Hledám Amy

• Česko Zoufalec (více)

Komiksoví kreslíři Holden a Banky jsou nejlepší přátelé už 20 let. Zdá se, že jejich bezstarostný život nemůže nic ohrozit. Dokud ovšem nepotkají Alyssu. Holden se zamiluje, pak ale zjistí, že si dělá plané naděje. Alyssa je totiž lesbička. Dva komiksoví nadšenci Holden McNeil a Banky Edwards, kteří žijí v New Jersey, jsou nerozluční kamarádi už dvacet let. Přes den tráví čas společně ve svém studiu a večer se chodí ven bavit. Jejich přátelství má však poprvé v životě dostat povážlivou trhlinu poté, co jim zkříží cestu nádherná mladá lesbička Alyssa Jonesová. Holden se do ní zamiluje a záhy musí čelit Bankyho žárlivosti i barvité minulosti své nové přítelkyně. (Cinemax)

Ygor20

Ak by film pokračoval v nastúpenom trende prvej polovice, bolo by to u mňa za 5*. Holt romantika v podaní Smitha, ale stále vysoko nadpriemerný film tohto patriota Jersey. No a konečne sa aj trochu viac rozkecal. ()

camka

Film, jehož téma je mi blízké, mi opravdu blízký není. Moc hysterické, uječené a hlavní hrdinka mi byla velice nesympatická, jak svým hereckým projevem, tak velice nepříjemným hlasem. Marně jsem hledala ty geniální rozhovory a nemohla se dočkat, až Holden přestane tak blbě žvanit. Navíc průměrná zápletka s průměrnými zvraty s nadprůměrně dlouhou stopáží. Škoda, námět zajímavý. Zajímavý komentář: troxor ()

Mrenka

moc pěkný film, jen mě mírně roztáčel fakt, že holka, která si "užívá" života se musí svému milému zpovídat, kdežto kdyby to bylo opačně, byl by to hrdina. ()

da_silva

Kevina Smithe žeru. Chasing Amy je podle stejnýho mustru jako většina jeho filmů, což mi moc nevadí, protože já tu jeho upřímnou, téměř nepřikrášlenou romantiku se silným friendship faktorem a pekelnýma x-rated dialogama (často perla za perlou) můžu pořád. ! Od tohoto bodu se v komentáři vyskytují mírné spoilery ! Jen mi to, narozdíl od všeobecnýho názoru, nepřišlo zas tak realistický, protože od chvíle, kdy Ben Affleck (mimochodem docela průměrnej, škoda že se film netočil o 10 let pozdějc) zjistí, že si jeho láska kdysi dala trojku, se začne chovat jako úplnej kretén. Právě do této chvíle to bylo na jasných 5 hvězdiček, ale já prostě nejsem s to věřit tomu, že někdo, kdo (podle svých přesvědčivých slov) najde svou životní lásku, a bojuje o ní tak dlouho, než získá její srdce i přesto, že dotyčná je aktuálně opačně orientovaná, je pak schopen ze vztahu s ní vycouvat jenom proto, že si to dotyčná kdysi na střední škole rozdala se dvěma cápkama. WTF? Možná že je to jenom o úhlu pohledu a že někomu to třeba fakt vadí, ale prostě to nechápu a celej film tak u mě trochu klesnul. Btw HOOPER X je geniální a boží. ()

punka27

Od tohto filmu som čakala určite niečo viac, vzhľadom na pozitívne hodnotenia. Príbeh má síce nápad, ale podľa mňa tomu niečo chýba. A ani výkony hercov ma veľmi nezaujali. ()

pcarogers

Proč pět hvězdiček? Protože to v mých -nácti byl jeden z těch filmových klubů ala ČT2, který na rozdíl od jiných super nudných intelektuálně úžasných pakáren, byl snadno stravitelný, úžasně romantický a v mých kruzích tak trochu kultovní. Tak proto. Absolutně nevím, jak by to na mě působilo teď a myslím, že ani moc dobře ne. Tohle je jeden z těch filmů, který by zkrátka měl patřit mladým lidem a tak ať to zůstane. ()

Monika22

Ty jo, hodně lidí to tu chválí, ale nějak na mě ten film vůbec nezapůsobil. Možná je to tím, že nemám ráda Afflecka. ()

Marchellonzo

Chvilku mi trvalo, než sem se rozhodl dát 5*, ale nakonec zvítězil originální namět a příběh kde se (spíše ze začátku) svěží vtip střídá s vážnými osobními problémy. Tento meziorientační snímek je reálným pohledem do světa normálních lidí s uvěřitelným dějem. Někdy věci nejsou, tak jak se zdají. ()

