Flákači

Mallrats

Komedie

USA, 1995, 95 min (SE: 122 min)

Trochu jiným stylem než Smithův první film Clerks. Opět hodně nadprůměrná záležitost. Ubylo šíleného a vulgárního slovního humoru a naopak přibylo víc gagů. Potěší že větší prostor dostala kultovní dvojka Jay a tichej Bob. Opravdu hezká oddechovka.(7.1.2007)

Smithův pokus o romanci dopadl naprosto geniálně. Hlášky, dialogy, odkazy a přesah jako prase. Jedna z nejlepších komedií všech dob a další Smithův zářez do filmových análů. Tenhle chlap prostě umí.(14.1.2007)

Vzhledem k předchozím Clerks se nejedná vlastně o nic nového, oproti Chasing Amy či Dogma(tu) tomu chybí hloubka, ale zábavný je tento filmeček jako kterákoliv pecka Kevina Smithe. Zvlášť závěrečné vyznání lásky v soutěži Truth or Date nemá chybu! :o)(1.1.2003)

Nechápu, jak mi to mohlo tak dlouho unikat. Nakonec jsem ale zase tolik netratil, protože je potřeba přiznat, že Smith natočil mnohem suverénnější kusy!! Opět během jediného dne nabízí zdánlivě obyčejné scény, avšak které dokáže skvěle vypointovat, koncentrace hlášek nicméně není tak velká a atmosféra není tak uvolněná jako jindy. Samozřejmě nechybí Smithův trademark v podobě slavné dvojky drogových dealerů Jaye a mlčenlivého Boba. Bohužel ani oni ale nejsou tak přesní, jako v jiných „smithovkách“. O nějaké nedoceněnosti bych tu moc nemluvil..(21.12.2011)

Kult, tohle a Dogma jsou nejlepší filmy Kevina Smithe.(26.7.2008)