poster

Odvaha pod palbou

 • USA

  Courage Under Fire

 • Slovensko

  Odvaha pod paľbou

Válečný / Drama / Akční / Mysteriózní

USA, 1996, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • GIK
  ****

  Beru to jako PROTIVÁLEČNÝ film - a tak také přistupuji k hodnocení. Výborný výkon Washingtona, originální z pohledu několika vojáků vedené vyšetřování smrti mladé ženy vojačky v hodnosti kapitána a dobře natočené akční scény. Nevím, co je na tom misteriózní. Jedině snad alkoholové delirium plukovníka Serlinga.(25.5.2014)

 • rukay
  ***

  Na můj vkus trochu moc rozvleklé dílko. Ostatně co od psychologického válečného dramatu očekávat. Emoce i napětí jsou na tom pravém místě, a zprvu ladí všechno dohromady docela dobře. Akční scény ale postrádají potřebnou syrovost a někdy kvůli tomu působí skoro komicky. Romantizovaná postava kapitánky, hraje Meg Ryan, tomu také nepřidá, takže někdy od poloviny se dobře nastartovaný koncept začne pomalu hroutit. Rodinná linka je pak už jen hřebíček do rakve. Celkově takový prázdný průměr, neurazí, ale nic co bych si pamatoval déle než pár dní. 3***(12.8.2016)

 • Marigold
  ***

  Není to špatný pokus o psychologičtější přístup k válečné látce. Tvůrci nabízejí jednu z epizůdek války v Zálivu hned z několika pohledů – co člověk, to jiné motivace, pohnutky, to jiná verze a pohled na události jedné noci u sestřelného amerického vrtulníku. Je jeho velitelka neohrožená heroina, nebo panikařící ženština? Denzel Washigton má za úkol zjistit pravdu a přitom se sám vyrovná s vnitřním traumatem z války. Zajímavý nápad "analyzovat válečné hrdintsví" není žel bohu příliš zajímavě realizovaný. V zásadě je to ušlechtilá a docela dobře sehraná nuda s planými ambicemi jít do hloubky, kterou stačí vidět jednou kvůli rozřešení.(13.6.2004)

 • Djkoma
  ***

  Ze začátku zajímavé. S postupujícím časem bohužel ztrácí na své zajímavosti a konec je velmi jednoduchý a nudný. Potěší pouze herecké obsazení, které i ve vedlejších rolích při pohledu zpět působí velmi hvězdně ( začínající Matt Damon musel kvůli roli hodně shodit a měl dlouho zdravotní problémy kvůli silné dietě).(25.6.2004)

 • Lukoye
  ***

  Armádní vyšetřovatel sám bojující s vnitřním traumatem z války v zálivu vyšetřuje případ hrdiné kapitánky ambulantní helikoptéry zahynulé v boji a navržené na medaily cti. Během vyšetřování se musí dostat přes závoj neustále se proměňujících lživých výpovědí účastníků neštěstí. Na základě věrné rekostrukce bojové akce se postupně ukazuje pravdivý obraz, napínavě odkrývaný a až do poslední chvíle skrytý za plášťem strachu a zbabělosti. Do toho se vyrovnává, většinou pomocí chlastu, vyšetřovatel s vlastním pochybením v boji. Hluboce psychologický film, rozpracovávající svědomí a zbabělost za války. Silnější tři.(20.11.2003)

 • Meg Ryan

 • - Matt Damon kvůli malé roličce vojáka závislého na heroinu zhubnul o 18 kilo. (77Ivana)

 • - V jednej scéne je z vrtuľníku hodený na tank kanister, ktorý ho zapáli. O pár sekúnd sa v krátkom zábere zdá tank nepoškodený. (johnsnow)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace