Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1955 dr. Emmet Brown právě odeslal do budoucnosti Martyho McFlye. Jenže v tentýž okamžik mu poklepe na rameno Marty, který se vrátil pro almanach sportovních výsledků a uvízl v minulosti poté, co úder blesku odeslal stroj času i s dr. Brownem do roku 1885. Podle dopisu, který Marty od Browna dostal, byl stroj času poškozen a v roce 1885 neexistuje možnost jeho opravy, proto ho ukryl v jeskyni, kde by ho Marty měl najít. Vzápětí Marty zjistí, že Doc byl několik dnů po napsání dopisu zastřelen zezadu jakýmsi Bufordem Tannenem. Pustí se do opravy auta, aby se Marty mohl vydat Brownovi na pomoc, a zanedlouho už startuje na cestu do roku 1885. Tady se hned připlete do cesty indiánům, což má za následek palivovou nádrž prostřelenou šípem. Ujme se ho rodina Seamuse McFlye. Marty se jim představí jako Clint Eastwood a začne v městečku pátrat po Brownovi. Místo toho však narazí na Bufordův gang a málem na to doplatí životem. Naštěstí včas zasáhne Brown. Společně pak začnou plánovat návrat do budoucnosti, přičemž musí vyřešit problém s benzínem. Při přípravách se Brown seznámí s novou učitelkou Clarou Claytonovou a okamžitě se do ní zamiluje. Žena, která je nadšenou čtenářkou románů Julese Vernea, jeho city opětuje, a tak vědec dokonce začne uvažovat o tom, že v minulosti zůstane. Martymu se podaří zmařit Bufordův pokus o Brownovu vraždu. Jenže situace se dál komplikuje. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (653)

kinej 

všechny recenze uživatele

Po nekompromisně našlápnuté dvojce, přichází podstatně slabší trojka. Tím, že se film odehrává celý jen na divokém západě mu ubírá tempo a šmrnc celé série. Také téměř chybí nápady, které by se daly vytěžit z cestování časem, jimiž byly oba předešlé díly nadupané, a to dělá z tohoto snímku tuctovou komedii. Navíc oproti dvojce, která byla díky své velkoleposti bez hranic, působí trojka téměř křupansky. Myslím, že se měli scénáristi více snažit. ()

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Absolutní ztřeštěnost, hyperaktivita, tuny nápadů kašlajících na otázky logiky, geniálně pošukoidní Christopher Lloyd, věčně vyjevený Michael J. Fox a především nekonečná zábava. Potřetí. A přestože zběsilost už po předchozích dílech nepřekvapí, atraktivně ztvárněný Divoký západ vše spolehlivě zachraňuje. V posledních vteřinách už byli tvůrci absolutně nepříčetní - poskytli tak divákům milé a nejlepší možné rozloučení s jednou slavnou trilogií. ()

Reklama

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Třetí díl se k mé radosti navrátil k prvnímu, myslím tím co se humoru a pohodovosti týče. Westernové prostředí bylo výborně využito, hlavně filmová pocta Clintu Eastwoodovi se moc podařila (stejně tak vtipná vsuvka s Jacksonovým moonwalkem). Jinak film formou i obsahem navazuje na předchozí 2 díly, z nichž obou si bere to lepší. Dojemný konec potěší a já tvůrcům moc děkuju za výborný zážitek u sledování této trilogie. ""Jak jsem řekl. Odprásknu tě zejtra!" - "Zejtra chceme vyloupit v Pine City banku." - "Co v pondělí? Děláme něco v pondělí?"- "Pondělí je volný. Můžeš ho zabít." ()

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Na závěr trilogie, se s našimi hrdiny Martym a doktorem Brownem, podíváme na Divoký západ roku 1885. Marty si říká Clint Eastwood a v několika scénách ho výborně paroduje (hlavně v závěru je scéna jako vystřižená z Pro hrst dolarů, ale výborná je i narážka na De Nirova Taxikáře), doktor Brown je potrhlý stejně, jako ve dvou předchozích dílech a navíc se zamiluje. Oba se musí vrátit do budoucnosti, protože pokud zůstanou, doktor má být zastřelen jedním banditou. Nápadité zakončení jedné z nejlepších trilogií, které jsem měl tu čest vidět - plné skvělých triků a příjemného humoru. ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

* Třetí díl populární trilogie Návrat do budoucnosti není vůbec špatný, ba právě naopak, označil bych jej za nejlepší. Situování děje na divoký západ se od tvůrců ukázalo jako důmyslný tah a věnování hlavní dějové linky svéráznému doktoru Brownovi jako ještě lepší. Tvůrci si tentokrát vzali na paškál klasické westernové příběhy, které naprosto dokonale parodují nebo jim vzdávají hold pomocí kultovních scének. Nejvíce si však cením toho, že technika konečně nemá v příběhu to hlavní slovo a časový paradox nehraje tak výraznou roli, čili nevzniká tolik nelogičností. Film utíká díky absenci jakýchkoliv děr daleko rychleji než oba předchozí a závěrečná scéna je vrcholem celé trilogie. Může za to zejména její naprostý spád a promísení všech žánrů. Bravo. 100% !! ___ vtip: 4/5; napětí: 4/5; akce: 3/5 ()

Galerie (160)

Zajímavosti (69)

  • Během natáčení druhého a třetího pokračování ztratil Michael J. Fox (Marty) otce a narodil se mu syn. (Kulmon)
  • Prvý film, na začiatku ktorého bolo použité nové logo spoločnosti Universal. To sa používalo až do roku 1997. (m.a.t.o.)
  • Slavný DeLorean DMC-12 byl v roce 2011 vydražen za neuvěřitelných 541 200 amerických dolarů. Část výtěžku putovala na podporu Nadace Michaela J. Foxe, který se řadí k největším soukromým finančním dárcům na výzkum Parkinsonovy choroby na světě. (Jimmy15)

Reklama

Reklama