Hledám Amy

• Česko Zoufalec (více)

Komiksoví kreslíři Holden a Banky jsou nejlepší přátelé už 20 let. Zdá se, že jejich bezstarostný život nemůže nic ohrozit. Dokud ovšem nepotkají Alyssu. Holden se zamiluje, pak ale zjistí, že si dělá plané naděje. Alyssa je totiž lesbička. Dva komiksoví nadšenci Holden McNeil a Banky Edwards, kteří žijí v New Jersey, jsou nerozluční kamarádi už dvacet let. Přes den tráví čas společně ve svém studiu a večer se chodí ven bavit. Jejich přátelství má však poprvé v životě dostat povážlivou trhlinu poté, co jim zkříží cestu nádherná mladá lesbička Alyssa Jonesová. Holden se do ní zamiluje a záhy musí čelit Bankyho žárlivosti i barvité minulosti své nové přítelkyně. (Cinemax)

coco.brice

ze zacatku mate pocit,ze se budete divat na komedii...po chvilce jste v romantickem filmu a pak je tu drama,skvely a uveritelny mix..tomuhle pribehu nemam problem uverit ..takze pobavite se,zasmejete a jeste musite,aspon nekteri ,zapatrat u sebe ve svedomi a trochu si popremyslet..a proc jenom ctyri hvezdicky...nebavila me hodne J.L.Adams a pak coz je z me strany spis rypnuti nez vazne myslena kritika,dostaval jsem amok z mokasinu a fialove mikiny Bena Aflecka.... ()

M4rkl4r

Kevin Smith má takovou teorii: žádné lesbičky ve skutečnosti neexistují; jsou to normální ženy, které ještě neobjevily SVÉHO Bena Afflecka, který by je pořádně &*!%#!, který by jim to pořádně @#!^&!*, no vždyť víte, co mám na mysli... Musim říct, že mě film příjemně překvapil(dokonce i Ben Affleck, který nespoléhá jen na to , co vymyslí jeho brada a hraje slušně). Děj se spíše pohybuje na poli romantického(romanticko-sexualni) filmu/dramatu než komedie, což je u Kevina Smithe celkem nezvyklé a je vidět, že si se scénářem dal práci, protože i přes nutná klišé s tradiční porcí patosu, je v tomto příběhu mnoho zajímavých nápadů - celé ono pojetí těchto žánrů působí svěže a na Kevina podezřele dospěle. A jestli čekáte, že se v klíčový moment objeví vulgární Jay a silent Bob ex machina, jenž bude opět hlavní postavě promlouvat do duše skrz svou nevysychající studnu moudrostí a životních pravd, tak máte naprostou pravdu. 8/10 ()

john.h

Tomuto filmíku jsem se vyhýbal, protože jsem si myslel, že se bude lišit od klasické Smithovy tvorby a nebude mě tolik bavit. Chyba. Je tu všechno, po čem fanoušek Kevina touží. Složitá romantická zápletka z toho nejúchylnějšího Smithova hlediska, nerdi, Star Wars, Star Trek, komiksy, bizarní úvahy na téma sex, Jay a Silent Bob a hlavně sranda. Uvítal bych ale lepší kameru a víc Jaye a Boba. ()

Izz

Nejupřímnější romantická komedie všech dob.A taky můj nejoblíbenější film Kevina Smithe.Ještě taky nejpřirozenější herecký výkon Bean Afflecka.A taky nejzábavnější dialogy,jaké jsem kdy slyšela.Těch nej je tady prostě víc a radši je všechny vyjmenovávat nebudu.Stačí,když řeknu,že Chasing Amy je jeden z mých vůbec nejoblíbenějších filmů. ()

klo11bouk

nevím jestli holden a banky jsou snaživí ale holden kreslí komiksy a banky je "obtahuje". kolega který je na kluky je vezme na párty kde se holden zamiluje do holky co je na holky.silné přátelství přeroste v lásku kterou rozbije žárlivost a ješitnost při které zjistí banks že holden pro něj není jen kámoš.jelikož do trojky to nevyjde zůstane každý sám. slzy nebyly od smíchu ale smíchu je v tom plno. ()

vZeč

Těžkej fucking romantickejm komediím. Nevim, kdy jsem viděl podobně opravdovej příběh, postavy, dialogy... nevěřim, že člověk, co natočí a napíše tohle, tak dokáže natočit sračku, takže na Cop Out se asi dívat nebudu. Akorát mi přišlo už trochu divný, když tam jistý postavě vadí jistá trojková zkušenost jiné postavy, protože mám dojem, že dneska už by to nepřišlo děsivě katastrofální nikomu. ()

Lilien

veľmi reálna romantická komédia o tom že ak niekoho milujeme mali by sme ho brať takého aký je, nemyslieť na jeho minulosť i keď niekedy je ťažké povzniesť sa nad určité veci podobne ako v tomto filme. Zo začiatku trošku ťažkopádne,taký pomalší rozbeh ale nakoniec som si fakt užil skvelé dialógy,vtipné sexuálne rečičky, herecké výkony i reálne každodenné situácie a hlavne koniec nebol typicky romanticko komediálny. ()

hamir0

Kevin Smith je dialogový bůh! Chasing Amy je po boku Zacka a Miri mým nejoblíbenějším romantickým filmem nejen Smithovy, ale obecně světové tvorby. K vyvolání silných citů nepotřebuje velkou výpravu, roztomilé úsměvy ani britský přízvuk. Vystačí si s ponurou atmosférou New Yorku a New Jersey, chytlavou zápletkou, nekonvenční mluvou, s Jayem a Mlčenlivým Bobem a především s excelentními dialogy. Kevin Smith je dialogový bůh! ()

sWONDER

Mám rád Smitha.Tu sa na nič sa nehrá a ukazuje, ako to reálne vo vzťahoch chodí. Perfektné , uveriteľné a vtipné dialógy, dobrý herci, aj keď Adams mi nebola príliš sympatická a samozrejme Jay a Silent Bob :) Spokojnosť ()

