Paul Tannek je prvním členem farmářské rodiny, který se dostal na vysokou, a dokonce získal stipendium na škole, kterou si vybral. Přesto přijíždí do New Yorku s obavami, zda jako vesničan mezi ostatní zapadne. Záhy se ukáže, že jeho obavy nebyly bezdůvodné. Většina studentů, kteří pohlížejí na vyučování jako na nepříjemné zlo, které je zdržuje od mejdanů, ho v lepším případě ignoruje. V horším mu dávají pohrdání velmi jasně najevo. Patří k nim i jeho tři spolubydlící Chris, Adam a Noah. Začnou tím, že se rozhodnou vyštvat ho z pokoje. Když se jim to podaří, najde si Paul bydlení na veterinární klinice, sousedící se školou. A navíc se zamiluje do spolužačky Dory Diamondové, chytré, pohledné dívky, v níž objeví spřízněnou duši. Potíž je, že Dora chce být pouze kamarádkou, protože má milostný poměr s arogantním a sobeckým profesorem Alcottem. Sblíží se s Paulem, až když se ocitne téměř na dně. Nabídne jí, že u něj může bydlet, dokud si nenajde práci, a ona mu na oplátku pomáhá lépe zapadnout. Jenže stačí to, aby kvůli němu opustila Alcotta? (TV Nova)

Tjaden

Standartní teen komedie, i když té romantiky na konci bylo trochu moc. Jason Biggs opět v roli outsidera šité na míru. ()

Milan25

Nemastné, neslané...čekáte komedii, ale ani se neusmějete. Obsazení Jasona Biggse mělo důvod snad jen takový, a to nalákání příznivců Prciček k tomuto filmu. ()

xmozek

Jason Bigss mi víc seděl jako nadrženej týpek v Prcičkách než jako křupan ve velkoměstě.Spíš mu šlo hrát kluka co chce jen sex než kterýmu jde o něco jako je láska.3 * ()

peetriss

Amy Heckerling je poměrně zkušenou režisérkou, což tento spíše romantický film, nežli komedii, zachránilo od totálního průšvihu. I přesto je Křupan film bez patřičné šťávy a tempa. Scénář i Jason Biggs jsou slabí a tak jediným líbivým prvkem zůstává půvabná Mena Suvari. ()

peto580

tak si jednou vecer pocuvam vypalovacky a pustim si ,,Wheatus - Teenage Dirtbag,,. V klipe su uryvky z filmu ktory som schvalne vyhladal a pozrel. Ocakaval som nejaky crazy teen bullshit ale nestalo sa. Od vsetkych tych kvazi ,,nemravnych,, veci to bolo odprostene a reziserka nam predlozila umiernenu romanticku komediu s niekolkymi ozaj dobrymi vtipmi a niekolkymi len dobrymi :) Nebolo to extra cool ale na druhej strane to ani neurazilo takze taky pekny priemer. A v konecnom dosledku som s cistym svedomim skonstatoval ,,bolo to gut a nenudil som sa,, Velke plus soundtrackom to je ako keby sa som vratil do roku 2000. Vsetko co tam je frcalo vtedy na VIVE :) ()

waits

Taková obyčejná, civilní komedie, s Jasonem Mirkem Dušínem Biggsem a příjemnou Menou Suvari. Možná až trochu moc bez humoru a nějakého většiho vzrušení (větší odvaz přinese v promo klip Teenage Dirtbag od Wheatus), dokonce i bez aspon trochu srdcervoucího finále. Soundtrack (Apollo 440, Bloodhound gang, Cure, Simon/Garfunkell) do teenagerského filmu sedí a je fajn. ()

Erinien

Průměrná, možná lehce nadprůměrná (hlavní představitelé se občas nechovají jako by jim chyběl mozek) teenage komedie. I na takové filmy má člověk občas chuť. ()

atmen

Pohodová romantická komedie jakoby ze staré školy. Nejsou zde žádné prvoplánové laciné vtípky. Navíc dva sympatičtí představitelé v hlavních rolí v podání Jasona Biggse a Meny Suvari jsou zárukou toho, že vám ta hodina a půl příjemně uteče. V rámci žánru dávám zasloužené čtyři hvězdičky, neboť jsem se příjemně bavil, což vezmu-li v potaz fakt, že jsem Křupana viděl již třikrát, můžu jen kvitovat. ()

DHDV

Docela průměrná komedie ale promě je nadprůměrná svojí myšlenkou. Ve filmu sou i dobře zvládnuté emoční scény- prostě ta komedie je upřímná. Jasně, je to klasická dějová linie, kterou už sme viděly 5x i vícekrát ale tohle je docela povedená komedie, která má určitou myšlenku. Rozdíl poznáte i v tom, že sou tam i intligentí vtipy a ne jen trapné kraviny… Herecké výkony nejsou špatné, herci se docela ve svých rolích našli. Dávám 4 hvězdy i za dobrou píseň k filmu… ()

MickeyStuma

I mladí lidé mají své romantické osudy a o tom vypráví tento povedený snímek. Není zde ukázán jen divoký život studentů na koleji, ale i jejich problémy a vztahy mezi sebou, s bydlením, byrokracií úřadů a sháněním práce, aby mohli zaplatit školu. Vyprávění příběhu není divoké, ani se nesnaží za každou cenu o humor. Na druhou stranu zase svou lehkostí nezanechá takový požitek, aby divák ne něj krátce nezapomenul. Odpočinková záležitost, která nadchne jen vyvolené a je to škoda. Podle mě se jedná o jedinečný film, jaký tu dlouho nebyl a ani nebude. ()

bolf!k

zacatek a cela prvni polovina filmu se dost tahne ale pak se to nejak rozhejbe a Biggs me mile prekvapil ale i tak je to je dost prumerna komedie bez spetky invence vlastne ani nevim za co ta treti hvezda je...asi sem si prelezel krk ()