U.Tarare

Zemeckis umí, to mi nikdo nevymluví. Příběh výborný a hlavně skvěle zahraný. No ještě aby ne, když hlavní postavy ztvárnily takové hvězdy jakými M.J. Fox s Lloydem (starej strejda Fester Addams) určitě jsou. ()

deckardx

Po triceti letech stejne genialni... Vtip miseny s trochou fantasy a napeti a kdyz k tomu pridate skvele herce jako je Fox a Lloyd, tak i nekolik desitek let od premiery slintate blahem.. Neni to muj uplne nejoblibenejsi dil, ale min nez pet hvezd tomu dat nejde uz jenom kvuli tomu, ze by bez toho nemohli vzniknout dalsi dva skvele dily... ()

rubik1

Ja ani neviem ako by som mal nie len tento prvý diel ale vôbec celú trilógiu nazvať!! Návrat do budúcnosti som videl po prvý krát keď som mal asi 9-10 rokov a keď sa presuniem o 10 rokov v čase do budúcnosti (prítomnosti) tak môžem povedať, že ani keď si pozriem tento film (resp. celú trilógiu) teraz, tak vôbec nestratila ani kúsoček zo svojho výstavného kolosálneho lesku!!! Proste je to pre mňa (a nielen pre mňa) KULTová záležitosť. Všetko - Marty, Doktor, Biff, Johnny B Goode, Deloraine, Einstein, George, Atmosféra 50-tych rokov, cestovanie v čase a tak ďalej a tak ďalej... Myslím si že toto ak niekto nevidel za mlada už to nedokáže "v budúcnosti" poriadne doceniť. Ja to ale doceňujem a oceňujem za päť (ale hviezdičiek* :) MILUJEM NÁVRAT DO BUDÚCNOSTI ()

P1tr

Klasika všech klasik. Nosný námět je využit bezezbytku a přináší spoustu vtipných, na konci i dramatických chvil. Po této roli si každý musel oblíbit Michaela J. Foxe a i Christopher Lloyd musel stoupnout v ceně. Zemeckis si to rozehrál skvěle a odstratoval trilogii jak nejlépe mohl. ()

Vercinix

Nevím jak to lépe vystihnout než Ahhhhhh!!!! Ale věřte mi, že jsem přemýšlel nemalou chvilku a smazal jsem mnoho komentářů! Návrat je prostě NEJ NEJ NEJ:)! (To přirozeně platí pro všechny tři díly) PS: Byly tu narážky na to, zda není pošahané tento film (za film přirozeně počítám všechny tři díly) vidět třicetkrát (Oskar)! Mou odpovědí je otázka: A je pošahané jej vidět Tolikrát, že jsem dvě videokazety vyhodil po opotřebování a teď úspěšně ničím DVD:)? ()

jenik71

Cestování v čase je vděčné téma. A tato trilogie z toho těží na 110%. Vynikající a časově hodně zamotaný příběh podtrhují svými hereckými výkony jak M.J.Fox tak Ch.Lloyd. Pro oba je to nepochybně životní role. Takto by měla vypadat scifi-komedie ! Od doby, kdy byly tyto tři díly natočeny, se jim kvalitou jiný film ani nepřiblížil. Triky jsou na svou dobu výborné. Celkově této sérii není absolutně co vytknout a s chutí se na celou trilogii podívám i vícekrát. ()

HomeAlone

Cela trilogia je jednoducho dokonala a najlepsim pocinom Zemeckisa . Malo kedy sa da povedat , ze vsetky diely z nejakej sagy su fakt rovnako vyvazene a perfektne , no tuto to fakt plati ()

tommmy89

Jednoznačne prvý film, ktorý sa uviedol na scénu ešte v časoch môjho detstva. Už vtedy mi prepracovanosť filmu ukázala, aké môžu byť filmy skvelé, keď do nich človek vloží trochu nadprirodzenosti a fantázie :)Robert Zemeckis do nich vložil srdce, akciu, dávku napätia a to čo divák od filmu očakáva najviac a to je moment prekvapenia. Miloval som tento film od kedy som ho videl prvý krát. Vtedy sme mali len "lacný farebný televízor, bez káblovky a bez inej lepšej techniky". Mal som možnosť vidieť ho na nemenovanej stanici a ako malý chlapec som sa vždy pýtal túto vetu : "Kedy pôjde Návrat do budúcnosti?". Na čo mi prirodzene nevedel nikto odpovedať :) 5 z 5 ()

zolo23

Nedávno (25.1.2011) som dostal k narodeninám od kamaráta celú originál trilógiu Návrat do budúcnosti a mne neostávalo nič iné ako si urobiť filmový maratón s týmto jedinečným skvostom. I po 25 rokoch od premiéry je NdB originálny a napr. vizuálne efekty sú oveľa lepšie ako majú niektoré dnešné vysokorozpočtové filmy. Duo Michael J.Fox - Christopher Lloyd je nenahraditeľné a naozaj si neviem predstaviť iných hercov namiesto nich. Veľká škoda je, že sa Zemeckis v poslednej dobe uberal iným smerom a točil filmy pomocou nových digitálnych technológií ( performance capture). Filmy ako Polárny expres, Beowulf alebo Vianočná koleda nie sú zlé, ale napr. cit a hlavne ľudskosť nedosiahnete ani keby ste mali tie najkvalitnešie technológie. Ja len dúfam, že raz duo Zemeckis-Spielberg dá hlavy dokopy a natočí niečo gulervúce načo by som mohol spomínať aj po ďaľších 25 rokoch. ()

Masrii

Netuším, proč jsem tento film viděl až teď...vždyť tento žánr, dobrodružná komedie, navíc ještě s různými technickými výstřelky od bláznivého doktora Browna (Ch. Lloyd), který si za pomocníka vybral výborného Michaela Foxe. Scénář je opravdu velmi povedený a názorně vidíte, co se stane, když dáte svému otci (v době kdy ještě nejste narození) odhodlání a on jednu vrazí svému odvěkému nepříteli. 95% ()

obivan568

Už dříve se mi při sledování dnešních rádoby komedií navalovalo strávený jídlo zpátky k mandlým. Samozřejmě, že jsem tušil, co to nejspíš způsobuje, ale až (až!) při sledování tohoto klenotu jsem zjistil pravej důvod. ... Je to tak jednoduchý, jako uklidit v parku psí bobek (to ale jednoduchý není, soudě podle křičících maminek, jejichž děti přišli domů celý špinavý od podezřele páchnoucí hlíny, protože jim ta "hlína" zasvinila ostatní oblečení v pračce). Je to scénář. Zatímco v ostatních komedií (Prci, prci prcičky a podobný svinstva) se scénárista zmůže maximálně na ukázání kozy nějaký hnusný, beděrama prolezlý pubertální děvky, aby se při natáčení nenudil a slastně si HO honil pod stolem, si Robert Zemeckis a Bob Gale dopřávají šálek kávy u ranní snídaně při psaní tohoto klenotu. Nejen, že je tu scénář chytrý (scény ze začátku si musíte zapamatovat, aby vám to na konci dávalo smysl + několik perfektních momentů, který byste jinde nenašli), ale taky výborně míchá několik žánrů (akci, vtip ad.). ... Celé navíc podpořeno skvělými herci (bejt ženská, stahuju si fotku Michael J. Foxe a výkonávám u ní práci, jež by spolehlivě hýbala s peřinou). ... Prostě maximálně dokonalé filmové dílo a jeden z nejlepších filmových zážitků poslední doby. - 95% ()

