Bývalý detektiv se ujme vyšetřování záhadné vraždy, ke které došlo na americké vojenské základně. Pomáhat mu přitom bude mladý kadet z West Pointu jménem Edgar Allan Poe. (Netflix)

Astaroth12

Je super, že dej filmu je zasadený pred občianskou vojnou v USA , a páči sa mi aj fakt, že niekto si dal tu námahu aby film čerpal z historických zdrojov i keď príbeh sa sotva stal, ale jedna z postav v tej dobe bola na mieste. E.A.Poe sa vyznačuje hlavne tým, že o nom kolujú všelijaké legendy a filmový priemysel ho spája zo všeličím a teraz ho použil i Scott Cooper na svoj krimi príbeh. Edgar naozaj bol vo vojenskej základni West Point, ktorá je i do dnešných čias pýchou americkej armády. O žiadny horor sa nejedna, ide len o temnu zaujímavo sa tvarujúcu detektívku, kde odhalenie je šokujúce, ale ci je aj prekvapivé, to nech si každý odpovie sám. Scott Cooper  u mna zatial boduje: Parožie, HostilesBlack Mass: Špinavá dohoda sú u mna vysoko hodnotene a tak jeho zámer sa myslím celkom vydaril aj teraz. Nejde o to šokovať, ide o to odhaliť a šokovať a to sa mu celkom vydarilo. Film okrem zaujímavého zvratu toho až tak neponúka, ale mne to na 4* aj tak v pohode stačilo. ()

agentmiky

Spolupráce režiséra Coopera s hercem Balem už jednou dopadla přímo skvostně (kdo neviděl film Nepřátelé z roku 2017, ihned napravit). Ale tady si Cooper ukrojil bohužel příliš velké sousto. Co se týče vizuálu, tak tam se nedá absolutně nic vytknout. E.A.Poe a jeho nezaměnitelná atmosféra knížek se na plátně vyjímá na jedničku, i ty dramatické monology mi do celkového konceptu překvapivě zapadaly. Jenže to tempo! První hodina se vleče místy přímo až nesnesitelným způsobem. Neberte mě špatně, já mám rád pomalejší detektivky, ale tohle bylo dohnané do extrému. Ke konci to alespoň mírně zachránili...začínalo to totiž nabírat slušné grády a samotný závěr mě svým plot twistem doslova a do písmene odrovnal. A Bale zde zase předvedl mistrovský výkon. Na sedmičku to tedy nakonec je, ale popravdě...Tohle mělo ambice na nesporně vyšší hodnocení. Taková škoda. Za mě dávám 7/10 ()

slord

Dobová detektívka s Christianom Baleom, v réžii Scotta Coopera, už toto mi stačilo, aby som sa na to tešil, avšak výsledok mi zase tak nezachutil. Atmosféra je výborne hutná, Bale štandardne super, ale čo najviac môžem vypichnúť je výkon Harryho Mellinga, ktorý si Edgara A. Poea strihol bravúrne a každá scéna s ním stojí za to, a spolu s Baleom tvoria veľmi fajn duo. Bohužiaľ ostatné postavy nie sú moc zaujímavé a vlastne nájsť medzi nimi vinníka nebolo tak zložité, keďže tých postáv na výber tu ani veľa nebolo. Prípad, ktorý sa tu rieši ma tiež veľmi nestrhol a ani jeho vyšetrovanie nie je ktovieako zaujímavé na sledovanie čo bola škoda. Posledná polhodina to kvalitne okorenila svojim twistíkom, ale pre mňa to prišlo celkom neskoro, tú nezáživnú časť mi to  nevynahradilo. Je to fajn film na jedno pozretie, ktorý žiaľ zahodil svoj potenciál. 6/10 ()

Tony.cs

Já asi chápu to lehké zklamání, protože film postrádá drive a je spíše komorní. Ale já si tu atmosféru a herce prostě užil. ()

contrastic

Za mě slušná filmařina.  Mysteriózní příběh v pomalejším tempu, ale napětí a temnota mu nechybí. Originální rozuzlení taky dobrý. Herecké výkony skvělé, hlavně  Christian Bale a Harry Melling. V menších rolích mě udělali radost  Robert Duvall,  Timothy Spall a samozřejmě  Charlotte Gainsbourg. Postava  Edgara Allana Poea potěšila a beru jako třešinku na dortu. ()

Gorehound

Výborný film, ktorý sa zo začiatku síce trochu tiahne, ale potom to úplne vynahradzuje parádnym herectvom(hlavne trojlístok Bale, Melling a Andersonová, ktorá sa zjaví až neskôr), krásnou výpravou, kostýmami, postavami, atmosférickým zimným a goticko hororovým vizuálom a korunu všetkému nasadzuje pointa. Nakoniec vtiahlo a nepustilo. ()

italka63

Čtvrtou hvězdičku jsem dala za posledních dvacet minut, kdy film získal spád. Vadilo mi časté šero filmu, mohla být kratší stopáž. ()

L_O_U_S

Ano, Harry Melling jako by skutečnému Edgaru Allanu Poeovi z bleděmodrého oka vypadl, jenže tím asi končí výčet zajímavých věcí ohledně tohoto filmu. Nebylo to špatné, to zas ne, ale už roky čekám na další adaptaci či film o svém oblíbeném americkém autorovi, který by mě zvedl z gauče. Tím posledním byla detektivka Havran s Johnem Cusackem před nějakými deseti lety. (1 404.) ()

dyfur

.....atmosféru, spracovanie to má i napínavé to je...aj keď tá stopáž filmu by sa zišla skrátiť o pol hodinu....a klasický koniec filmov tohoto typu dnešnej doby  -  tj čakáte niečo extra prekvapivé nejaké vyvrcholenie deja a ....ste sklamaný.....odfláknuté konce -tých je v poslednej dobe kopeeec.....film na jedno pozretie - netreba viackrát pozerať..... ()

sofiapetra

Reklama mě navnadila, o to větší bylo zklamání. Vyvalila se na mě tak strašlivá nuda, že už mě ani nezajímal ten inzerovaný neotřelý konec. Jako vůbec, takže ho neznám. ()

M.i.k.e

Bale je fajn, casting se celkově povedl ,dobová výprava včetně neutěšené atmosféry taktéž a finální rozuzlení je poměrně překvapivé a solidní. Jenže k čemu to všechno je ve chvíli, kdy se celý film jen prapodivně líně vleče, nedokáže pořádně vtáhnout a většinu času spíš nudí než aby bavil. Při zkrácení a dobrou půl hodinku a přidání aspoň lehčího tempa by mohlo jít o fajnovou jednohubku. Takhle je to jen další z Netflix filmů, na který si za týden nikdo nevzpomene. což je vzhledem k nemalému potenciálu docela škoda...60% ()

bourec

Jedno se musí Cooperovi a jeho týmu nechat. Natočil bezútěšnou, šedivou depku, do který našel i perfektně padnoucí herce. Krimoška, nebo thriller je to až v pátý řadě. Jinak komorní, hodně konverzační, a hodně neatraktivní. I přes to jsem to stejně jako předešlý režisérovy filmy sjel v klidu bez usnutí, takže s určitou dávkou shovívavosti ty tři hvězdy můžu dát. Znova vidět by ale byla moje smrt. 50%. ()

MrPierc

Christian Balle opět výborný a zajímavý. Prostředí West pointu je chladné jako tamní roční období, kde nervózně vykukuje hubený Poe. Postavy jsou neokoukané a dobová atmosféra silně sálá. Je to skromný a pomalý komorní film, ale konec nečekaný. Takových filmů se dnes točí jako šafránu, proto jsem rád za tento typ filmu. ()

Lenka.Vilka

Veliká spokojenost! Dostal mě vizuál, způsob vyprávění a celý příběh. Na tomhle filmu je dobré úplně (skoro) všechno. Měla jsem pouze menší problém s poslední půlhodinou. Předloha u nás nevyšla a mě by moc zajímal případný odklon od ní nebo jak a především kdy byl na řadě závěrečný twist. Protože v časové stopě je divákovi jasné, že se ještě bude něco dít. Že tam bude ještě nějaká kulišárna. S tou jsem problém neměla. Pouze s jejím zpracováním. Což mi pouze haprovalo, než že by to byl nepřekonatelný problém. Právě naopak. Jo, moc jsem se bavila  :) 4,5/5 :) ()

Streeper

Film jsme vybrali spíše náhodně, lákal nás hlavně Christian Bale a Poe v podání Mellinga. Filmu ale dosr škodí topáž, která kvůli komorní atmosféře je skoro až nesnesitelná a uspávající. Pořádně se něco děje až v druhé polovině filmu, kde to začíná být zajímavé a divák přichází s různými teoriemi. Nejvíc mě ale překvapil závěr, nečekala jsem, že to je až tak propletené. Překvapivě největším tahounem je právě Harry Melling v roli Poea, jakožto fanoušek Pottera ho znám převážně v roli Dudleyho. Viděla jsem ho hrát i v jiném filmu zporáka a bála jsem se, že právě tenhle typ rolí mu zůstane. Jsem ráda, že mu dali šanci zahrát si něco vážnějšího, protože v tomhle filmu fakt zaválel. Bohužel pro něj, film jako celek moc nefunguje. ()

Nach

Harry Melling se z té role Dudleyho probojoval v áčkového herce, který má stejně široké rozmezí a uvěřitelnost, jako slavný Christian Bale. Tohle je tedy po herecké stránce pětihvězdičková záležitost. Každou scénu s Balem i Mellingem jsem si moc užíval. I tomu E. A. Poeovi je ten Harry podobný. Ano, děj má několik ALE, nad těmi ovšem přivřu obě oči. Atmosféra též výborná! 75% ()

C0r0ner

Parádní Bale a Melling, neokoukané prostředí a doba, špičkový začátek a konec a kdyby se prostřední hodina sestříhala na půlhodinu, byla by to pravděpodobně plná palba. I tak se mi ale film líbil a moc nechápu místní modré hodnocení. 80% ()

Cheeter

Nic zvláštního, ale takový pohodový film na večer. Nic velkého jsem neočekával, takže ani nejsem zklamaný. A celé jsem si to v podstatě užil. ()

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

02.12.2021

Režisér Scott Cooper (Crazy Heart, Nepřátelé) přibližně před měsícem v kinech představil svůj dlouho odkládaný horor Paroží s Keri Russell a Jessem Plemonsem v hlavních rolích. V současné době však… (více)