Hledám Amy

• Česko Zoufalec (více)

Komiksoví kreslíři Holden a Banky jsou nejlepší přátelé už 20 let. Zdá se, že jejich bezstarostný život nemůže nic ohrozit. Dokud ovšem nepotkají Alyssu. Holden se zamiluje, pak ale zjistí, že si dělá plané naděje. Alyssa je totiž lesbička. Dva komiksoví nadšenci Holden McNeil a Banky Edwards, kteří žijí v New Jersey, jsou nerozluční kamarádi už dvacet let. Přes den tráví čas společně ve svém studiu a večer se chodí ven bavit. Jejich přátelství má však poprvé v životě dostat povážlivou trhlinu poté, co jim zkříží cestu nádherná mladá lesbička Alyssa Jonesová. Holden se do ní zamiluje a záhy musí čelit Bankyho žárlivosti i barvité minulosti své nové přítelkyně. (Cinemax)

frolish

Slabe 4* a tomu starsiemu Smithovi akosi nie a nie prist na chut (aj napriek skvelym hodnoteniam od celej mojej "oblubenej grupy"). Zack a Miri ma bavili viac ako Clerks, Dogma aj toto. 70% ()

Indian88

Podle mě je chyba, že se na ten film dívám až 15 let po jeho natočení. To co jsem po celou dobu nedokázal překousnout je postava Alyssy, která nejenže není pěkná, ale má neskutečně nepříjemnej uši trhající hlas. Dívat se na to v dabingu by pro mě byla nejlepší možná varianta. ()

Blackhawks

Klasická americká komedie 90. let. Pro mě nejlepší postavou byl skvělý Jason Lee (Banky), který mě rozesmál jeho bezkonkurenčními dotazy a po té debatou v Clubu s Alyss o svých sexuálních zážitcích :-) Nevím co napsat, pro mě osobně je to jedna za tří nejlepších komedií ze skvělých devadesátek a všechny tři jsou od jednoho režiséra ! Je to vtipné, originální, skvělé dialogy a výborně složený soundtrack !! ()

Azuko

Ne, tohle asi nebude můj šálek kávy. Nudila jsem se od začátku do konce. Stále jsem čekala na nějaký zlom, ale vůbec nic. Neskutečně se to táhlo a bohužel pořád na stejné úrovni. ()

tragos

Zajímavý počin :-) První třetina je zííííívleně nudná a průhledná, druhá si hraje na romantickou komedii a ta třetí ... ta tomu celému nasazuje korunu :-) Každopádně zatím nejlepší film od Mr. Smithe. ()

troxor

Představte si film. Romantický(skoro). Z komiksového prostředí. S několika pubertálními fórky. Plný méněprocentních. S Jayem a mluvícím Tichým Bobem. Zní to zajímavě? Ano. Ale jak to dopadlo? Je to katastrofa! Stylově se Chasing Amy nachází někde mezi Allenem a Bergmanem opepřených newjerseyským buranstvím. Chybí ale Allenův humor i Bergmanova psychologická hloubka. Postavy jsou ploché, stupidní závěr (někteří bloudové ho zde považují za hodný řecké tragédie) je slaboučký a nesmyslný, hodný téměř argentinské telenovely (Ano, Rodrigo, Julia je lesba a ty na ní žárlíš protože miluješ Fernanda.). Hlášky, velmi podobné hluboce filosofickým moudrům z tohoto filmu vypouští každý člověk tak po 5 panáku. Skvělý je naopak hlasový projev titulní hrdinky (připomíná trochu Bohdalovou s volume na maximu). ()

ElBadelin

Nevim čím na mě tenhle film tolik zapůsobil. Prostě i já mám svoji Amy a tím to pravděpodobně bude. Věřím tomu, že kdybych tenhle film viděl v 15, tak bych ho rád neměl a nikdy bych se na něj nepodival znova. Díky bohu, že se to nestalo. ,,Co se tváříš tak překvapeně? Ten tlustej bastard přece umí mluvit!?" ()

merigieren

Hezká komedie, se zábavnými otevřenými dialogy. Má to jen jednu chybu, a to zálibu v minulosti. Od scény na stadionu mi to prostě nedávalo smysl. Nepochopil jsem proč někomu tak vadí minulost a chová se tak ohavně, a následně už vůbec nechápu tu holku, že přišla na týmovou poradu. Ten konec to zkazil, skoro sem za něj chtěl dát 3* ale nakonec sem to jen zprůměroval... po 5ti letech - konec je vážně odpadoidně zhovadilý ()

Radek.SCH

Zatím jsem viděl jenom Clerks II a tak jsem čekal (a doufal) v něco podbného. A když se to nedostavilo, tak jsem byl trochu zklamaný. Na můj vkus se tam až moc mluví. Raději mám rád ty filmy, které "mluví" obrazem. ()

Puol

Tak to sa niečo Kevinovi Smithovu podarilo, no a ten hlas Joey Lauren Adams! Milo prekvapil aj Ben Affleck. ()

Napospas

Společně s Mallrats moje nejoblíbenější Smithovka a vlastně první, kterou jsem viděl. Z hlavy si snad ani nevzpomenu na film, který by mi utíkal příjemnějším tempem, měl sympatičtější postavy, lepší hlášky, ...no už dost těch superlativů, stačí říct, že každý kdo má rád romantiku, komedie, nadávání, komiksy a sex by tohle měl vidět. Po druhém shlédnutí přidána ještě jedna hvězda (šestá): krásně to napsal Isherwood:"Ten, kdo nehledá svou vlastní Amy, ať se s klidem vyhne", což asi může za to, že se mi to líbilo napodruhé ještě víc. ()

mala_kea

Já si připadal jako na tobogánu trychtýř v libereckém aquaparku. Prvníh pár minut strhující a napínavá jízda, která může nabídnout nečekané objevení. V průběhu mého vzrušení se pak ale dostávám to toho takzvaného trychtýře, ve kterém jen jezdím stále dokola, bez nápadu, bez akce a bez pocitu nadšení. Jen nudně čekám na spadnutí do té příjemné vody. Smith si mě zatím nezískal, a pokud to bude pokračovat, moje apatie se bude stále zvětšovat. ()

Gismo.kv

Mám rád filmy od Kevina Smithe, miluju duo Jay a mlčenlivý Bob (i když v tomto snímku si ho moc neužijeme), ale tento film mě hodně zklamal... ()

Rokle

Jak to ten Smith dělá, že jsou jeho nejlepší pecky tak vulgární, ale přitom v těch důležitých okamžicích přesně víte, že je to vše prožité a reálné! U mě vede scéna, kdy se Holden přiblble usmívá až do doby, kdy se objeví mladá blonďatá kočka... a následný výraz kámoše Bankyho - k nezaplacení! :)) ()