Matt Murdock neměl zrovna ideální dětství. Vyrůstal v nebezpečné newyorské čtvrti, kluci ho šikanovali a příliš velkou oporou mu nebyl ani otec, opilec a zkrachovalý boxer, který pracoval pro místního zločineckého bosse. Navíc Matt oslepl, když se mu do očí dostala nebezpečná chemikálie. Překvapeně však zjistí, že díky neuvěřitelně zbystřenému sluchu dokáže „vidět“, a začne tuto schopnost trénovat. Brzy se umí ubránit svým trýznitelům. Úspěšně vystuduje práva a je odhodlán bránit chudé a bezmocné. Pomáhá jim nejen jako „slepý“ právník v soudní síni, ale po nocích také jako maskovaný mstitel Daredevil, který se v rudém kostýmu stává postrachem podsvětí. Seznámí se s Elektrou, která skvěle ovládá bojová umění. Je dcerou řeckého magnáta Natchiose, který se stal terčem útoku bohatého Wilsona Fiska. Ten na něj chce hodit podezření, že je obávaný vládce podsvětí Kingpin, i když ve skutečnosti je jím on sám… (TV Nova)

Knor

Daredevil není vůbec špatnou komiksovou postavou, ale asi by slušela víc někomu jinému než Affleckovi. Postava Daredevila je to jediné čím mě film zaujmul, ale nestačilo na utáhnutí celého filmu. Děj je hloupý a strašně naivní, chybělo mi víc akce a čekal bych víc rozebírání hlavního hrdiny. Všechny ostatní postavy byly dost chabé a Jennifer Garner je nudná jako Elektra a ještě víc nudnější herečka. Takže dvě hvězdy za dobrou temnou atmosféru a Daredevila. ()

departed odpad!

Teď už chápu, proč si většina diváků v době premiéry dělalo z Afflecka srandu. Kór když se ve stejném roce objevil i v další sračce. No, nebyl to jeho šťastnej rok. Každopádně teď mluvíme o Daredevilovi a v tom bylo špatně všechno. Špatnej casting, s čímž souvisí i špatné herecké (ne)výkony - doslova všichni působili toporně, až to nebylo hezký, dále špatnej střih, práce s kamerou, nepřehledný souboje, vyblitý triky (jestli na to v té době nebyla ještě dostatečně dobrá technologie, tak ji kurva nebudu používat, ne?) a ze všeho nejhorší facepalm dialogy. Já věděl, že ten film nemám riskovat, ale prostě ne, nedal jsem si pokoj. ()

Voorhees

Nevim kdo Duncana k tomuhle donutil.. ale je jeden z mála svetlejch bodů filmu. Ben Affleck si za tohle bude rvát vlasy bych řekl. Ale vcelku zabany filmík s pár akčníma scénama, který za to stály a možná pár pocity satisfakce když ti zlí dostanou přes hlavu. Jinak nic moc.. ()

HarqAlAda

Nebyť zlosyna Farella, boli by to dve hviezdy. Rola slepca Affleckovi sadla - už viem čo mi na ňom v jeho ostatných rolách bolo divné. Tento film považujem za priemer, odporúčam najmä kvôli Colinovi Farellovi a Jennifer Garner. ()

comicsJan

Dle mého názoru měl i podle komentářů ostatních, zahrát hlavní roli skutečně někdo schopnější než Ben Affleck, avšak i přes to že mu role ne úplně dobře sedla, film mě zaujmul, hlavně proto že Daredevil je můj oblíbenec a proti němu stojící Bullseye je špičkový. Komiksové fanoušky možná trochu zklame že byl pojat ve filmovém stylu a jeho modrý oblek z komiksu s bílým zaměřovačem na čele byl odstraněn. Také mě trošku zamrzelo že do tohoto příběhu byla přidána Elektra, která mi není až tak sympatická a navíc má vlastní film, takže není důvod přidávat jí do tohoto snímku. ()

snebka

Když je samotný soundtrack filmu lepší než děj. Daredevil šel určitě zpracovat lépe. Bulleseye rozhodně nejlepší postavou filmu. 65/100 *** ()

elimS

15% - komentář 20ti slovy: Tupé, nudné, žádná pořádná zápletka, debilní střih, 100 minut prázdného balastu, soundtrack úplně mimo mísu, Affleck a Farrell otravní a opět...tupé a nudné. +++ SPOILER 20ti slovy: Slepý právník "vidí ušima", bojuje se zločinem a potká ženskou. Uběhne hodina hoven, ženská zemře, on zabije padoucha a druhého padoucha nechá žít. ()

