Žena za pultem

• Slovensko Žena za pultom
Komedie / Rodinný
Československo, 1977, 10 h (Minutáž: 45–58 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jaroslav Dietl

Jiřina Švorcová, Petr Haničinec, Josef Langmiler, Dana Medřická, Jana Boušková, Jan Potměšil, Vladimír Menšík, Hana Maciuchová, Zdeněk Řehoř (více)

Epizody(12)

Ľudské príbehy spoza pultu fiktívneho socialistického obchodu... Prvý diel seriálu Anna nastupuje vovádza diváka do jedinečnej predajne potravín, ktorá je niečím neobvyklá. Je akoby z inej krajiny - plná tovaru, dokonca aj zo zahraničia. Dalo by sa povedať, že pripomína Tuzex z tých čias. Anna Holubová nastupuje na miesto predavačky na oddelenie lahôdok. Jedinečnosť príbehu od začiatku stavia na skvelých dialógoch, situačnom humore a opravdivých ľudských vzťahoch. (RTVS)

Gogen

Nechápu všechny ty komentáře, které film hodnotí jako komunistický hnus ... ten seriál je prostě špatný ... ale jako odstračující svědectví doby si určitě jednu rudou hvězdičku zaslouží :-) ()

adamulefa

Nie je to také strašné ako som čakal, a to som videl aj oveľa horšie! Dávam 1* a ešte plus 1* z "historického" hľadiska. Celkom dobre som sa pri tej komunistickej propagande bavil. ()

Dromed odpad!

Asi není zvláštní, že toto (nevím jak to nazvat) hodnotí kladnějc ženy než muži. Ale proč? Nostalgie? Jiný duvod nechápu. ()

Rousse

"Tatínku, neopouštěj naši maminku!" - "Děti moje, kdyby si maminka oholila ten knír, možná bych i uvažoval o tom, že s ní zůstanu. Ale berte to rozumně. Budete mít nového tatínka s embéčkem, ve kterém maminka bude prožívat 1. erotické scény a oporou jí budou její soudružky kolegyně z práce nadšené pro budování socialistického státu." ---> oproti jiným hrůzám z továrny na socialisticko-realistický seriál se na tohle občas ráda podívám. ()

insurgentes

Haničinec si vypil pohár hořkosti do dna, když musel v tomhle seriálu oblejzat Švorcovou, do níž se zmaterializovala esence komunistického nevkusu. Tohle kupodivu ve mně zanechalo mnohem silnější otřes, než celá ta politická agitace :) ()

klúčik

Na JOJ Plus dávali toto dielo, je to dobré , že aj dnešná generácia vidí na čo sme sa dívali. Ja som vydržal asi len dva diely a poviem vám, že to bol ukrutný zážitok... K úcte k V.Menšíkovi ...5%. ()

Luciášek

Souhlasím s Golfistou, to, co předvádějí dnešní komerčácký televize je zrůdnost pro debily. Zato tento seriál je vlasně komický. Velmi velmi komický. Hlavně ta uvědomělost. A ten "Andulčin" knír prostě miluju. ;) ()

uzzi odpad!

Jedno z nejlepších Československých Sci-Fi. V čele se skvělou Jiřkou "rudou Trinity" Švorcovou. Kdo nestál frontu na banány, nechápe co je to pravý Matrix. Doporučuji vyhledat rozhovor s pí Švorcovou, kde obhajuje seriál jako obraz skutečnosti a když začne být vratká v kolenou, rozhodí pracky a tvrdí, že si nic nepamatuje. Rudá demagogie je dnes již zábavná, jen škoda, že v těch komunistických sračkách furt čvachtáme nohy. ()

DonQ

Spíš závan nostalgie nežli vnímání propagandy. Příběh jednoduchý - neurazí, ani nenadchne. Průměr. ()

Billie777 odpad!

Tak tohle, že má být ten komunistický ráj? Až na to, že tenhle seriál je jedno velké sci-fi a to takové, že to nezachrání ani poměrně slušný příběh o životě jedné prodavačky ten je v tomto případě jaksi vedlejší. Jediný herci tu nejsou špatní, i Jiřina Švorcová tu nehraje tak zle, ikdyž jí upřímně nesnáším a navíc to je herečka jen průmerná... Ale to je vše, jinak je to hnusná komunistická propaganda, nad kterou se vážně musím až smát. Viděla jsem to celé jako holka, tenkrát jsem ale ještě pořádně nechápala, co to komunismus vlastně byl za sračku, dneska už to vím až moc dobře... nedávno jsem se na to snažila znovu podívat a trpěla jsem. Zlatá Ordinace! ()

