In Your Eyes

Romantický / Sci-Fi / Komedie / Drama

USA, 2014, 105 min

Romantické drama naosnované přesně podle scénáře pro romantická dramata, až na to, že zde překvapí vcelku originální sci-fi zápletka. To je tak všechno, co je pravděpodobně potřeba k filmu prozradit. I přesto, že je děj ve své podstatě velmi prostý se na snímek dalo dívat bez újmy na vlastní důstojnosti, ta se ale ke konci začala už lehce otřásat. Konec by se dal popsat jako vše, jen ne nápaditý a povedený. Když ale od konce odhlédnu, tak se jedná o celkem vydařený film, který sice celou dobu těží z jednoho motivu, který je ale natolik solidní že to povětšinou není na závadu, a z přítomnosti Zoe Kazan, která celý počin držela pohromadě. Párkrát jsem se sice zasmála, ale komedii od filmu nečekejte,SPOILER možná jedině hodně zvrácenou parodii na béčkové akční/krimi filmy v závěru.(29.8.2014)

Nádherná netradiční romanťárna stříklá scifíčkem s odzbrojující hlavní dvojkou, která celý ten netradiční filmek svým ryzím herectvím prosvítila. Hlavně Zoe Kazan to zahrála úžasně, působí dojmem holky od vedle, která člověka rozesměje když smutní a je tam pro něho když to potřebuje. Její projev je přirozený a sympatický a vyzařuje z ní obrovské vnitřní charisma, které z ní dělá nádhernou a přitažlivou ženskou i když podle tradičních měřítek krásy by se nedostala ani do nějaké venkovské soutěže krásy :-) Ale i Michael svému hrdinovi propůjčil dostatek charisma a srdce a já jim tu netradiční romanci a sbližování opravdu baštil.....taky která romantická duše by nevěřila, že tam někde má svou spřízněnou dušičku :-) To vše doplněno krásnou hudbou dokreslilo kouzelný oddechový snímek a taky to střídání těch dvou naprosto rozdílných scenérií, vyprahlé Nové Mexiko kontra zasněžený New Hampshire....skvostné. ".....běž se podívat do zrcadla...no ano Ty, však ty víš že myslím Tebe...proč? Protože Tě chci konečně poznat...nemůžeš?...... že nejsi ještě upravená....no čí je to asi vina ty lenoško....tak šup šup, nevymlouvat se a k zrcadlu, hned!" :-)))(3.1.2015)

Tři až čtyři hvězdy, protože Zoe Kazan mě něčím strašně štvala. Svým herectví, vztahem se svým mužem... nevím. Nápad o spřízněných duších je ale perfektní a pro mě neokoukaný, ale jinak je to dost mělký a předvídatelný film s mizerným smyslem pro humor ("Holka, máš super boty." "Jé, ty sis všiml? Ty jsou nové."). Škoda, protože se z toho dalo vytřískat víc než jen holka, která pořád někde leží/ječí/třeští oči a je celá tak trochu magor.(8.8.2014)

Tak tento film ma veľmi príjemne prekvapil . Nevedela som síce, čo mám čakať od spojenia sci-fi a romantiky, no musím povedať, že to sci-fi mi tam vôbec nevadilo ba naopak..a čo sa týka romantiky nič presladené , všetko pekne spolu hralo.. Zoe Kazan - krásna, úžasná..jej postava dodávala filmu ten pravý depresívny nádych drámy. A tie úžasné soundtracky!!!(27.8.2014)

Velmi zvláštní film, pro mě poněkud špatně uchopitelný, ovšem pouze slovně. Být zamilovaný je jeden z nejkrásnějších pocitů, co znám. A dívat se na svět očima své spřízněné duše je jedna z výsad pomotaných hlav a ani to nemusí být sci-fi. Přiznávám, že mi hlavní představitelé sedli, zamotali hlavu a především – vyloudili na tváři úsměv, který mi vydržel ještě několik hodin po odkoukání. Tedy zcela bez logiky, čistě pocitově, hodnotím velmi kladně. Season Challenge Tour, 2015. (4.10.2015)

• - Joss Whedon napsal scénář již roku 1992. V té době mu bylo 28 let a zrovna se stěhoval do Los Angeles. (Geriel)