Živelná pohroma

Forces of Nature

Živelná pohroma

Komedie / Romantický

USA, 1999, 102 min

Tady někdo evidentně "opisoval" od komedie Letadla, vlaky a automobily s Johnem Candym a Stevem Martinem, akorát to zabalil do jakýhosi romantickýho hávu. Osobně romantický filmy teda moc nemusim, ale tohle nebylo úplně špatný. Sandra Bullock je skvělá a dokonce i ten Affleck, kterýho moc rád nemam, zahrál docela obstojně. Plusem je taky dobrej soundtrack (Touch and go, Blue Boy, Faithless, atd...). Akorát teda z toho konce jsem byl poněkud mimo. Čekal jsem klasickej hollywoodskej doják a ono to skončilo jaksi nečekaně a dost podivně.(4.5.2017)

Romantický film téměř bez romantiky, bez života, vtipu a typického klišé. Příběh se jako obvykle odehrává před svatbou, ale ve své podstatě se může stát kdykoliv a komukoliv. Každý někdy někam cestuje a když se stane něco nepředvídatelného a takový člověk někde uvízne, nestraní se od ostatních a naopak s někým naváže kontakt. A když uvíznutí trvá poněkud déle, může se stát z nového přátelského vztahu mnohem víc. Jsme prostě jen lidi. Nepředvídatelné okolnosti života se zkrátka hold dějí. Dějství by nebylo špatné, kdyby to ještě mělo alespoň nějakou patřičnou šťávu. Velice nudící film tedy není jen tak pro každého, neboť tu hrozí únava a vzápětí spánek spravedlivý. Romantický film spíše pro poněkud náročnějšího diváka. A pokud ne, tak už opravdu nevím.(30.7.2016)

• novoten

Kdyby Marc Lawrence věděl, co chce svým scénářem říct, mohla být Živelná pohroma povedenou živelnou romancí. Takhle se ale klasická romantická komedie mění do průměrné konverzačky a v závěru pak nepochopitelné drama koketuje div ne s duševní obrodou. Ve výsledku je z toho čtvero ročních dob na téma vztahů a setkání, ale protože je celé navěšeno na dvě hlavní postavy, nemá paradoxně šanci uspokojit nikoho.(20.4.2005)

• Kanibal

Zvláštní romantika se zajímavými záběry a nápady, které však v jednoduché slátanině působí jako pěst na oko. Film navíc celou dobu spěje tam, kam nedojde a v posledních deseti minutách udělá úplný obrat. Sandra Bullock i Ben Affleck jsou opravdu špatní a nebýt ucházející vizuální stránky, asi bych nedokoukal.(11.7.2005)

Ben Affleck je strašnej blb a nula herec, ale on není ten kuli čemu dávám tomuhle filmu tolik hvězd. Přístup k životu jaký zde znázorňuje hlavní herečka je mi totiž celkem blízký. Po ní se asi taky chtělo té zodpovědnosti trochu víc dřív než na to byla připravená. Ona si to, ale pěkně přebrala v hlavě a teď má dokonale jasno. Respekt a čtyři hvězdy... Pomalu začínám zjišťovat, že mé hodnocení filmů se skládá z názoru jiných (20%) téma jakým se film zabývá (20%) herecké zastoupení a fyzický vzhled hereček (20%) moje momentální nálada (20%) a poslední pětina možná rozhoduje o kvalitě filmu...(4.2.2006)