Jello Biafra

Geniálna sci-fi komédia o cestovaní v čase so skvelým hereckým duom Michael J.Fox - Christopher Lloyd je retro výletom do 50tých rokov, kde musí Marty McFly (Fox) zmeniť budúcnosť. Popritom zažije dobrodružstvá plné originálnych vtipov a vychytávok. Nezabudnuteľná záležitosť plná skvelých vizuálnych efektov dodnes nezostárla. Myslím že som našiel medzi filmami novú srdcovku. ()

Trapper33

Moc nevím co k tomu napsat, nechápu proč jsem znovuzhlédnutí z dětství, odkládal tak dlouho. Skvělý film se spoustou vtipů a výborným dějem. ()

Darth_AK

V žánru sci-fi komedie jasná jednička. Film který mě v podstatě uvedl do světa "velkého" filmu. Doktor, Marty, Biff..Legendární český dabing (hanba Nově za odporné předabování!), který skvěle doplňuje už tak výborný film. Skvělé herecký výkony, Lloyd, Fox, Glover, Wilson..na tom ani není co komentovat. K tomu jedno z nejvíc cool aut všech dob, snaha o napravení slabošského otce a flirtování s vlastní sexy mámou (když jsem viděl scénu v autě poprvé, tak mi přišla neuvěřitelně sexy, Lea Thompson byla svým způsobem kočka). Skvělé skákání v čase a dobré vyobrazení roku 1955..samá superlativa. Co dodávat? Nic. Pokud jste to neviděli, tak okamžitě, to je povinnost! Jediným malým kazem je zobrazení libyjských teroristů, které už v dnešní době působí víc než úsměvně. To však nemění nic na tom, že film je jako celek dokonalost sama a obzvláště bych vypíchl scénu, kdy se Marty vrací do budoucnosti. A abych nezapomněl! Soundtrack je fenomenální a hlavní znělka je už legendární. Pět hvězd pro jeden z mých nejoblíbenějších filmů. "Moje borovice!!! Zničil mi jednu z mých borovic!"... "Chtěli postavit raketu. Tak jsem jim to plutonium ukradl a nacpal jim to součástkama z hracích automatů!" ... "Silnice? Tam kam jedeme, nepotřebujeme silnice.." ()

venca163

Takovej poctivej oldschool skoro-rodinej film. Postavy celkem příjemný, zápletka nijak hloupá, má to celkem fajn příběh, ale můj šálek to neni. Možná jsem to neviděl ve správný náladě, ale za mě průměr. Navíc současnejch 89% mi přijde jako fakt nadstřelený skóre =). (65%) ()

Ne__Ty

Udělal jsem chybu, když jsem viděl tuto trilogii na přeskáčku. Na mou obranu uvedu, že jsem díly aspoň viděl víckrát. To však nic nemění na tom, že by měl film umět oslovit sám o sobě a neměl by potřebovat pomoc jiného. Využití prvků ze série by pak měla být nadstavba, a ta je v tomto případě víc než zdařilá. Představený nápad je geniální a tvůrci si s ním neskutečně vyhráli. Humorná nadsázka snímku taktéž sedí a nešlo si neoblíbit dynamiku postav Michaela J. Foxe a Christophera Lloyda. Alan Silvestri ale tady žel podle mě vytvořil jeden ze svých slabších soundtracků. A nebo nemám vkus. ()

Braddy

FIlm je skvělý, jen zrovna nemusím moc Michaela J. Foxe. Proto dávám jen 4 *. Ale nápad s cestováním časem, stroj času i různé paradoxy jsou skutečně nepřekonatelné. ()

lewwin

Nejvtipnější komedie na téma cestování časem, kterou jsem viděl. Na tenhle film se podívám s chutí klidně i posté:) ()

Smileface

První díl dokonalé trilogie o hrátkách s časem je hodně o vztahu Matryho rodičů, je v něm hodně romantiky. Každopádně ač jde "pouze" o komedii je v ní vše logické a chytré, což opravdu oceňuji. ()

Robert Zemeckis a nová sci-fi

Robert Zemeckis a nová sci-fi