Flákači

Mallrats

Komedie

USA, 1995, 95 min (SE: 122 min)

Kamarádi Brodie Bruce (Jason Lee) a T.S. Quint (Jeremy London) dostanou od svých holek kopačky ve stejný den a jdou se poflakovat do nákupního centra... Snímek nabídne celou řadu zajímavých postav. Stan Lee má na míru ušitou roličku, snaží se navést Brodieho (všetečné otázky ohledně sexuálních orgánů superhrdinů), aby se udobřil se svojí dívkou. Willam (Ethan Suplee) snažící se najít schovaný 3D obrázek, který ostatní vidí okamžitě. Herecky boduje Michael Rooker jako cholerický otec Jared Svenning, který chce pro svoji dceru pouze to nejlepší. Šéf ochranky LaFours (Sven-Ole Thorsen) za celou dobu nepromluví jediné slovo. Thorsen se na filmu podílel také jako kaskadér a v závěrečných titulcích má kredit jako Sven Thorsen. Kaskadérem byl také Chuck Zito (herec, bývalý bodyguard celebrit a exprezident motocyklového klubu Hells Angels Nomads N. Y.). Viděna delší 122 minutová verze. JAY AND SILENT BOB WILL RETURN IN "CHASING AMY"(10.9.2016)

Jay a tichý Bob zde konečně dostali víc prostoru a tak mohli pobavit ještě víc. Jasonu Leeovi role seděla perfektně, stejně tak Ethanu Supleemu, který mě slušně pobavil. Závěr opět skvěle vygradoval a dočkali jsme se i dalšího promluvení tichého Boba a náznaku, co měl Kevin Smith v plánu v dalších letech natočit.(13.7.2012)

Tenhle Smith byl pro mě asi trochu slabším kouskem. Části, kde figurují Jay a Silent Bob jsou skvělé..jenže hlavní - ústřední - dvojice zaostává. Není totiž nijak výstřední (rozuměj zajímavá) jako třeba Randal a Dante (jehož bylo v Mallrats také vidět, ale tentokrát v miniroličce Gilla). Zajímavé bylo cameo Stana Lee a obsazení Shannen Doherty. ;)(17.8.2008)

955. hodnocený film: Ani tak moc tu nejde o Bena Afflecka,Claire Forlani, Shannen Doherty či Jasona Lee. Jde tu především o ty dva podivíny Jasona Lee a Kevina Smithe, kdy jeden pořádně nevydá hlásky a druhej by jenom šukal, prcal a nebo aspoň prznil slečínky. Film má obyčejnej příběh, kdy jeden kluk chce získat svou lásku zpět a v tom mu pomáhají (a nebo taky ne) andělé. Spousta skvělejch a nezapomenutelnejch hlášek, které jistě pobaví puberťáky, ale i ty, kteří jen hledají skvělou komedii. 5* si tenhle film zaslouží, i když v něm jde jen o tu srandu. vždyť ta bejvá často ve filmech tak opomíjená. 5*(9.1.2011)

Někdy stačí i jeden obyčejný obchoďák a o zábavu může být hravě postaráno... Pokud si jej vezme na paškál Kevin Smith. Mallrats se podobně jako Clerks odehrají během 24 hodin a hlavní roli také hrajou dva nerozluční kamarádi - flákači. Ti už sice komického vrcholu dua Randal + Dante nedosahují, ale aspoň Jason Lee a.k.a. Brodie Randalovi slušně šlape na paty. Co však ústřední dvojce schází, skvěle doplňuje Jay a Silent Bob, ti dva prostě nemají chybu a každý jejich kousek je perla. Scénář naplněn Smithovskými dialogy se stále dá označit jako geniální, ale přesto už Mallrats není natolik "pravdivým" filmem vhodým i k zamyšlení jako Clerks, pořád je to však poctivá Smithovská zábava, kterou mám moc rád. 8/10(17.7.2008)

• - Původní začátek filmu měl záporné ohlasy, a proto se v Los Angeles natočil nový. (TomikZlesa)

• - Postava Bena Afflecka se jmenuje Shannon Hamilton. Shannen Doherty byla krátce provdaná za Ashleyho Hamiltona. (TomikZlesa)

• - Svenning (Michael Rooker) nosí hodinky značky Rolex Daytona Chronograph. (dyfur)