Vyšetřování vraždy Jany Bortlíkové nabírá ze zdánlivě slepých uliček spád. Nejenom Dvojčata, ale také docent Stehlík pomalu, ale jistě každý svou cestou a na základě svých poznatků pokračují směrem k odhalení pachatele. Fousová už ví, kdo to je, i když si jeho odkrytí představovala jinak. Je jí jasné, že nejenom ona je doslova každou minutu životně ohrožená, ale i v extrémně vypjaté situaci, ve které se ocitla, se snad poprvé za celou kariéru snaží zachovat klid a racionalitu. Stehlík, Dvojčata i Šera se nakonec sejdou každý po své trase na jednom místě, i když to shledání nebude nijak příjemné. (Česká televize)

jirka.maso odpad!

Sekáček vs lžíce na boty. Co je to? Nejdebilnější konec detektivky, jakej znám. To jsme se opravdu tři neděle prohrabovali takovou haldou ZBYTEČNÝCH informací, kvůli takový parodii ve sklepě? Vždyť ten pachatel byl totální idiot, blbě napsanej a ještě hůř zahranej. Co to jako bylo? Už minule ta blbost, že se rozbijete kávovar, za 10 minut přijede servis a on to pachatel. Jujky! A co ta scéna s flaškou? Dejte Rambě napít! Vůbec nechápu, proč jsme celej díl s dvojčatama počítali nějaký ZKURVENÝ vesty, když přeci stačí po deseti letech vlízt do hospody, kam prostě jen tak přijde pan pachatel pro cigára a odjede před nosem v nějakým SUV. "Oh wait, nebyl to Taclíku pachtel? Nevim, tyjo hele koukej, lékárna." A nebo vám paní ředitelka zavolá, že pachatel měl opravdu léky na kapavku, zrovna když už stojíte u jeho branky a saháte na žvejku od Ramby. Nejvíc nejdebilnější byl moment, kdy se jde Trojan zeptat Švehlíka na smrtelný posteli, jestli někdo z jeho devadesátiletejch kámošů by si nevzpomněl, kde bydlí ministr. Díky táto, jsem sice docent u policie, ale na tohle bych bez tebe nepřišel! WTF? Švehlík, Hrušínský naprosto zbytečný postavy. A nesmí chybět naprosto debilní polopatická vysvětlovačka na závěr, aby to pochopil i největší retard u televize, jak to ten scenárista krásně vymyslel. A rovnou u pachatele doma, sice ho ještě ani pořádně nešoupli do pytle, ale Trojan už je pěkně obklopen šanony, dokumenty, techničákem od auta, fotkama z dětství a celoživotním CVčkem rodičů. NAJS! Jinak je hustý, že čtyři dny byla Ramba ve sklepě v čistejch kalhotech co? Mrk, mrk. Tohle je totální fail přátelé. ()

brasek

Tretia epizóda mala vyššie tempo a preto by možno bavila najviac z celej série, lenže... Dvojčatá svojím spôsobom tiež vyriešili prípad, aj keď to bolo "pritiahnuté za vlasy" takže "Docent" bol prakticky zbytočná postava z celej série. Útek podozrivého z hospody a nemotorný kriminalista bola dosť trápna vsuvka v príbehu, minister zbytočná postava... nemá cenu hľadať chyby, nebola to najhoršie ale veľa detailov je potrebných doladiť a zmeniť pokiaľ bude niekedy "Docent 2". ()

fafejt001

Tak zazvonil zvonek u branky a docentovi je konec, tedy prozatím. Bylo tam dost přehmatů, ale co už.  Ramba si odlepi pásku přes ústa a pak si ji zase pěkně dá zpět.  Chlapi ukazují fotku hledané osoby a ta se zrovna ukáže v té hospodě.  A tak dááále.  Trojan byl ovšem skvělý a nikdo v tomto díle neřval  , což bylo fajn.  Pokud se lépe napiše další scénář  v pokračováni, tak by to mohlo být lepší. Držím palce ať se to vydaří. ()

Winster

Ano policie nemůže mít jen samí ranaře a pistolníky, někdo musí sedět za stolem a dávat nitky dohromady. Ale tenhle človek pak nema co delat v domu vraha....s nazouvakem v ruce. Je to jako by nikdo nechtel aby pro nej v sanitce prijela sestra z dermatovenerologii se starym primarem psychiatrie ze Sadkova. Proste je to pak priatazeny cely za vlasy...a ikdyz si to hraje na drama co se vam prakticky deje za oknem...tak je to uplne mimo mísu. Výhoda tohodle dílu byla takova, ze tam konecne ramba nekroutila tlustym zadkem a nepraskala dverma... ()

daleba

Druhej díl jsem neviděl... Vadilo to něčemu?! Nevadilo! Za tohle by se styděla i Prima tvl... Dělat z tolika skvělých herců úplný idioty by mělo být trestný! Jirka Strach mi málem dlužil novou televizi: sledovat Terezu, jak se chce napít, ještě o 3 sekundy dýl, tak..... Takže sbohem a hlavně se vyserte na tu další řadu! ()

maara666

Ještě predvídatelnější, než jsem čekal a k tomu žádné napětí. Měli to sestříhat na celovečerní film a ne to natahovat na tři díly. Ani tři díly z toho Pitavala neudělají... ()

milbelQ odpad!

