Film z dílny Kevina Smithe volně navazující na jeho úspěšný snímek Podvodníci z New Jersey vypráví o dvou flákačích, kteří dostali od svých přítelkyň košem a zažívají bláznivý den v místním obchoďáku. T.S. a jeho kamarád Brodie, závislý na videohrách, právě dostali kopačky a léčí se z nich v nákupním centru – kde se jedna z jejich bývalek, Brandi, náhodou právě účastní natáčení randící šou. Kamarádi nelení a vymýšlejí komický sabotážní plán, který má za cíl podkopat autoritu Brandina otce a vyhrát zpět její srdce... (HBO Europe)

Wallas

Parádní komedie, která sice místy skouzává ke stereotypu teenagerských komedií (třeba Stink Palming), nicméně spousta ostatních gagů a Jay & Silent Bob to více než nahrazují. Jediná další vada na kráse je typická Smithovina - proč sakra každej díl musí končit tak očividným happyendem, kdy hl. hrdina vždy získá svou dívku. Jo, a taky mě trochu matou stálé proměny rolí Jasona Leeho a Bena Afflecka skrze sérii, ale nechť. ()

mr.kliky

další výlet do smithova panoptika. ten chlap má prostě nazaměnitelnej styl, kterej se někomu bude líbit a někomu ne.. já mu to rozhodně žeru. ()

Doudis19

Vtipná a dost možná nejbláznivější Smithovina. Opět je k slyšení plno mouder z nich nezanedbatelné procento znovu tvoří nezaměnitelnou upřímnost, kterou dokáže takto popsat snad jen Kevin Smith. Jay a Silent Bob jsou zkrátka perfektní, ikdyž zde se drží ještě poměrně při zemi :-). ()

Magneto

Smithove filmy sa podobajú ako vajce k vajcu. Dokonca v nich používa nielen rovnakých hercov, ale aj rovnaké fiktívne postavy. Z toho dôvodu majú jeho filmy nádych pokračovaní. Aj napriek tomu sa pri každom jeho filmíku výborne bavím, je to pohodičková komédia plná zaujímavých postáv a niekedy až šialených pribehov. Mallrats sa celé odohráva v obchodnom dome počas jedného dňa a záplava konverzačných situácií nás plynule prevedie celým filmom s typicky smithovskou katarziou na záver. Niesú to filmy pre každého, skôr pre filmových a komiksových fanúšikov. Ostatných môžu odpudiť naozaj extrémne vulgárnym slovníkom. Ale určite sa nájdu aj taki, ktorí tento smithovský svet pochopia a užijú si túto ťažkú pohodičku... ()

Jizni Tlapa

Možná je to dabingem,ale tohle bylo opravdu slabota. Hlavní dvojka je nemastno neslaná a většina dialogů byla jednoduše trapná. Lámu si hlavu,jak je to možné,že zdejší hodnocení je tak přemrštěné...a na nic nepricházím :-) Možná je to Doherty, která exceluje rozhodně ve své nejžhavější roli.. ()

Raven0

Já tomu Smithovi prostě nemůžu přijít na chuť... Zkrátka mě napadá mnoho lepších, propracovanějších a vtipnějších komedií... A to platí i pro flákače. Škoda. ()

lennyd

Shodou okolností Brodie (Jason Lee) i jeho nejlepší kámoš T.S. (Jeremy London) dostali od svých holek kopačky ve stejný den. Jako obvykle je ale něco jen tak nerozhází, a jdou se poflakovat do místního nákupního centra, plného roztodivných postaviček. Ale teprve zde si začínají uvědomovat, že jejich přítelkyně jsou něco, o co stojí zabojovat - zvlášť když se Rene (Shannon Doherty) stává cílem playboye Shannona (Ben Affleck), a Brandi (Claire Forlani) účastnicí romantické soutěže pořádané jejím otcem... Z tohoto filmu jsem kapánek rozpačitej. Docela často se zde střídaly okamžiky, kdy jsem se bezkonkurenčně skvěle bavil (hledání "plachetnice" ve 3D obrázku či samotná seznamovací soutěž) s okamžiky, kdy jsem pokukoval po hodinkách a zívaje očekával konec. Celkově ale převládají dobré pocity, ať už se samotného námětu filmu (i když s až příliš idylickým koncem) nebo ze skvělého hereckého obsazení (ano, hrála zde Claire Forlani což pro mne znamená automaticky o hvězdičku navhoru)... ()

