VaHo

Trilogie Návratů do budoucnosti mi dlouho unikala, z nějakého důvodu jsem jí v tom mladém věku nezachytil. A tak jsem si ji pustil už v tom „ne zrovna“ správném věku (prostě nejsem nejmladší); a teď se nestačím divit. Nečekal jsem, že to bude taková pohodová, zábavná a fantastická jízda. Všechny tři filmy mají stejně vysokou kvalitu, je úžasné jak se podařilo navázat na svěží jedničku a dodatečně ji provázat s dalšími dvěma filmy a vytvořit tak jeden velký kompaktní příběh. Každý by chtěl znát jednoho takového bláznivého vědce, který vás zatáhne do úžasného dobrodružství napříč časem. Zároveň s tím je strašně vtipné všímat si všech těch malých detailů, kterými jsou filmy prošpikované. Kolikrát jsem si při sledování říkal: „To byla ale cool scéna.“, „Tak tohle je hustý.“, „Tohle se opravdu povedlo.“. Kdybych měl vyjmenovávat všechno, co se mi líbilo, tak by to byl hodně dlouhý komentář, takže se omezím jen na konstatování, že jsem to určitě neviděl naposledy a teď mě omluvte, jdu zjišťovat, kde bych mohl sehnat nějaký ten DeLorean. ()

Motinski

Nostalgická záležitosť s vychytralím príbehom a sympatickými postavami. Zemeckis už tu dokázal že je skvelý rozprávač a cítiť aj Spielbergov dohľad nad produkciou. Aj po tých rokoch nikdy neomrzi a v rámci trilógie asi mne najsympatickejšia časť ajkeď celá séria je kvalitou veľmi vyrovnaná. Foxove prevedenie Johnny B Goode je stále moja obľúbená scéna. ()

Mrkvič

Klasika klasik. Vyrůstal jsme na tom a pořád na tom rostu :) I přes příšerný český dabing je to nezapomenutelný zážitek. Čtvrt století starý, ale stále slušné efekty, prtoože se nikdo nepouštěl do něčeho neskutečného na svou dobu. Co je ale největším trumfem filmu, že jde o ukázkový případ rodinného filmu se vším všudy ()

Sfinkter

Mám rád tyhle naivní, ale přitom čistě odpracované pecky z osmdesátých let. Nikdy z nich nemůžete mít špatný pocit. ()

viperDavid

Film mého dětství. Vynikající Michael J. Fox, ostatně tak jako vždy a v jakémkoli dalším filmu nastartoval svou kariéru opravdovým trhákem. Tato trilogie by měla být povinnou "četbou". Top 10 hodnotím 5* ()

DaUr

Tehdy to musela být pecka. Solidní efekty, sympatické hlavní postavy, dostatečně chytrý scénář a krásně optimistický konec - co víc si tehdy běžný divák mohl přát? Bohužel ale zatímco takový Vetřelec neztrácí ani po desítkách let téměř nic ze své podstaty, zde se setkáme spíše s vyprchaným nadšením z tenkrát super originálních nápadů, které jsme po novodobé smršti podobných, cestováním v čase se zabývajících snímků, už většinou viděli. Kvalitní zábava tedy ano, ale dokonalost ani zdaleka. ()

RonaMidu

vtipné,svižné,zábavné.....ocitnout se v jiné době bylo už tolikrát námětem na film,ale tenhle kousek pro mne o dost nad všemi vyčnívá....nastalé situace a jejich vyústění jsou takříkajíc dokonale promakané...a kupodivu,ani dvě další pokračování mi nepřišla nudná,nebo jako "nastavovaná kaše" ()

st.jim

Parádní příběh, úžasný scénář a režie, kde vše doprovází skvělé herecké výkony. Tohle nebude mít chybu ani za 50 let :)) ()

Dado

V minulosti ma už niekoľko starších filmových titulov, za všetky spomeniem trilógiu Krstný otec, presvedčilo o svojich nesporných kvalitách a aj napriek tomu som zostal neoblomným skeptikom a filmom starším ako som ja som sa bez ohľadu na ich hodnotenia snažil vyhýbať. Tak to bola aj v prípade filmu Návrat do budúcnosti, ktorého zhliadnutie som dlho odkladal, napokon som sa však v jeden víkendový večer k nemu dostal a opäť som sa presvedčil o tom, že moje spomínané predsudky sú absolútne neopodstatnené a zbytočné. Vymenovávanie všetkých pozitív tohto filmu by pokojne mohlo zabrať aj niekoľko strán a preto použijem len jedno výstižné a osvedčené slovo - kult. Predsa však len budem musieť spomenúť geniálny soundtrack Alana Silvestriho, vďaka ktorému som nerozmýšľal ani na chvíľu a zaradil som tohto skladateľa do mojej TOP10 v príslušnej kategórií a rovnako tak aj samotný film. (100%) ()

skrblik007

Geniální oddechový film se sofistikovaným, vypiplaným scénářem a bravurní režií. Hlavními taháky téhle sci-fi komedie jsou svižné dialogy, dynamický střih a smysl pro detaily. Zemeckis a Spielberg věděli, co dělají, a vyšlo jim to do puntíku. ()

