MikO_NR_1909

Najlepšia zo série Asterixov a jedna z najlepších animovaných rozprávok. Ono to pôsobí podľa môjho názoru tak skromne, že už len tým prekonáva 95% konkurenčných animákov. Žiadne veľké rozlíšenie či očakávania a práve to prinieslo tak brilantný efekt. ASTERIX ako mozog a OBELIX ako sila sa postavia Cézarovi a jeho 12 HERKULOVSKÝCH novodobých úloh. Neopakovateľná dobrodružná cesta ich zavedie až do samotného Ríma, ktorý po poslednej prekážke bude patriť im (Galom). K tomu zakorenený humor, ktorý neprestane baviť ani dospelákov. ()

gogos

Jako pro me rozhodne nejlepsi dil z cele serie. Totalni narez, nejvetsi sranda, perfektni dej, super hlasky. Proste parada. Jo a az na to nekdo budete koukat v 5 rano na festivalu Cervenho trpaslika, kdyz vsici ostatni spi, tak mi dejte vedet... (muj zazitek s kamosem.....) ()

Bat55

Každý kto pozná Asterixa a Obelixa, čo sú pomaly všetci, musí uznať že táto animovaná verzia sa vydarila zo všetkých najviac. Je zábavné sledovať túto dvojku, ako sa snažia(oni to aj umia!) splniť dvanásť úloh, aby dokázali ich božstvo a neuveriteľnú silu. Caesar im tieto úlohy prichystal, no bude veľmi skoro prekvapený, čo sú títo dvaja Galovia zač. Skvelá a nezabudnuteľná a scéna, kde Obelix je všetko kuchárovi a kuchár je už v koncoch z toho, že mu jeden "nenažranec "všetko zožral. Páčila sa mi scéna, kde obelix bojuje s malým bojovníkom, ktorého by Obelix mohol aj zašliapnuť, ale opak je pravdou. Skvelá animovaná rozprávka pre všetkých. 85%/ ()

SarumanKo

Mnohí tvrdia, že toto je najlepší Asterix. Nie že by som nesúhlasil, akurát som mal toho hraného vždy akosi radšej, i keď animáky majú neporovnateľne väčšie množstvo nápadov, vychytávok a vtipov. Lenže na tej kresbe sa už podpísal zub času a francúzskemu komiksovému originálu neholdujem ani omylom, takže z môjho pohľadu nejde o žiadne prevratné dielo a jeho pomerne vysoké umiestnenie v rebríčku top filmov nie celkom chápem. No pre generácie, ktoré nepoznali moderné pixarovky, to musel byť priam orgazmus. (70%) ()

kaylin

Rozhodně můj nejoblíbenější film z celé série. Mám ho v hlavě prostě zakořeněný a musel jsem ho vidět mnohokrát. Je to krásná kritika společnosti, hlavně tedy byrokracie, kdy scéna s propustkou A38 je jednoduše nezapomenutelná. Obě dvě postavy jsou zábavné, ale jakmile vidíte nějaký z jejich prvních filmů, začnete mít pocit, že jsou obě postavy trochu vyčpělé. ()

blackrain

Tak tohle je legendární animovaný film. Nejde jen o příběh pro malé děti i dospělí se u něho pobaví. Každý si v něm najde to své. Zajímavé je, že i po tolika letech od vzniku v něm nacházím pořád něco nového. Úkoly jsou zajímavé. Divák se u toho nestihne nudit, nemá na to prostě čas. Moje hodnocení samozřejmě ovlinila i velká dávka nostalgie. ()

Colonist

V mém dětství to pro mě byl nejlepší filmový příběh Asterixe. Pamatuji si, že když jsem si jeho komiksy kupoval, tak jsem pořád nemohl přijít na to, podle kterého to bylo uděláno. Dnes už vím, že tento film není vůbec podle komiksu, tento příběh autoři napsali speciálně pro tento film. A výborně napsali! ()

L_O_U_S

No, jako od údajně nejlepšího Asterixe bych od tohohle filmu čekal trochu více... 12 ÚKOLŮ obsahuje několik vtipných gagů těžících ze situační komiky, ale celkově se na tomto snímku již projevil čas. Taky nevím, zda je Libor Terš dobrá volba pro dabing Asterixe. Inu, PŘEKVAPENÍ PRO CÉZARA se mi líbí více. (395.) ()

higuain

Nejbizarnější příspěvek do série animovaných filmů o Asterixovi. Ten s Obelixem (a Idefixem) plní 12 Cézarových úkolů a zatímco některé jsou jen tak na lehké pobavení, několik jich je tam doopravdy střelených. Není to můj nejoblíbenější díl, ale jeden z nejlepších určitě. ()

Aleee89

Asterix a Obelix jsou dnes klasikou i v českých kotlinách. Jejich slavná kreslená dobrodružství jsou na vyšším levelu než moderní hrané filmy. Tento snímek má svůj typický humor, vtípků, které mají hlavu a patu či skrytý podtext je dost, film má příjemnou délku a byť je část s plněním dvanácti úkolů posléze poměrně schematická, nenudí. ()

fmash

Tenhle díl Asterixe mě už jako malého iritoval svým jakoby zpomaleným tempem řeči, skoro jakoby neseděl střih - nevím, jestli je to dabingem, ale tipuji, že ne. Pamatuji, že když jsem to dřív viděl, nejúžasnější mi připadala patálie s úředním šimlem a věšení krokodýlů na šňůru. Bohužel, když si to pustím teď, nudou klimbám. ()

GILLWANDER

Asterix a Obelix. Najväčší animovaný fenomén na francúzskej pôde. 12 skúšok pre Asterixa a Obelixa mám obzvlášť v obľube. Vtipný, svižný a milý animovaný filmík, ktorý sa nehrá na viac a diváka ozbrojí prostými a zároveň veselými zápletkami. Jednoducho povedané klasika klasik. 90% ()

iHyik

Přesně si pamatuju, když mi bylo asi sedm nebo osm (možná devět) a já se řehtal jako kůň každý scéně. Kousek po kousku jsem metamorfoval ve zvíře. Jestli to znáte, jste na tom podobně, tak nenuťte rodiče, aby to za sedm let koupili mladšímu bráchovi pod stromeček. Protože ještě ten den se na to podíváte. A ještě ten den zjistíte, že vážně není o co stát. Většina lidí tenhle film asi hodnotila, když jim bylo sedm nebo osm (možná devět). ()

Cl3ricK

Rozhodně nejzábavnější z Asterixů. Mě se ta starší animace prostě líbí. Krása. Každá scénka je k popukání. Velkým plusem je pro mě vynikající český dabing. ()

lekr

Pro mnoho lidí asi klasika největší, pro mě však jenom nadprůměrný animák, který je však na můj vkus strašně dlouhý a místy příliš dětinský. Na druhou stranu, kdyby se v takovémhle duchu nesli hraní Asterix a Obelix, bylo by to fajn. ()

Jonash87

Pro mě rozhodně nejlepší Asterix, řekl bych, že legendární. Coby děti jsme ho měli s bráchou nejradši, takže vždycky záven nostalgie. Navíc je zde spousta nezapomenutelných hlášek a scén. Prostě TOP mezi animovanými filmy. ()