• Pythonator

Málo vtipné a málo romantické. Takže jako romantická komedie to moc nefunguje. Konec je sice romantický, ale úplně jinak než by měl být. Já osobně bych film zakončil jinak. Afflack se tam chová dost nelogicky jakoby sám nevěděl co chce a takového nevyrovnaného hrdinu já nemusím. Sandra je neskutečně sexy, ale film to nezachrání. Být tam trochu víc humoru, tak je to o něčem jiném. Příběh sám ten film neutáhne.(12.12.2013)

• novoten

Kdyby Marc Lawrence věděl, co chce svým scénářem říct, mohla být Živelná pohroma povedenou živelnou romancí. Takhle se ale klasická romantická komedie mění do průměrné konverzačky a v závěru pak nepochopitelné drama koketuje div ne s duševní obrodou. Ve výsledku je z toho čtvero ročních dob na téma vztahů a setkání, ale protože je celé navěšeno na dvě hlavní postavy, nemá paradoxně šanci uspokojit nikoho.(20.4.2005)

Což o to, Affleck s Buldokovou k sobě pasujou náramně, ale dát je spolu dohromady ve filmu je stejně dobrý nápad, asi jako chtít nastoupit do rozjetého vlaku předním oknem. Když se na sebe tihle dva smějí, vypadá to jako když si pacienti ve špitálu rozcvičují obrnu lícního nervu, no a já mám při tom chuť křičet "proboha, nechte toho, vždyť si ublížíte!" Nicméně, jak už tu někdo zmiňuje, samotný příběh zas tak hloupý nebyl, navíc skončil tou lepší variantou, takže se nad dvojici Spolknuljsemkyselejcitron-Jsemchladnájaksevernívítr povznáším a udílím třikrát hurá.(13.3.2013)

Romantický film téměř bez romantiky, bez života, vtipu a typického klišé. Příběh se jako obvykle odehrává před svatbou, ale ve své podstatě se může stát kdykoliv a komukoliv. Každý někdy někam cestuje a když se stane něco nepředvídatelného a takový člověk někde uvízne, nestraní se od ostatních a naopak s někým naváže kontakt. A když uvíznutí trvá poněkud déle, může se stát z nového přátelského vztahu mnohem víc. Jsme prostě jen lidi. Nepředvídatelné okolnosti života se zkrátka hold dějí. Dějství by nebylo špatné, kdyby to ještě mělo alespoň nějakou patřičnou šťávu. Velice nudící film tedy není jen tak pro každého, neboť tu hrozí únava a vzápětí spánek spravedlivý. Romantický film spíše pro poněkud náročnějšího diváka. A pokud ne, tak už opravdu nevím.(30.7.2016)

Tak nějak jsem se do tohodle filmu u přítelkyně zakoukal, až mi řekla, že jsem jak nějaká stará babka, co je u televize uplně přilepená. To je ten film fakt tak hroznej? Já, co si pamatuju naposled, tak jak čumím na závěrečnou scénu s otevřenou držkou. No jo...tak mě to zaujalo. Je to kravina a vztahy můžou bejt všelijaký, třeba i tak přehnaný jako v tomhle filmu, ale já jsem se na to prostě dokoukat musel.(8.4.2010)