Shredder

Kevin Smith si vie dialogy vychutnat s rovnakym stylom ako Tarantino. Ako vo vsetkych svojich filmoch, aj tu zahadzuje Hollywoodske konvencie a klise a rozprava svoju romanticku historku, ktora je znacne odlisna od klasickych romantickych cukrkandlov s nerealnymi pribehmi. Chasing Amy v sebe spaja rady do zivota uzitocnejsie nez latinske vyroky, realistickejsi pohlad na vztahy, komiksovy svet a Smithov netradicny, no sugestivny humor. Oddychovka, ktora nestavia na pribehu ani efektoch, ale rafinovanych a zabavnych dialogoch a monologoch. ()

Shitonit

Pitomoučký, něžně teploučký, ale vcelku fajn. K čemu bych to přirovnal, je to asi jako když se chcete podívat na nějakej hezkej film a nevíte jakej. Tak to střelíte podle režiséra, kterej to tak nějak mlátí jak přes kopírák.. No a tak jsem to střelil, a dostal jsem..typickýho Kevina, kterej do tý jinak bezduchý slátaniny vrazil super koukatelnou přihřátou kočinu, a nádhernýho černýho buzíka. Tím mi to přišlo tak nějak.. fajn. ()

Brooks

Hledám Amy som si vybral ako osvieženie môjho diváckeho vkusu po absolvovaní náročného maratónu predĺžených verzií Hobita a trafil som sa parádne. Smithova najosobnejšia "komédia", tradične vtipná i pravdivá, dialógovo vypilovaná a tentoraz aj nečakane realistická, zanechávajúca horkú pachuť. Monológ Tichého Boba, ktorý mimochodom vysvetlí názov filmu, je tak krásnou a trefnou definíciou mladíckej neistoty a nerozvážnosti až som si pomyslel, že sa pozerám na masterpiece. Tým sa nakoniec Amy nestala, pretože záverečný dejový zlom (posedenie ústrednej trojice na gauči) je tak nezmyselný a chovanie Affleckovej postavy tak divné, až mi to zrazilo hodnotenie o celú jednu hviezdičku. ()

wege

Pravidelně se koukám na Dogma, protože ten převrácený výklad křesťanství v podání Smitha mě nepřestane nikdy fascinovat. Zatoužil jsem ale po nečem jiném a chtěl jsem si ověřit, jestli ty jeho filmy i po letech fungují. Přiznám se, že Amy na mě nefungovala jako v devadesátkách, ale zase mě to nedonutí sundat hodnocení. Vidět to ale prvně, bylo by daleko horší. Objektivně? Strašně z toho čiší takový amatérismus, herecky je to nic moc, konverzačně to taky tolik nefunguje, vtipné to dost času není. I když si možná myslím, že ani nemá moc být. Časem se podívám i na ty ostatní, jestli budu mít stejný problém nebo jestli to bude pořád na mě fungovat. ()

Zdenda

Teda tak tohle jsem nečekal. Mám moc rád Kevina, jeho ztřeštěné komedie, Jaye a hlavně Mlčenlivýho Boba, všechny ty odkazy na Star wars a podobně, ale tenhle film je opravdu o třídu víš než zbývající tvorba Boba... Ani nevím co se mi tak líbilo asi se to dá nazvat atmosféra. Atmosféra tohoto filmu je totiž naprosto kouzelná.. Vtáhne do děje a už nepustí. Samozřejmě pak se přidávají výborné herecké výkony (i Ben je skvělý), vtipná režie s výborným časováním vtípku a hlavně briliantní scénář. A všude, VŠUDE, z každého záběru čiší lidskost. To mám rád, tleskám a jsem vděčen za tento zážitek... P.S. Pod Le_Danseurovo hodnocení bych se klidně podepsal. Opravdu film, který narozdíl od jiných, co se tak tváří JE romantický a JE komedií (v přiměřeném množství)... A navíc poučný a hrozně melancholický... A ještě jeden dodatek si neodpustím: Film ve kterém je ohromná spousta pravdy, byt třeba zaobalene... ()

Mr.Roman

Veľmi podarený Smithov film, v ktorom opäť pomocou svojských prostriedkov rieši problémy, ktoré sa týkajú nás všetkých. Obsadenie hlavných úloh mi až tak moc nesadlo, no nikto nebol vyložene otravný a hlavná predstaviteľka, aj cez svoj pišťavý hlas, bola vďaka tomu, že som ju ešte nikde hrať nevidel, príjemným spestrením. ()

boombang

Docela velké zklamání. Ve filmu je sice několik vynikajících dialogů a trefných postřehů o sexu + výborný Jason Lee, ale tím plusové body končí. Nablblý komiksák Holden, navíc hraný prkenným Affleckem, si to u mne totálně pohnojil svým návrhem v závěru filmu a uřvaná (tj. uječená a ubrečená) lesba Alyssa mi byla imrvére vyloženě nesympatická (a s její sexuální orentací to vůbec nesouvisí). Takže, Kevine, protentokrát sorry. ()

Hank

Několikero životních pravd (každý hledáme tu svoji Amy), smithovsky vytříbený humor ala "a teď převezme černý koník iniciativu", brilantní scénář, vypointované dialogy o ničem a všem zároveň, trocha romantiky, patosu a bez happy endu a do toho všeho klasikové Jay a Silent Bob, který se rozmluvil... ()