Flákači

Mallrats

Komedie

USA, 1995, 95 min (SE: 122 min)

Jen na okraj k prodloužené verzi: Hodně se liší začátek, poměrně dlouhá scéna (ale nepříliš vtipná) uvádí zcela jiné důvody Brandiina zrušení cesty na Floridu a děj filmu má tak trochu jiný význam, zbytek filmu se ale už prakticky neliší. Všechna nejlepší místa obsahuje i původní verze, která je podle mě o dost svižnější. Pro fanoušky Kevina Smithe samozřejmě zajímavé, ale příště si Mallrats pustím radši zase v původní verzi. Prodloužená verze tak sotva za 4*.(18.1.2006)

Tento film je pro Kevina Smithe naprosto charakteristický - tudíž mu nechybí nic z toho, co udělalo Smithovy bijáky popkulturními ikonami 90. let: černý humor, skvělí herci, filmové a komiksové narážky, spousta cameo rolí slavných osobností, neskutečný nášup hlášek a hlavně Jay a tichý Bob...zkrátka POVINNOST(20.9.2004)

• Frajer42

Celkem nuda. S vyjímkou úžasné dvojky Jaye a Mlčenlivého Boba toho moc k vidění není. Tedy k vidění ano, ale k zasmání rozhodně ne. Vůbec nechápu, co vám na tomto snímku příjde vtipné. Ještě byl slušný Érlův brácha Randy. Na toho bych nerad zapomněl. Omlouvám se fanouškům. Nemohu dát více než hvězdičku. Vlastně se neomlouvám. Je mi to jedno.(4.6.2013)

Extraplytký děj může upomenout na jednu z kapitol Beverly Hills 90210. Tuto teorii potvrzuje účast Shannen Doherty, který hraje mimochodem velmi dobře a v jednom dialogu na svůj domovský projekt odkazuje ("Tak ahoj Brendo - Ty seš ale debil!"). Dvojice hlavních hrdinů se netají nehynoucí láskou k popkulturním výdobytkům, fascinace brakem a konzumním uměním je ostatně důležitou součástí všech Smithových děl. Svatá trojice Mallrats? Comics - Sega (Hell hath no fury like a woman scorned for Sega.) - Star Wars. Kořením všech filmů KS je dvojice fakerů Jay a Silent Bob, kteří se ani tady nedrží zkrátka. Snootchie-bootchies... kdo se nepodívá na Mallrats, ten nikdy neuvidí plachetnici!(30.7.2006)

Pár pekných vydarených gagov a scénom, Jay a Bob nemajú chybu, no akoby sa Smith ešte po prvých 'Clerks' akoby aj výrazmi a charakteristikou postáv len rozkukával a nevedel ich kompletne zaradiť. Na mňa slabšie štyri hviezdičky, ale vždy, keď si film pozriem znovu, chytí ma viac (prvý krát to bolo za dve). Po pár zhliadnutich dám možno aj päť. 70%.(17.5.2006)

• - Svenning (Michael Rooker) nosí hodinky značky Rolex Daytona Chronograph. (dyfur)

• - Motiv na Brodieho tričku vznikl spojením tváří tří herců, kteří se o roli Brodieho také ucházeli. (hot_spot)

• - Shawnee Smith, která se ucházela o jednu z rolí, se podle Kevina Smithe chovala velmi hrubě a zesměšňovala scénář. Poté co ji Kevin Smith vyhodil, ředitel konkurzu Don Phillips se za její chování omluvil. (TomikZlesa)