Ryuuhei

Rozhodně příjemná, docela i promyšlená komedie, kde cesotvání v čase a paradoxy hrají hlavní roli. Navzdory všemu příjemnému bych to ale neoznačil za nějaký úchvatný kousek kinematografie. Osobně se mi nelíbily hlavně masky, které hlavně v HD příliš vynikly a působily až nechutně uměle. Jasně, 85. rok nenabízel takové možnosti, jako dnes, ale mohlo to být lepší. Jinak sympatické, velmi nadprůměrné, ale děsivě přehodnocené, protože „kult“. 80% ()

BROKEN_

Miluju tenhle film! Vyrůstal jsem nad ním. Na tom filmu je cítit láska filmařů. V té době talentovaný režisér Zemeckis natočil film, který osloví každého. Film rychle odsýpá, je vtipný a akční. Michael J. Fox podává vynikající výkon. Christopher Lloyd mu při tom šlape na paty. Alan Silvestri složil legendární znělku ( https://youtu.be/e8TZbze72Bc ). Kdo nezná, měl by to hned napravit! P.S. Proč se takové filmy dnes nenatáčí? ()

DragonnCZ

Naprosto unikátní film, který se nemůže snad téměř ničemu rovnat. Geniální snímek po všech směrech, který výborně zosobňují výborné herecké výkony. Impozantní soundtrack a dominantní režie! Napodruhé jsem si snímek daleko více užil, protože snímek zraje jako víno, úplně podobně jako Společenstvo Prstenu. Pořád nemohu zapomenout na den kdy jsem film dokoukal poprvé ve škole během hodiny angličtiny a naše učitelka si užívala naše reakce. Film, který by měl vidět doslova každý a také film, kterému nejde snad nic vytknout. ()

rudeboy

Výborná sci-fi komédia so skvelým Michaelom J. Foxom a ešte lepším Christopherom Lloydom. Napínavé, inteligentné i zábavné, jednoducho super! ()

Sabiana

Po všech stránkách vtipný, zábavný a nápaditý film. Michael J. Fox i Christopher Lloyd jsou úžasní herci a své role si zjevně užívali. Ten film si musí užít každý ;) ()

anli

Jedna z nejlepších sci-fi komedií vůbec a pro mě nejlepší film s časovým paradoxem!!!Tandem Spielberg-Zemeckis bez chyby a volba M.J.Foxe naprosto geniální o Lloydovy ani nemluvě!!Myslím,že jde o nejlepší výkon jeho kariéry.!Perfektní,skvělý a neuvěřitelně zábavný film,na který se díváme zas a znova a přemýšlíme,jak to s naším osudem vlastně je a zda bychom chtěli(a měli?)něco měnit.Jedna velká paráda!!!!Opravdu jde o jeden z nejoriginálnějších filmových příběhů,jaký kdy byl pro film stvořen a napsán,geniálně napsán a taky geniálně režírován!!!.Jasných 100% a kdybych mohl,dám ještě vic.P.S.Tohle dodávám mnohem později,protože nemohu jinak-film v listopadu 2010 vyšel kompletně zremastrovaný na BRD a všichni,kdo se na tom podíleli,mají můj nehynoucí obdiv.Všechny řii filmy mají mistrovskou kvalitu jak obrazu,tak zvuku a proto by tahle edice neměla chybět v žádné filmové sbírce!!!Howgh!!! ()

Teebo

Nepochybně velká klasika, ale já už jsem holt zástupce trochu jiné generace. Navíc závěr filmu, návrat do budoucnosti, mi už moc nesedl. Po více jak dvaceti letech jen lehce nadprůměr. 3/5 ()

danoo

Chceli by ste cestovať v čase? Ikona 80-tych rokov vám to umožní! Svoj účinok dosahuje prepletením vtipného scenára s akciou v štýle Stevena Spielberga. Výsledkom je ideálna kombinácia sci-fi, comedy a adventure takmer pre všetkých, samozrejme až na malé deti, ako na to upozornila jedna americká zákazníčka serveru amazon, práve kvôli použitiu nanajvýš nevhodných slovných spojení typu "for God's sake sake" or "God's sake." :-) ()

Robert Zemeckis a nová sci-fi

Robert Zemeckis a nová sci-fi