Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(16)

Obsahy(1)

Mimoriadny vzostup tretej manželky Augusta Caesara, Livie Drusille, ktorú sprevádzajú neustále intrigy, aféry, bitky o moc a politický vplyv v srdci Rímskej ríši. (Weezy22)

Recenze (5)

hufnagel 

všechny recenze uživatele

Jeden z dalších pokusov popisujúcich postupný rozpad morálky a intríg v rímskej ríši. A vidieť,aj z tohto seriálu,že história sa stále opakuje.Moc je silnou a neodolateľnou drogou aj dnes. ()

hanagi 

všechny recenze uživatele

Historicky dost nepřesné, ale o to autorům evidentně ani nešlo. Jako zábavný pohled na jedno období římských dějin a vzestup mimořádně inteligentní ženy to ale funguje. "Babička Livie" byla hrozná mrcha, ale v dané době, pokud chtěla přežít a zachránit svou rodinu, neměla moc na výběr. Zpracování je, bohužel, lehce podprůměrné, ale to jsem tak nějak očekávala. Kdo chce opravdu kvalitu, musí si najít starý seriál Já, Claudius. ()

Reklama

VLADEK 

všechny recenze uživatele

Seriálu Řím (TV seriál) tohle nesahá ani po kotníky. Pan autor si zvejně nedělal hlavu vůbec s ničím, takže tam v 1.stol. před n.l. máme příjici, Německo, Belgii atd. A co udělali s císařem Augustem... Zjednodušeně řečeno jde o soap operu s nádechem lehkého porna - asi pro ženy? A ty dialogy jsou tak banální až to bolí. ()

mira007 

všechny recenze uživatele

Miluju období starověkého Říma ve filmu, ale vždy mne zklame zobrazení toho světa, protože abych uvěřil, že vidím ten dávný svět, tak se do toho musí nasypat prachy jinak to vypadá směšně. Ne všechno má mnohamilionové rozpočty jako Gladiator, nebo Ben Hur a profi CGI efekty, ale tento seriál o manželce prvního císaře Augusta, mne aspoň mile překvapil, že ten vizuál - od kostýmů po interiéry a občas i exteriéry vypadají věrohodně a dobře se na to kouká. To je plus, jinak je tohle politické intrikaření, vraždy, domluvené sňatky, komploty spíš komorní drama v soft balení s nádechem telenovely s decentní nahotou, která neřeší faktografické detaily ( viz. něco o Němcích apod. ). Nic strhujícího, ale dalo se do toho ponořit a kochat filmovým vizuálem. Dokonce tady opět v menší roli potkávám Claire Forlani, která v posledním díle dokazuje, že umí přeci jen opravdu hrát. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Jestli je to záměr netuším, ale Domina se dějově snaží vyplnit prostor mezi Římem a Já, Claudius a moc se jí to nedaří. Pokud jde o interiéry, kostýmy a celkovou výpravu, je vše v naprostém pořádku. Když vezmu v potaz scénář a režii, tak to občas dost drhne, tvůrci se bojí překročit hranici a nabídnout naturalističtější i odvážnější scény a s faktografií si tu také hlavu moc nelámou. Ale to všechno by se dalo přežít, pokud by nedostatky vykrylo správné obsazení. A to tu nebylo. Výše zmíněné seriálové hity, zejména Claudius, se mohly opřít o luxusní obsazení a strhující herecké výkony. V mnoha případech právě herci vtiskli historickým postavám svou tvář, takže když někdo řekne Livia, automaticky se mi vybaví Siân Phillips. Nicméně Kasia Smutniak není ten největší problém. Sice mi chvilku trvalo, než jsem si na ní zvyknul a na matku dvou výrostků vypadala až příliš dobře, což je vzhledem k jejímu faktickému věku paradox, ale nakonec mě začala bavit. Zbytek byl ovšem tragédie. Pokud nepočítám Claire Forlani, tak se jednalo o nevýrazné a snadno zapomenutelné obličeje, které mi splývaly dohromady. A pletlo se mi to až do závěrečného dílu. Některé scény jsem si musel přehrávat několikrát, abych rozluštil, kdo je kdo. Takhle mizerný casting už jsem dlouho neviděl. Netvrdím, že s lepším obsazením by byla Domina nějaká pecka, ale určitě by se zmohla alespoň na mírný nadprůměr. Takhle je to za 30% ()

Galerie (385)

Reklama

Reklama