Asterix dobývá Ameriku

• Německo Asterix in Amerika (více)

Asterix a Obelix se vydají zachránit mága Getafixe, který byl Římany vystřelen na kraj světa. Potřebují totiž jeho medicínu, ve které je ukryta jejich síla. Na své pouti se dostanou do Ameriky, kde bojují s Indiány, zachrání náčelníkovu dceru před splašenými bizony, porazí největšího bojovníka kmene a osvobodí dva přátele od mučednického kůlu. Najdou také Getafixe, o jehož medicínu usiluje místní kouzelník, aby dosáhl neomezené moci. Po všech strastech se dostanou všichni domů, kde zachrání vesničany a Caesara pošlou tam, kam patří. (oficiální text distributora)

MarekT

Asi po osmi letech jsem se rozhodl nakouknout na film, který odstartoval zkázu asterixovských filmů. Takže k němu - děj se podobně jako u Vikingů natočených o dvanáct let později v drtivé většině případů silně vymyká z kolejí původní předlohy. V předloze například Panoramix Ameriku nenavštívil a žádná červená knihovna se tam fakt nevyskytuje. Episodku s Góty, díky kterým naši hrdinové utekli z Ameriky (ano, oni se vůbec neloučili v dobrém), též tvůrci přehlédli. O tom, že tím pádem celý film připomíná moderní film Disneyho studia, se ani nebudu zmiňovat, už to zde bylo napsáno za mě. Nakonec dávám dvě hvězdy, a to proto, že zde to není ještě tak hrozné jako u Vikingů a navíc jsem film prvně shlédl před osmi lety (pro takové je tento díl určen). Film je podprůměrný a jediná zajímavá věc na něm je, že v originále daboval Asterixe Craig "Lister" Charles. Mimochodem, na závěr nemohu opomenout téma dabing. Ten je zde neuvěřitelně příšerný, nejvíce do očí bije Jiří Plachý a Oldřich Vízner jako Asterix s Obelixem a pozapomenutí překladu jmen jako Panoramix či Idefix. To, co jste měli možnost slyšet (Getafix, Dogmatix), je germánská (tj. v angličtině a němčině) obdoba. Též se omlouvám za někdejší dezinformování u profilu Asterixe v Británii - tento dabing nevyrobila Nova, na které tento film před již zmíněnou dobou běžel, nýbrž studio Budíkov. ()

otík

Naprosto průměrný animák o Asterixovi a Obelixovi, kteří se vydávají do Ameriky, aby zachránili svého čarodějného druida. Tam samozřejmě zažijí dobrodružství a také se seznámí s novou kulturou. Mezitím Římané dobyjí galskou vesnici, která je bez kouzelného lektvaru bezmocná a uvězní je v Římě. Ale to už se vrací všichni tři hrdinové a Juliu Césarovi ještě ukáží, kdo to jsou Galové. Nebýt těch neustálých stmívaček, které silně přerušují děj, byla by to pěkná podívaná s chytlavými písničkami, ale tak jde o průměrný animák výrazně určený jen pro děti. ()

Nivenx

O maličko slabší díl Asterixe jak starší díly, ale jízda Obelixe na medvědovi byla vážně k popukání. 55%. ()

filmmovier

Docela slabý Asterix, ale dá se na to dívat. Kouzlu předchozích starších dílů to však nedosahuje. Pár vtipů, ale Asterix jednoznačně nejhorší. 55%. ()

Mrkvič

Vykradení všech dobrých vtipů z předchozích dílů, které jsou naplácány často i nelogicky za sebe. Navíc nejsou vůbec vtipné, protože nepřinášejí nic nového. Jediným světlým bodem jsou "hudry hudráci". To je ta jediná hvězdička, kterou ale dávám jen za jména hrdinů. ()

Mr.Bulanek

Nejslabší díl ze starších filmů o Asterixovi. Značná část příběhu čerpá z komiksu což je jen dobře, ikdyž ty scény tak vtipné nepřišly. A ti co to překládali/dabovali si měli ten komiks aspoň přečíst, proč tam nebyly naše jména hrdinů? A některé scény které byly v komiksu zněly jinak. ()

T-pack

Není to ten Asterix, kterého si odjakživa pamatuji. Nesmál jsem se tolik. Některé fóry jsou navíc recyklované. Němci prostě tenhle díl pokazili (zvlášť jmény mě zaskočili) a pro mě je Asterix prostě srdcová záležitost. (A tfuj, viděl jsem to na primě s dabingem a to už tedy nikdy!) ()

Ravi

Dobývání Ameriky mi přišlo, že oba aktéři chtějí dobýt Ameriku nejen dějově, ale vzhledem k příběhovosti a pomálu geniální vtipnosti i divácky. Škoda, na tomhle nápadu se dal postavit jeden z nejlepších Asterixů. 45% = 2/5 ()

manonfire

S přehledem nejhorší. Vykrádá to samo sebe i kusy jiné. Veškeré dění v indiánské vesnici je vyloženě k nevydržení nudné. K tomu nejhorší dabing a zparchantělé přejmutí nových identit z anglické verze. 20% ()

Metal Lord

Na to, jak je tento díl starý, jsem ho viděl až s velkým odstupem, cca 8 let. Jaké bylo ale mé zklamání, když se většina hlavních postav jmenuje úplně jinak, než původně. 2* nechávám jen za tu pizzu na začátku. Hudry hudry ()

Seti

Asterixovo dobrodružství v Americe je asi nejslabší z celé animované série. Klasický děj bych přehlédl, ovšem skutečně mi vadilo, že se téměř všechny vedlejší postavy jmenují jinak a působí to skutečně rušivě (a taky dabing byl od základů jiný, což byl taky zápor). Pro mě to prostě nebyl starý dobrý Asterix. 2,5* ()

Han22

Oproti původním Asterixům je tohle takové béčko, mám pocit, že jsem ho v televizi nikdy neviděl a animace na rok 1994 je už hodně slabá. A navíc se někdo zbláznil a předělal jména všem postavám. Ale přesto jsem se docela bavil, nechyběli tu piráti, římani dostali znovu na frak a celý pobyt u indiánů byl docela povedený. Takže ty tři hvězdičky si to zaslouží. Plusem jsou i docela slušné písničky (Aswad, Bonnie Tyler, Right Said Fred), které naštěstí netrpí typickým znakem animáků a nikdy se je nepokusil přezpívat. ()