Blecha

Tento druh humoru mi není moc blízký. Krásné dialogy mě však upoutaly. Byly jednoduché, výstižné a způsob jakým spolu postavy komunikovaly se mi moc líbil. ()

Kalda69

Kdyz jsem to videl jako novinku v puberte pokladal jsem to za normalni teen komedii a az s odstupem casu jsem pochopil co tim chtel vlastne silent Bob rici a taky videl plno dalsich joku ktere jsem drive nepochopil (vetsinou narazky na clerks a malrats). Mozna casem zvysim na 5* ale diky slabsimu rozjezdu to jaksi neni ono. Jinak take diky tomuto filmu ziskava dalsi body na oblibenosti Jason Lee alias kopirovac :oD ()

Marcoman1972

Takhle to vypadá, když se do někoho zamilujete a ono se to kapánek zkomplikuje. Pro mě jednoznačně nejlepší a nejpřesnější film, který se kdy tuhle hořkosladkou záležitost pokusil popsat. Vyhněte se ale dabingu, nebo přijdete o Amyin sexy chrapláček :-) ()

JaneElliot

Film mi byl doporučen, zde hodnocen poměrně vysoko, obojí však nevím moc proč...Místy vtipné scény, realistické dialogy, zábavné téma. Zábavní byli pouze Jay a Bob. Ben Aflleck nenadchl, a dokonce mu to ve filmu ani nesluší (dost možná dáno tou stafáží šílenou z devadesátých let, asi za to chudák ani nemůže), jeho kámoš je celkem fešák, ale jeho motivacím a postojům jsem jaski nepřišla na kloub, lesbička nevypadala jako lesbička, přestože se občas klopotně snažila být hysterická, též jsem nepochopila proč. Závěrečná scéna s neslušným návrhem měla být asi dějovým vyvrcholením, ale dopadla dost zoufale..A hlavně odkdy proboha je sex jedné ženy se dvěma muži tak děsivě morbidním tématem, že je kvůli němu potřeba rozbíjet vztahy, ničit přátelství, firmu, a vůbec dělat scény...nešlo přece o nevěru, trestný čin, pedofilii, úchylku, nic co by bylo potřeba trestat nebo se kvůli tomu totálně rozhodit? Nerozumím. ()

OndroidV

Než jsem viděl Clerks 2, tak byl pro mě toto nejlepší Smithův film. Možná pořád je. Joey Lauren Adams je skvostná. Její hlas je naprosto luxusní. Já prostě miluju ženský s chraplákem. Pokud nemáte rádi Bena Afflecka, například jako já, tak po tomto filmu si řeknete, že přeci jen hrát umí. A sakra dobře. Jason Lee je jako vždy skvělý, což nepřekvapí... Nejsem typ na romantické komedie, ale jestli někdo umí natočit romanťák, který mě zaujme, tak je to Kevin Smith. ()

StinkingPooh

Nechutnej "devadesátkovej" Affleck, kterej mě opět přesvědčil o svém neherectví, nudné dialogy, romance kdy to mezi hlavní dvojkou vůbec nejiskří+megabonus závěrečná scéna, kdy jsem se ze začátku smál, protože jsem myslel, že je legrace a poté jen nevěřícně kroutil hlavou, protože to bylo myšleno vážně. Možná v 90.letech zajímavé téma k natočení filmu, ale teď mi to přišlo jako dělání velblouda z komára-prostě plkání o ničem. ()

bmx6

Pár scén tu bylo opravdu špičkových,ale jinak jsem se nudil.A vyšší hodnocení dát nemůžu,protože Smith má mnohem lepší filmy. ()

jjjerry

Po shlédnutí přemýšlím co napíšu=) Čtu komentář Kleopatry a Civala a asi byhc se jen opakoval. Pro mě skvělé překvapení. Pro mě to bylo spíš romantický drama, nečekejte klasickou komedii, ta vychází jen z příběhu a je to krásně přirozený ;-) UPOZORNĚNÍ-nakonec jsem "musel" koukat s en titles, sice jsem našel dvě verze českých, ale v obou jsou různé chyby a ubírá to na požitku z filmu=) ()

Agamo

4,5 *, jeden z nejlepších Kevinů Smithů! Film, u kterého jsem fakt netušil, kam se to může vyvinout, ani jsem chvílema vlastně nechtěl tušit :D Zabijácké dialogy a jedna z nejsyrovějších romantických komedií, co jsem kdy viděl! Pohled na lásku z mnoha jiných úhlů :D Bravo, Kevine! ()

Scaevola

Sex je problémem a sex je řešením. Trochu podivná, velmi upovídaná a typicky smithovsky přehnaná romantika ukazuje, že i něco takového, jako je vztahový propletenec, lze pojmout jinak. Jen bohužel to nebylo ani vzdáleně to, co jsem očekával. ()