poster

Nezvěstní v boji

 • USA

  Missing in Action

 • slovenský

  Nezvestní v boji

Akční / Válečný

USA, 1984, 101 min

Režie:

Joseph Zito

Scénář:

James Bruner

Kamera:

João Fernandes

Hudba:

Jay Chattaway
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HAL
  **

  Chuck je bůh. A Vietnamci to nevědí, protože jinak by ho jen těžko pustili do své země když tam přijede dělat pozorovatele na jakousi konferenci o poválečném usmíření, na které prohlásí že už žádné americké zajatce nevězní. Protože Chuck je bůh a něco takového ho nasere, takže se uprostřed konference prostě sebere, odskočí si s kulometem do džungle, a na tu konferenci ony vězně přivede dřív než si ostatní všimnou že vůbec odešel. Protože Chuck je bůh a umí asimilovat i borgy, takže nějací rákosníci si na něj prostě nepřijdou. Jenže vzato kolem a kolem, jen Chuckův zarostlý hrudník celý film na nohou neudrží a ten tak ve srovnání s podobným (podobně blbým) pokračováním Ramba neobstojí. A už vůbec neobstojí před tematicky podobnou asijskou superpeckou jménem Eastern Condors. 5/10(15.5.2011)

 • Hapretor
  **

  Celkově hovadina jak nevim co, trapná nápodoba Ramba - už jen ten šátek, scéna se člunem - moh bych pokračovat - v rámci filmografie Čokla Náryse je to však kupodivu koukatelné, ne úplně trapné, ne úplně debilní, docela i místy vtipné (např. jak vyjednává cenu za zboží) a Čokl Nárys i dokonce se snaží něco hrát. Takže ucházející na zabití času. V případě nouze se nejspíš podívám na dvojku i trojku.(19.3.2013)

 • m.a.t.o.
  ***

  V tomto filme sa dozviete, že: 1) Chuck Norris sa dokáže šplhať po budovách ako Spiderman a navyše je pritom neviditeľný. 2) Chuck Norris nikdy nenabíja. 3) Chuckovi Norrisovi vo vode nezvlhne strelný prach. 4) Bežným ľuďom sa v skrini ukrýva tak maximálne manželkin milenec, Chuckovi sa v skrini ukrýva Vietnamec. 5) Chuck Norris vie kurva dobre zjednávať cenu. Čistokrvné béčko rokov osemdesiatych. Úžasné a príšerné zároveň. 60 %(19.6.2015)

 • JFL
  **

  První film Chucka Norrise uvedený firmou Cannon Films nakopnul jeho kariéru zcela nečekaným směrem. Z céčkového mlátiče se náhle stala kasovní hvězda a navíc personifikace konzervativních republikánských hodnot konvenující politické atmosféře reaganovské Ameriky. Cannon Films zřejmě sérii "Missing in Action" iniciovali, aby se svezli na úspěchu prvního "Ramba", ale překvapivě Stalloneho franšízu předběhli co do posunu, který přinesl "Rambo II". Je možné, že inspirací byl také relativně úspěšný, o rok starší film "Uncommon Valor", který jako první otevřel téma amerických válečných zajatců držených ve vietnamských táborech ještě dlouho po skončení války. "Missing in Action" se nicméně od obou zmíněných filmů výrazně liší ve své ideologické rovině. Ačkoli to bývá opomíjeno, "Rambo II" sice v jádru napravuje porážku Američanů ve Vietnamu, ale činí tak navzdory zájmům politiků a velení. Stejně tak i hrdinové "Uncommon Valor" jednají na vlastní pěst navzdory zájmům politiků. Chuckův hrdina naproti tomu nestojí v opozici vůči oficiálním strukturám USA. V pozici lhářů jsou v "Missing in Action" výhradně vietnamští pohlavárové, kteří propagandisticky využívají zahraniční liberální média. Chuck coby radikální republikán ani v nejmenším nezpochybňoval linii své vlády. V souladu s tím pak film představuje jednostranný štváčský pamflet, který navíc oproti gradující dramatičnosti "Uncommon Valor" a opulentní akci "Ramba II" nabízí jen druhořadou akční podívanou bez výraznějšího inscenačního či choreografického nápadu.(3.9.2015)

 • Fox85
  **

  Na tento film jsem se opravdu těšil a splnil všechna moje očekávání. Kdysi jsem v nějakém dokumentu o Chuckovi viděl scénu, kdy vylézá z vody a kosí nepřátele kulometem pěkně od pasu. Dočkal jsem se. Nezničitelný hrdina, který téměř nikdy nemine a je téměř nemožné ho zasáhnout, zachraňuje hrstku amerických vojáků ze zajetí, aby ukázal těm nenáviděným a zlotřilým rákosníkům, že si s ním nemají zahrávat.(7.9.2015)

 • - Chuckův bratr Aaron byl hlavním koordinátorem kaskadérů obou pokračování, v případě třetího dílu dokonce dostal důvěru jako režisér. (Divočák)

 • - Tento film byl prvním, který Chuck natočil pod hlavičkou legendárního studia Cannon Group. (Divočák)

 • - Do role Tucka byl zvažován William Sanderson, ten jí ale odmítl. (KucC)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace