Živelná pohroma

Forces of Nature

Živelná pohroma

Komedie / Romantický

USA, 1999, 102 min

Opravdu zvláštní komedie, která podle mého názoru nejvíce trpí tím, že se tvůrci na začátku pořádně nerozhodli, jakému žánru dají přednost - komedii, romantice nebo road-movie? Námět filmu není nic světoborného - mladík jede na svou svatbu, po cestě potká jinou ženu a v situacích, do kterých se s ní dostává, začne (nejen) o svatbě pochybovat. Záleží tedy na vůli scenáristy, do jakých (asi humorných) situací zažene oba hrdiny. Scénář je na Hollywood průměrný a s humorem to zrovna nepřehání, nějaké světlé okamžiky se však najdou. Tak aspoň režisérka by se mohla předvést, a sem tam se jí to daří (za těch několik zpomalených záběrů vyberu např. závěrečnou sekvenci při blížícím se hurikánu - oba herci mluví v reálném čase, všechno okolo nich je však zpomalené - docela efektní). Obecně vzato, měla to být především komedie s nějakým přesahem:-) Možná i proto ten netypický závěr filmu, alespoň pro mě. A hlavní herecké hvězdy? Oba hrají s přehledem a v pohodě a musím říct, že hlavně díky nim jsem se docela bavil. Co nesmím zapomenout zmínit, je výborný soundtrack - vybrané songy dobře pasujou do jednotlivých scén. Prostě tento film je takový filmový mišmaš, který podobně míchá lidi v názorech.(26.4.2006)

Jak příliš nemusím S. Bullock tak v tomhle filmu ji to vážně slušelo.. nebojím se říct,že v něm byla lehce kundiozní.. B. Affleck si hraje to svý,chvílema přehrává chvílem se jeví koukatelně no a celkový dojem z filmu??Příjemný.. pro mě tedy rozhodně.. Docela sranda a závěr pro mě nečekaný,myslel jsem totiž jako už to ve filmech bývá, že se nakonec tý svatby zřekne.. a proto si u mě tvůrci lehce šplhli.. ;)))(11.7.2005)

Chtěla jsem už tolikrát napsat komentář k tomuhle filmu, protože už ho i s tím povedenym starym dabingem znám skoro celej nazpaměť. Ale pak jsem si přečetla komentář od selfesteem a říkám si: "Tyjo, tak už jsem ten komentář na to psala." Neskutečný, je to navlas přesně to, co ve svym komentáři chci říct: proč má kruci tenhle film tak málo procent, proč nikdo neocení to neopakovatelný režijní pojetí, ten nádhernej vizuál s tyrkysovou, zelenomodrou modří a počasovýma zpomalovačkama, neuvěřitelně sugestivní, kterej dokáže dát i plamenům z požáru bez jakýkoli snahy další rozměr? Ben mě poslední dobou svým herectvím štve (hlavně jako pan Bruce Wayne je to pro mě jen prázdnej panák), ale tady ještě hrál, a moc dobře! Líbí se mi, že si ve filmu nechal i svoje jméno. Sandra Bullock nepatří k herečkám, který bych vyhledávala, ale tady jí miluju a vše jí věřim. Je to celý vtipný, zábavný, nenucený, a závěrečná scéna s hurikánem mi vždycky - pokaždý - vžene slzy do očí.(8.10.2016)

• Pavlínka9

2 hvězdičky dávám jen za to, jak tady Ben Affleck odvádí skvělý herecký výkon, ale hlavně chválím natáčení scén s vodou. Kapky jsou v tomto filmu to, co mi utkvělo v paměti nejvíce. Krásné natočení a znázornění vody jsem takhle nikdy neviděla a byl to pro mě největší zážitek z celého filmu. Dále nešlo ani tak o film, jako o jeho pointu, kdy se tam vyskytlo plno životních myšlenek, nad kterými by se měl divák zamyslet...Jinak nic moc a znovu to vidět nepotřebuji :)(8.8.2014)

Tady někdo evidentně "opisoval" od komedie Letadla, vlaky a automobily s Johnem Candym a Stevem Martinem, akorát to zabalil do jakýhosi romantickýho hávu. Osobně romantický filmy teda moc nemusim, ale tohle nebylo úplně špatný. Sandra Bullock je skvělá a dokonce i ten Affleck, kterýho moc rád nemam, zahrál docela obstojně. Plusem je taky dobrej soundtrack (Touch and go, Blue Boy, Faithless, atd...). Akorát teda z toho konce jsem byl poněkud mimo. Čekal jsem klasickej hollywoodskej doják a ono to skončilo jaksi nečekaně a dost podivně.(4.5.2017)