví něco co rosvítí potemnělou a vyprahlou duši nebývá nikdy příliš silná. Pacino ji v sobě vykřesával dlouho, vlastné větší část filmu byl na straně té temnoty. Nakonec ji našel a rosvítil se pro život. Velmi dobře zahrané a navíc to patří do kategorie dobrých konců a to mám rád, protože depresí a zmaru je ve světě beztak dost a nemusím na to koukat ještě ve filmech, teda alespoň ne pořád. ()

Via

Velmi zajímavý film, který doufám někdy uvidím do konce... Střet vyzrálého slepého důstojníka Franka a mladého nezkušeného chudého studenta Charlese, který je rád za svá stipendia, obklopen bohatými kamarádíčky a neví, jak se má zachovat... Důstojník Frank postupně Charlesovi ukazuje kouzlo ženy, její specifickou vůni, společnost... Charles naoplátku Frankovi ukazuje, že je i přes slepotu a další důvod stále žít :) Zbytek, až uvidím konec na vlastní oči a nejen z vyprávění... (PS: kdybych si zatančila tango s Al Pacinem, asi by se mi to taky hodně líbilo... ;) ) hudba: Thomas Newman Oprava po dokončeném shlédnutí: takovýto tip filmů mám zkrátka velmi ráda, smekám nad čestností, odvahou, snahou hájit pravdu za každou cenu a snad to někdy taky dokážu plně - více takových lidí a bylo by lépe =) ()