JAzzeURo

Když jsem to poprvé viděl v 6 letech, tak jsem si ten film velice líbil. Na tu dobu obstojné efekty a povedená komedie. Následně jsem celý víkend sestrojoval vlastní stroj času a pobýhal po bytě v profesorově plášti. Když jsem se na tento film podíval znovu o téměř 15 let později, už jsem z něj tak nadšený nebyl. Pořád mohu vyslovit uznání nad trikovou stránkou filmu, ale jiné věci ( Libyjští teroristé, protiradiační obleky, kapacitátor, kapalné plutonium) jsou spíše k smíchu a celkově film působí jako strašná blbost na kterou je bohužel ztráta času koukat. Vůbec se to nedá porovnávat s nadčasovým sci-fi jako např. Star Wars. Jedinný světlý bod je Michael J. Fox, ten herec je prostě sympaťák ať hraje cokoliv. Naproti tomu postava profesora sympatická není vůbec. ()

bocy

Skvelý film, najprv som si myslel, že to nebude mať ani hlavu ani pätu, ale všetko dobre dopadlo a hoci má film už skoro 25 rokov, stále má čo povedať :-) ()

bernau84

totální klasika! jako malý jsem byl absolutně zblázněný do téhle trilogie a zůstává to semnou dodnes kupodivu pokračování je stejně dobré jako jednička a o DMC Delorean netřeba mluvit! Úžasné auto co bych si moc přál i bez možnosti cestování v čase - dá se sehnat za 300 - 400 tisíc a již dlouho přemýšlým o tom že si na něj našetřím a budu frajeřit! ovšem jak to bude s náhradnímy díly... nedej bože že bych to někde bouchnul, na vrakovištích jich asi moc nebude ()

nikoliatko

no dám jednu hviezdičku za to, že to bolo z 85 roku, inak, no na začiatku celkom fajn ale ten koniec tak to je niečo príšerné hrúza. kopu logických chýb no... to absolútne nedomysleli podľa mňa ()

bee.el

Klasika mého dětství, neuvěřitelně zábavná podívaná, která ani chvíli nenudí... a to dokonce ani teď, když už jsme zvyklí na superefekty... ()

Tonis

Vynikajúca sci-fi komédia s kvalitným scenárom a výborným hereckým obsadením v podaní Michael J. Foxa a Christophera Lloyda, ktorý sa zmocnili svojich úloh s neodmysliteľnou charizmou a zmyslom pre humor, ktoré vytvorili z tohto filmu fenomén pre viacero generácii. To čo ma na tomto filme asi najviac potešilo a zároveň zaujalo je detailne prepracovaný scenár a vynikajúca hudba, ktorá skvele dopĺňa napínavé, ale aj humorné situácie, ktorých je tu viac než dosť. ()

havr

Rok od roku je tenhle film klasictejsi..a hur se na nem hleda jakakoli chybicka..vzdy pobavi a jeste se mi nestalo,ze bych ho vypnul z duvodu,ze me uz nebavi..vzdy jen z duvodu, ze jsem musel ukoncit sledovani z casovych duvodu.. ()

Breeg

Super zážitek, parádní vtipy a hlavně žádná nuda...co víc si přát. Můj z nejoblíbenějších filmů. ()

papinak

Je až s podivem, jak se dá natočit chytrá komedie, s napínavým a poutavým příběhem, která může zároveň fascinovat i diváka SCI-FI. Navíc i po 25. letech jsou efekty natolik ucházející, že si dovedu představit nadšení, které musely tenkrát vyvolat. ()

Lion438

Jedna z mála trilogií, kde postupně neklesá kvalita, nebo alespoň ne nijak viditelně. Nejlepší je pustit si všechny díly pěkně za sebou, sice zabijete pět hodin, ale pobavíte se dvakrát více než při koukání po delších intervalech. Scény krásně a vtipně narážejí na minulé díly a různě se doplňují. ()

Ujo.

Zemeckis a další z jeho nadčasových filmů, ale tentokráte podle měho je to jeho nejlepší film, který kdy natočil. Sci-Fi mám rád, ale komediální Sci-Fi je bomba. MJ Fox a Ch Lloyd spolu tvoří dokonale sehranou dvojici, na kterou se skvěle dívá. Nejlepší komediální Sci-Fi, které kdy vzniklo a ještě ho za těch 25 let nikdo nepřekonal....nuže, laťka je hodně, hodně, hodně vysoko. Zrovna jsem na něj dostal chuť, takže se jdu podívat asi podvacátý na BttF ()

henny2010

Velká trilogie Back to the future odstartovala ve velkém stylu. Toto období 1980-1990 bych mohl nazvat "zlatý věk" na sci-fi filmy minulého století. A Back to the Future to jen potvrzuje. Velkým přínosem pro tuto perlu byl i samotný režisér Robert Zemeckis, takřka na počátku své velké a plodné kariéry. I samotný příběh má co do sebe a ještě jedno, že Dr. Emmet Brown je tak šílený, jak bylo třeba.PS: Michael J. Fox mi trošku připomíná Elijaha Wooda, tedy myslím z hledové stránky, oba dva vypadají nejméně 6 let pořád stejně - oni snad nestárnou:) ()

Pattrick

Hm, tak to koukám, 58. nejlepší film na csfd, tak si říkám, ty jo, to bude něco, dějově to bude skvělé, určitě i napínavé a ejhle. Dostalo se mi průměrného filmu, který mě bavil pouze chvilkama, ještě že ten úplný závěr dal tomu zajímavou tečku. ()

snufec

BAFTA 5 nominací: Nejlepší film, Výprava, Střih, Vizuální efekty, Scénář............ Hrozně americké,ale excelentní. ()

Robert Zemeckis a nová sci-fi

Robert Zemeckis a nová sci-fi