Pozitívne TR konečne neziapala pre istotu jej zalepili ústa aj OV stíchol. Z obuvákom na sériového vraha 🤔👎😡. Celá časť o ničom, každú nasledujúcu minútu som vedel čo sa stane, ak by v závere Docent prijal ponuku ostať polišom, tak to by bolo prekvapenie. ()

quokam

No, 4* seriál rozhodně neudržel. Oddělení v naprostém rozvratu. Velitel jako nepředává svým lidem poznatky, být je má na dráte? Neupozornuje je, že jsou posily na cestě, ale žádnou zásahovku, nic takového, šerifové si už nějak pořadí.. Kriminálka s lehkým komediálním nádechem se degradovala do nezamýšlené tragikomedie a nakonec do frašky, kdy se vrah rozhodoval, zda obětí useknout hlavu nebo ji uškrtit, kdy po něm "jde" policista, co se "ozbrojí" lžíci na boty, to jako fakt? První zazvoní a pak jde po špičkách? A jako se svými kolegy dvojčaty nekomunikuje už tak s  principu? Nemá na ně tel cislo, že volá jen šéfovi? A ten mu to tipné, bo nasedá do auta a jde do akce? To jako vážně šéf mordparty něco vzdálené obdobného zažil v praxi, nebo si nechal fantazii utéct na špacír a druhej scenárista ani dramaturg ho nedokázali usměrnit? Ignorování SPZ podezřelého auta už byla třešnička na dortu, tipl bych si, že to byla daň za několikrát přepisovany a upravovány scenar. Následovalo příliš dlouhé vysvětlování, co se stalo či nestalo, přičemž vyšetřovatelé ba obecně scenáristé zcela zapomněli na Cimrmana. Byla to tedy sebevražda, nebo ho zabil opravář? A proč jako? Jaký měli mezi sebou vztah? Nebo to bude náměr další série? Nomen onen, to snad to ti Cimrmane mají vyryté v karmickém stínu svého jména. A co ta degradace vlastně hlavní hrdinky v podstatě pasivní oběť? Odlepila si ústa, pak si je sama s rukama svázanýma za zády sama přilepila? Nebo selhal střihač? A ten kop jako měl zachránit druhé ženě život? Atmosféra naprosto selhává, žádné souciteni s obětmí a fandeni zasahujícím policistům, jenom pusa dokořán nevěřícně kouká, jakeže nesmysly ji to tvůrci predkladaji. Tak to i já musím uznat, že se zde "něco" nepovedlo, když se celá ta slavná profilace psychologie pachatele zúžila na kapavku, kterou se měl vrah nakazit od obětí. 4/10. ()

tata22

Jen kvůli panu režisérovi dávám apoň 3 hvězdy ale spíš hvězdičky. Tohle se moc nepovedlo, očekávání bylo velké ale moc to nefungovalo. Výsledné dílo se myslím nemohlo ani panu režisérovi líbit, tomu nevěřím.. ()

gep

Tohle opravdu psal Mareš, autor geniálních P1O a 90ek? Nebyl to jen jmenovec, třeba ten z Evropy2? Docent kriminalistiky z policejní akademie jednou zavolá nadřízenému a když to nezvedne, nezavolá jinému z oddělení ani na 158 a jde do baráku potvrzeného psychopata sám? Co Marešovi kolegové z Policejní akademie udělali, že z nich udělal naprosté debily?  A elitní kriminalista (Hádek) si nezapíše SPZ prchajícího podezřelého? WTF? Ti kdo tomu dávají 5 hvězd viděli nějakou jinou verzi?? 1 hvězda jen za Švehlíka. ()

Brukev

Kdyz si tento dil predstavim jako roleplaying game, tak to prekousnu.  Hledate podezreleho s identikitem? Hodte si na stesti. Padlo to, je zrovna ve stejny hospode! Utika vam, hodte si na pronasledovani. Fatalni neuspech, ujel a vy si nepamatujete ani poznavaci znacku! A mohl bych pokracovat. Pokud RPG prvek odmyslim, je to velky spatny. Nechapu hodnoceni nad dve hvezdy, scenar bych se stydel nekomu nabidnout. ()

ceduard

No tak závěrečný díl vypadá jako běžná sériová krimi plná televizních klišé - a co? Předchozí dva díly byly nadprůměrné a celek si budu pamatovat. Jo a... nerad to říkám, pane docente... teda Gregore Brzobohatý, ale klobouk dolů za hudbu. ()