Dominik 261

Veľmi slabé. Keby nepoznám seriálového DD, tak by som ani poriadne nevedel, o čo tam ide. Slabé vizuálne efekty, soundtrack nevýrazný, keď nepočítam dve, tri pesničky. Herecké obsadenie mi moc nesedelo. John Coffe ako Kingpin je nevhodne zvolený a nie moc presvedčivý. DD v podobe Aflecka je ok. Zostrihaná TV verzia bez pol hodiny, ktorú má direct. cut je bez akéhokoľvek pozadia práce Matta. Videl som direct. cut, čiže ako tak tam niečo bolo ale aj tak to bolo také slabé. Na super seriálovú adaptáciu to nemá ani zďaleka. Slabé 2* je maximum, čo môžem dať. ()

schunjo

Dosť zlé. Poľla mňa jeden z najhorších comicsových filmov. Hrozný Affleck. Nechápem, ako mohlo niekoho napadnúť obsadiť ho. Naozaj jediným pozitívom je Farrell, ale aj ten to s hraním až príliš preháňa. ()

snake

Předem se omlouvám zato, že nejspíš naseru pár lidí.ALE!!I když je tento komiks tak kriticky odsuzovaný, pro mě patří k těm, co uznávám nejvíce (hned po X-Men,Vrána).Je pravda, že kostými nejsou úplně nejvhodnější, je pravda i to že triky jsou úplně na chlup stejné jako u Spider-Mana, ale co je na filmu odlišné je hloubka tohoto komiksu!Že žádnou nemá?Pro ty co se nad ním nedokážou zamyslet asi ne.Hlavním rozdílem mezi tímto a ostatními komiksovými zpracování shledávám to, že hlavní hrdina není zcela kladný.Příklad: Hrdina chce potrestat viníka, který znásilnil a zbil nevinnou ženu, a kvůli tomu vymlátí docela násilným způsobem celý bar.Další rozdíl je, že hrdina je vlastně pouze obyčelný člověk, který ztratil zrak a vycvičil pouze své ostatní smysly.Příklad: Hrdina příjde z bitky v baru, vymyje si krvavé šrámy, vylomí zuby, které má částečně vyražené, vezme si prášky na bolest a jde spát.A v těchto věcech shledávám největší plus filmu.Hrdina je totiž POUZE obyčejným člověkem.Ano, máme tu pár nelogičností (hrdina skáče dvakrát líp než Spidey...), ale i přes tyto věci film neztrácí na hodnotě.Ben Affleck odvádí práci, kterou měl udělat a hrdinovi nedává nic navíc.Collin Farrelo mně doopravdy nepříjde jako hvězda, hrát skrze pár ksichtů umí každý, i když má nesmírné charizma to se musí nechat.Michael Clark Duncan na mě nepůsobí jako ten největší záporák, ale myslím, že odvádí svou práci dobře.Jennifer Garner je zde spíše pro okrasu.Lituji toho, že jsem film ještě neviděl v prodloužené verzi, abych si mohl udělat konečný obrázek na tento film.A myslím, že tento film opravdu není určen pro děti, zhruba tak do těch patnácti let.Protože jde zatím o druhé nejnásilnější komiksové zpracování jaké jsem viděl.Mark Steven Johnson splnil svůj úkol na jedničku. ()

HanSolo

Průměrný film podle comicsu, ve kterém mi nejvíce vadí hrozné vizuální efekty a prkennost Bena Afflecka a Jennifer Garnerové. Naopak zde jako vždy zaválel Colin Farrell a potěšil i Michael Clarke Duncan. ()

pepino

No tak to dopadá když to veme do rukou Hollywood. Jako by už těch superhrdinů nebylo dost. A obsadit Afflecka jako Daredevila bya hodně velká chyba která už tak mizerné hodnocení ještě snižuje. ()

Fanak

Jedno z velmi průměrných zpracování komiksů zachraňuje zajímavé vizuální znázornění (ne)vidění hlavního hrdiny a Collin Farrell. Ač konec okatě chystá místo pro dvojku, diváka nepřekvapí, že patrně žádná nebude. ()

George3110

Od tohto filmu som očakával trochu viacej. Síce to nebolo práve najlepšie vystihnutie ducha predlohy ale dalo sa to pozrieť. Najlepší na celom filme bol práve Bulseeye Colina Farrella a len kvôli nemu som si film pozrel 3 krát. ()

tenista

Zfilmované komiksy mám rád, ale tohle se ani nepřibližuje Spidermanovi, Supermanovi či X-menům. Jediný zapamatováníhodný herecký výkon předvedl Colin Farrell, jinak to byla fakt bída, navíc s téměř nulovým dějem. ()

Renie42

Nemusím herce typu Ben Affleck, ale v tomto případě jsem ho překousla. Dalo se na to dívat. Je to ten typ filmu, který stačí vidět jednou a dost. Někde jsem psala, že mám ráda filmy podle předlohy z Marvelu, ale ne vždy je to na jedničku. Zdálo se mi, že tomu něco chybělo, ale nevím přesně co. Možná nějaká naděje, že je třeba Elektra živá, když má svůj vlastní film. Zato Colin Farrell mě v tom vadíl víc než Affleck. Asi ten jeho zjev, holá lebka s terčem na čele a jak se tam choval. Tím se mi stal nesympatický, to už byl lepší v Alexandru Velikém. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

08.07.2023

Nestačily vám multiverzní hrátky ve snímcích Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Flash? Pak se nemusíte obávat, Hollywood v tomhle směru rozhodně nehodlá zatím ubírat a tak nás už brzy čeká… (více)

Ben Affleck je nový Batman

Ben Affleck je nový Batman

24.08.2013

Potěšilo to zejména Kevina Smithe, protože to pro něj znamená, že „už viděl nahatého Batmana". Zbytek filmového světa se už téměř čtyřiadvacet hodin zmítá v diskusích, jestli jde o správnou volbu.… (více)

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let