T-pack

Zaručeně dosud nejslabší Smithův film, který jsem viděl. Hlavně protože je to jednoduše hrozně nevýrazný snímek. Gros příběhu je totiž opět jakási všední vztahová politika, ale zatímco Clerks jsou hlubokou sondou do mělkosti vztahů a Chasing Amy humorně poetická autoterapie, Mallrats nepřidávají do košíku nic jiného, než humorné popkulturně zaměřené dialogy. Nejen Jay a Mlčenlivý Bob se sice občas dostanou do situací, které se nedají nazvat jinak, než eskapády, a tak se film místy stane hraným ztělesněním animáků Warner Bros. let devadesátých, na druhou stranu dojem snadno zkazí fakt, že skoro nikdo ve filmu nehraje, jen tak jako odříkavaj svoje repliky. Pobavilo mě cameo Stana Lee, zvlášť, když mu Brodie zatřese rukou. Navzdory tomu je tu málo, od čeho se odrazit, a myslím, že by mi to vyšlo na průměrné tři hvězdičky, i kdybych nevnímal krysy z obchoďáku v rámci filmů Kevina Smithe… Smitha? Fuck inflection of English names! ()

Kerion

Kevin Smith je s největší pravděpodobností nejlepší tvůrce romantických komedií všech dob a dokazuje to hned ve svém druhém celovečerním snímku. Nenajdete tu žádné trapné scénky ani vyumělkovaný závěr. Smith rozehrává pohodou inteligentní zábavu plnou pop-kulturních hlášek, asertivních dialogů a scének s vynikajícím Jayem a Silent Bobem. ()

dANo

Kevin Smith ma veru nepresvedčil... Zopár krát som sa zasmial, ale čakal som teda oveľa väčšiu zábavu a nič také sa nedostavilo. Dokonca ani herci u mňa až tak nezabodovali, takže, keď si k tomu pripočítam tuctový príbeh, tak nemôžem dať ani priemerné hodnotenie. ()

swe

Perfektní zábava! Nebýt předvídatelného, nudného a klišoidního konce, mohla být i pětihvězdičková. ()

Všivák

Filmem probíhají dva hrdinové. Jeden co se chová jako Randel, akorát, že má holku a druhý co má podobné problémy jako Dante. Vtipi mi už nepřipadají tak geniální. Jay s Mlčenlivým Bobem už mi taky nepřipadají tak vtipný, i když jsou pohyblivější. Poučení nakonec taky nic světoborného. Něco se sice povedlo, ale už se s tím nedokážu zžít jako s Clerks. ()

Brain-D

Po malé večerce přišel velkoobchod. Ale tady už se řeší něco jiného než v Clerks. Je tu z novu plno gagů a mnoho ponaučení. Kevin Smith je Yoda !!! :D ()

sochy.zirafka

Nedostižná klasika, která může překonávat akorát tak sebe sama. Obchoďáková devadesátá s příchutí Sega her, jeansů, fastfoodů a Stana Leeho prostě nelze než zbožňovat. ()

hroubek

Nedokažu si představit,že by někdo zvládl psát dialogi o komiksech a sexu tak dobře jako Smith.Nejlepší na celém filmu je to ty dva chudáci jsou naprosto realný.Jason Lee je boží a jeho názory na to jak probíha sex se Supermanem je brilatní a to nemluvím o tom,že si ukradne celý konec filmu pro sebe.Mohl bych tady výmenovat všechny herce co hrali skvěle ale nemělo by to smysl,protože bych musel opsat skoro všechny jména.Stejnak si ale poskočení filmu bude pamotovat nejvíc Jaye a Tichýho Boba a jejich sceny(batmanovských únik,mlacení zajíce či umění Jedi). ()

cpt.Lynch

Klasicky perfektní Smith, spousta vtipu, hlášek, ujetých konverzací a gegů. Navíc vše okořeněno trochou romantiky. Vše korunují Joe a mlčenlivý Bob... 4,5* ()

ganz

Skvělé dialogy, více prostoru pro jaye a silent boba a výborná pohodová atmosféra. Pokud vás Clerks posadili na zadek tak doporučuji, pokud však Kevina Smithe nemusíte, tak raději snad ani nekoukejte. "You know what! There is no easter bunny! Over there is just the guy in a suit!" ()

jitrnic

Jeden z nejslabších Smithových filmů, shovívavě hodnotím pouze z lásky ke starým známým tvářím. Humor na hranici vkusu a příčetnosti, herci o jeden řád slabší než v jiných Smithových kusech (ač v podstatě pořád ti samí), celkově odklon od poetiky Clerks i filmů následujících (Hledám Amy a Dogma) spíše k fekální demenci. ()

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2