Lisabellla

Nikdy jsem tu dobu nezažila. Dobře vím, že plné pulty v té době byly tak nějak spíš utopií. Drzost prodavaček, nebo tak trochu servilní nadřízení... No, to nefunguje ani dnes. Ale celkem vzato čistě objektivně - je to vážně dobře natočený seriál. Scény jsou dobře navazující, fungující, hudba jednoduchá a nevtíravá. Zápletky dost banální, ale ta neuvěřitelná celkovost a souhra je oceněníhodná. Dokonalé situace, dokonalé reakce (jak ona ta Anna má vždycky tak skvěle padnoucí odpověď plnou naděje a porozumění), dokonalé vztahy (ještě jsem neviděla, aby bývalí manželé žili v takové vzájemné souhře), dokonalé děti, dokonalé soudružky spolupracovníce, dokonalí gentlemani... Ale kupodivu to ničemu nevadí. Příběhy jsou takové, jaké mají být - mají pointu, zápletku i fajně harmonický příběh. Nedávno jsem viděla seriál, který má velmi podobný (spíš asi skoro úplně stejný) koncept a hodnocení v červených číslech. Vysvětlila bych si to tím, že Dietl byl propagátorem doby, která nebyla zrovna oblíbená, tak jde kvalita snímku stranou. Škoda. (a i když by ta ženská mohla toho knírka sundat, je to pořád dobová záležitost) ()

Balu... odpad!

název rovná se synonymum pro zářné časy (naštěstí) dávno minulé. Jedno z mála hodnocení,na které mi stačila minuta pohledu na jeden díl.. ()

Přemek odpad!

Není třeba příliš rozvádět. Prostě odpad. OSKAR: Kdes prosímtě přišel na to, že "Karel Höger kolaboroval s nacisty"? Pokud je známo, podporoval za války odboj. Jestli za kolaboraci myslíš to hromadné hajlování v Národním divadle... jak se tomu asi mohl vyhnout? ()

Ripley

Komunista tento seriál neodsoudí,to je fakt.A antikomunista ať se raděj nedívá.Já komanč nejsem a tvrdím že když si odmyslíte pár vět,nástěnku,Prvomájový průvod,schůzky SSM a knír Jiřiny Švorcové,musíte uznat že dějově se seriál povedl.Dietl neuměl napsat špatný příběh! ()

wosho

Je to sice plné rudé propagandy a hraje tam ta Švorcová (jediná věc, které si na ní cením je to, že je pravou komunistkou -né jen vlezdoprdelkou, co těm hloupým ideím doopravdy věří a stojí si za tím), ale až tak otřesné jako jiné sračky z těch dob to není. Seriál je přímo vzorovým příkladem dobře odvedené práce, je v něm humor a vše co do rodinného seriálu patří. Navíc je plný naších kvalitních herců, kteří i tady hrají. Žena za pultem se stala haněnou propagandou a to si doopravdy nezaslouží. Ale na klenoty naší normalizační tv rozhodně nemá. ()

Roman Albach

Mám takový pocit, že kdyby Annu Holubovou hrála Jana Hlaváčová, o které se také uvažovalo, tak Žena za pultem nepatří mezi 200 nejhorších titulů na ČSFD. A to by mohla Hlaváčová hrát hůře jak Švorcová. Ano, směřuju k tomu, že Jiřina Švorcová byla exponentkou minulého režimu a téměř každý má zafixovaný její projev při podpisu Anticharty, a tak automaticky všechno, na čem se tato herečka podílela, je považováno za odpad. Trochu zkratkovité. Dudek je výborný režisér, stejně tak Dietl byl výborný scénárista. Myslím si, že se jim podařilo vytvořit seriál, který nebyl špatný a dalo se každopádně na něj dívat. Vždyt v něm hrají výborní herci té doby, tak pokud bychom mluvili jen o hereckých výkonech, tak ty jsou nadprůměrné - ve srovnání s dnešní pochybnou seriálovou produkcí. Některé díly jsou méně povedené, jiné ale zase více... tak jak to u seriálů bývá. A ruku na srdce, kolik z recenzentů vidělo všech 12 dílů? Vždyt Menšík, Maciuchová, Slunéčková, Medřická, Hanzlík, Budínová nebo Haničinec, tihle herci skutečně odvádí dobrou práci... Stačilo by sundat rudé brýle... ()

Paity

Nesnáším komunisticko-socialistické propagandistické šváry jako je Žena za pultem apod. Ale přesto dávám hvězdičku. A ptáte se za co, když píši, že to tak nesnáším? Přece pro tu dokonalou plíživou propagandu, "našeptávandu" a veliké důslednosti, se kterou tehdejší mašinerie jedinné pravdy postupovala, aby lidem přetlumočila to co jim chtěla nacpat do hlav a vytlačit to, co by tam být nemělo. A sice, že jedině socialismus zajišťuje tu jedinnou spravedlnosti, že se v něm mají lidé nejlépe a proto není důvod cokoli měnit a hlavně, že všichni jsou vlastně šťastní, takže když se najde nějaký nespokojenec, je potřeba ho odstavit na kraj společnosti, aby si myslel, že je zcela osamocen. ()

F.W.Colqhoun

Tak tohle není úplně Ahold. I když je to spíš případ hodící se do studií totalitních režimů než na fanouškovské stránky filmových nadšenců, a je to v mnoha filmových, scenáristických a dalších disciplínách opravdu hrozné, je milé dožít se časů, kdy ani jediná kurva, která je švorcová ve své životní roli není zdaleka to nejhorší, co se rozmazalo po českých televizních obrazovkách. Propaganda, nuda, kýč, obludnost, trapnost, amatérství, hloupost. Dobré vidět už jen proto, abychom toto vše snáze rozpoznávali v nových, neodmaskovaných podobách. Ta jedna hvězdička je za bravuru, s jakou zahrál Petr Haničinec nechutného idiota. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová