Oddechovka s krásným zpěvem Maria Lanzy. Klasický Hollywood.(4.2.2011)

• NinadeL

Opera to být může, životopisný film také. Konečně, když na to přijde, barevný film z tohoto roku už je sám o sobě zajímavý, ale celek nefunguje. Mario Lanza je možná výtečný zpěvák, ale jako herec nestojí za nic, což je poněkud problém, má-li sehrát hlavní roli. V dalších rolích se dále uplatňuje celá kolekce slavných zpěváků včětně světem bloudící Jarmily Novotné, kterou ještě v polovině 30. let doslova prosili, aby hrála ve filmu hlavní role, ale pro ni to nebylo důležité. Věnovala se divadlu a nadále točila už jen minimálně. Marii Selku, afektovanou Evropanku, natočila jako svůj debut v barevném filmu na návrh L. B. Mayera. Kromě dialogu měli zřejmě následovat i společné scény z Rigoletta, ale ve finálním sestřihu ve filmu zůstalo jen Lanzovo La donna è mobile.(16.4.2010)

Životopisný film o operním zpěvákovi Enrigo Carusovi , nechápu proč je uváděn jako muzikál. K Mario Lanzovi většinou operní pěvci nejsou dobří herci . Ale jako celek výborný.(11.9.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $4,500,000Tržby Celosvetovo $-(6.6.2009)

• Houdini

Oscar 1 : Zvuk + 2 nominace: Kostýmy, Hudba - M(24.5.2004)

• - Jarmila Novotná ve své knize Byla jsem šťastná vzpomíná: "Squires připravil velkou publicitu a při mém příjezdu do Los Angeles čekaly hordy fotografů. S fotografiemi v novinách a časopisech se vyrojila pozvání ze všech stran. Začalo to tím, že Charles Brackett, producent, které jsem potkala u Cola Portera, pořádal večeři, na níž se mnou byli přítomni Zsa Zsa Gabor, Clark Gable, Peter Rathvon, Sophie Tucker, Ethel Barrymore, Joseph Cotten, francouzský ministr Paul Reynaud a jiní. A tak to bylo každý den. L. B. Mayer mne pozval na oběd do studia a řekl, že plánuje hudební film, ve kterém by pro mne měl úlohu. Jednalo se o film The Great Caruso podle scénáře Sonyi Levienové a Williama Ludwiga s Mario Lanzou, Ann Blyth a Dorothy Kirsten; režii vedl Richard Thorpe a producentem byl Joe Pasternak. Příprava pro tento film měla trvat ještě nějaký čas, čemuž jsem byla ráda, protože mne zajímal a měla jsem různá jiná angažmá.
    Konečně začala práce na filmu The Great Caruso. Představitel titulního hrdiny – Mario Lanza – byl neobyčejně příjemný a veselý a měl výjimečně krásný hlas. Všechno zpívání se zaznamenávalo playbackem, což se ukázalo jako moudré, neboť zpěvu zde bylo opravdu mnoho. Spolu s Lanzou jsme měli zpívat dueto z druhého jednání Rigoletta. Než k tomu došlo, nahrával canzonu La donna è mobile, ale jak to bývá, musel ji několikrát opakovat. Když jsme pak poprvé zazpívali náš duet, byl už úplně vyčerpaný a odmítl dále zpívat. Jednoduše odešel ze studia. Všichni byli zděšeni, jelikož nahrávací frekvence s plným orchestrem je velmi drahá. Lanzův sekretář se snažil, jak mohl, ale bez výsledku. Tak jsme zaháleli, dokud se po dvou hodinách Lanza znovu neobjevil, úplně osvěžen a pln chuti do společného zpěvu. Mario byl opravdu roztomilý člověk a s touto jedinou, ale pochopitelnou výjimkou se s ním výborně spolupracovalo. Jednou, když se mnou přišly do studia děti, navrhl, abychom se na památku dali všichni společně vyfotografovat. To bylo od něho moc milé. Později dával mnoho koncertů, byl jimi přetížen, neubránil se alkoholu, a ten se pak stal příčinou jeho konce. Pití je kletba a má bohužel tolik obětí. Byla veliká škoda, že musel zemřít tak mladý.
    Jarmilka chodila často se mnou do studia a L. B. Mayer jednou navrhl, aby také na zkoušku filmovala. Měla připravit malou scénu. Všem se velmi líbila, ale přece se nikdy k filmu nedala." (NinadeL)