Flákači

Mallrats

Komedie

USA, 1995, 95 min (SE: 122 min)

Druhý film Kevina Smithe je taky jeho dosavadním vrcholem (duben 2005). Po fenomenálních Clerks se zdálo, že Smith už se zkrátka nemůže překonat, ale stalo se - Mallrats jsou ještě lepší, hlášek je víc, kulervoucích situací jakbysmet a hlavně mají víc prostoru Jay a Silent Bob (neboli Big Badass Jay a Tubby Bitch Bob). A výkon Jasona Lee mi zůstane v paměti ještě hodně, hodně dlouho.(21.4.2005)

Pár pekných vydarených gagov a scénom, Jay a Bob nemajú chybu, no akoby sa Smith ešte po prvých 'Clerks' akoby aj výrazmi a charakteristikou postáv len rozkukával a nevedel ich kompletne zaradiť. Na mňa slabšie štyri hviezdičky, ale vždy, keď si film pozriem znovu, chytí ma viac (prvý krát to bolo za dve). Po pár zhliadnutich dám možno aj päť. 70%.(17.5.2006)

955. hodnocený film: Ani tak moc tu nejde o Bena Afflecka,Claire Forlani, Shannen Doherty či Jasona Lee. Jde tu především o ty dva podivíny Jasona Lee a Kevina Smithe, kdy jeden pořádně nevydá hlásky a druhej by jenom šukal, prcal a nebo aspoň prznil slečínky. Film má obyčejnej příběh, kdy jeden kluk chce získat svou lásku zpět a v tom mu pomáhají (a nebo taky ne) andělé. Spousta skvělejch a nezapomenutelnejch hlášek, které jistě pobaví puberťáky, ale i ty, kteří jen hledají skvělou komedii. 5* si tenhle film zaslouží, i když v něm jde jen o tu srandu. vždyť ta bejvá často ve filmech tak opomíjená. 5*(9.1.2011)

• GodComplex

Trestuhodne nevyuzity komicky potencial lokace obchodniho centra. Tenhle film mohl byt tak jednoduse zabavny, ale stalo se tak jen parkrat a vyjimecne. Potvrzuje to tak relativni neschopnost Kevina Smithe na poli komedie a ultimatni prehodnocenost jeho filmu. Bonus to ode me ziskava za muj prvni odhaleny 3D obraz ve filmu (kde mimochodem vubec neni zminovana sailboat, ale sferove tvary.) "The Jedi mind trick! Holy shit, motherfuckin' Yoda and shit!" 3/10(22.8.2010)

"Kolikrát v životě člověk vidí, jak medvídek šoustá banditu?" Na maškarní nechodím, takže třeba já jsem to patrně ještě neviděl. Jenže Brodie to viděl, přestože se jinak spíše upíná na pohlavní orgány superhrdinů. Ale o to tu nejde, protože Brodieho opustila Rene a to bylo zlé. Ani peklo totiž nezná tolik nenávisti, jako žena opovrhující Segou. A tak se Brodie vyrazil flákat s kamarádem T. S. Tedy, že bych se u toho smíchy potrhal, tak k tomu nedošlo, ale kluci mě bavili, holky se mi líbily, Jay s Bobem to rozjeli a mě nejvíce potěšila přítomnost zuřivého bezfantazijního Willama, protože už nejsem jediný na světě, kdo na obraze nikdy neuvidí zašifrovanou plachetnici.(23.11.2016)

• - Studio dlouho trvalo na tom, aby byl Jason Mewes (Jay) nahrazen Sethem Greenem. Kevin Smith na tom však výslovně trval a studio jeho roli nakonec povolilo. (TomikZlesa)

• - Postava Bena Afflecka se jmenuje Shannon Hamilton. Shannen Doherty byla krátce provdaná za Ashleyho Hamiltona. (TomikZlesa)

• - Na "magickém obrázku" doopravdy není žádná plachetnice, je to jen shluk náhodných tvarů... (hot_spot)