Malebnou českou krajinou projíždí motoráček. Lidé uvnitř sedí, švitoří, nebo naopak mlčí, pokukují z oken nebo pospávají. Vlak se náhle porouchá a strojvůdce Miloš musí vystoupit z vlaku, aby poruchu napravil. Vlak stojící v mírném spádu se však samovolně rozjede zpět do výchozí stanice a vyděšenému Milošovi nezbývá než se poklusem vydat za ním. Cestující ocení, že zase jedou, ale záhy si uvědomí, že špatným směrem. Hlasitě protestují a dožadují se informací. Kabina strojvedoucího je neprodyšně uzavřená a nikdo se zpoza dveří neozývá. Mezi cestujícími se šíří první ataky paniky – že by to byl únos, pomsta nebo naprosté selhání systému? Kontakt s okolím prostřednictvím mobilních telefonů selhává a nepomáhá ani zoufalý křik z oken. Cestující za pomocí brutálních prostředků a myslivcovy pušky otevřou dveře obou kabin strojvůdce, ale dosáhnou pouze potvrzení svých nejhorších očekávání, a to - že motoráček nikdo neřídí… (Cinemart)

Zahy_

Extrémní šílenost myšleno zcela v dobrém. Pokud máte rádi "náhodný" typ humoru, tak rozhodně nebudete litovat. Celé to je hezky propletené a snadno člověk něco přehlédne, takže doporučuji dávat pozor i na sebemenší detaily. Celé to je uzpůsobené do netradiční atmosféry, což se ale podle mě k tomu velmi hodí. Pro mě skvělé. ()

sh4ris

Jsem ráda, že přece jen někdo v ČR ještě umí natočit film, kde netvoří Jirka Langmajer a Petra Hřebíčková třeskutě vtipnou romanci. Nic proti těmto hercům, "komornější" obsazení si ale Mimořádná událost přímo žádala. Scénář je podobně skvělý jako ve Vlastnících. Není tedy třeba obřích kulis a vysokého rozpočtu. Stačí, když herci konečně hrají a zde opravdu mají co. Za Plesla hvězda navíc. On si snad chudák už nezahraje nikoho normálního. ()

argus123

Režisér a scenarista v jednej osobe to znova dokázal. Takto sa triafať do povahy ludí to je to čo je potrebné. Oceňujem aj použitie internetovych legiend ako je Bába pod kořenem, dedek terorista, či jelen s puškou. Z cestujúcich tam bol najrozumnejší malí nadpriemerne inteligentný chlapec ! A to asi uzatvára celé to naše panoptikum. Nech príde pan režiser na slovensko, z toho čo tu máme my by vyšlo na celý seriál kde by jedna epizoda mala hodinu ! :D ()

Peroon666

Takovou nesmyslnou pičovinu snad nejde ani jinak hodnotit...snůška neuvěřitelných dialogů mezi tak bizarníma idiotama, že by to nepobavilo ani polodementního voliče ANO po lobotomii...odpad by byl lepší...nebo možná rovnou kyselá prdel... ()

ssarka

samé superlativy....režiser Havelka svými Vlastníky a tímto skvostem zachraňuje českou kinematografii...vůbec prosím nedejte na zdejší procenta a prostě si to vychutnejte... ()

JJaannee

Za mě nuda. Třeba se na to ještě někdy podívám a přehodnotím, ale zatím nemohu dát víc jak 2 * ani mi nepřišly moc vtipné dialogy a takový potencionál to mělo. ()

Lesazrk

Bratia Česi síce mali dobrý nápad, no realizácia už dopadla horšie. Po vyčerpaní všetkých česko-slovenských stereotypov ako sú napríklad večne pokazené a meškajúce vlaky, otravní dôchodcovia a ešte otravnejšie deti, prichádza pekne dlhá a nudná pasáž a všetci sa už nevieme dočkať, kým ten vlak niekto zastaví a toto celé skončí. ()

quokam odpad!

Mohla by to být výborná parodie, o rád lepší než Vlastníci, kdyby se Tvůrci nenechali unést pocitem vlastní sebegeniality a film nezabili pseudosexualni scénou. Být o znásilnění jít nemuselo, o zneužití šlo určitě. A i kdyby šlo pouze o náznak a nešlo o nic jineho než výměnu oblečení, jak tu namítá jeden můj predkritiku, bylo by to spatne. Z těchto věcí se prostě sranda nedělá. Tecka. To není otázka korektnosti, jakožto slušnosti. Určitě je těžké a škoda kvůli jedné scéně potopit film, ale nedá se jinak, v takto parodický pojatém filmu to není ospravedlnitelné.. ()

lada32

Jednou za čas dám šanci českému filmu. Tahle šance je zase na dlouho promarněna. Tolik nelogičností jako tady se nevidí. Potřebují mobil, vyhodí ho z okna.Strojvůdce, tělnatý Kopta, co se nesehne, utíká za vlakem celý film. Opravdu špatné. ()

Audreybe odpad!

Trigger warning: sexual assault. Kdo by si myslel, že se jde dívat na komedii, nijak zvlášť vydařenou, vleklou, ale pár haha že vynese, tak by v tom domnění mohl zůstat do pár chvil před koncem, kdy ustrašenou zakřiklou teenagerku zavleče na záchod slizácký creepy čtyřicátník - ale nejedná se o změnu žánru na horor, tvůrci v takové situaci zjevně viděli něco zábavného a vy sekundu za sekundou, co začínáte chápat, že to opravdu směřuje tam, kam to vypadá a začne vám tuhnout krev v žilách, koukáte na diváka vedle vás, vaše pohledy se setkají ve zmatené hrůze a náhle si uvědomíte, že se přece jedná o ČESKOU komedii, k jejímuž dobrému folkloru toto patří. Ta roztřesená teenegerka přece určitě mohla vyjádřit nesouhlas a to, že nemluví, znamená souhlas (určitě ne disociativní zamrznutí, že?!) a jistě jí to nepoznamenalo do konce života, ale bude se jak je vidět v dalším záběru, usmívat a být ještě vděčná, že už není panna. Protože když se teenagerka svěří, že jí trápí, že je panna, davá to čtyřicetiletýmu chlapovi právo jí zatáhnout na záchod a přikázat, ať se svleče. A určití diváci se také mohou po shlédnutí usmívat: do mainstreamových českých filmařských vod ještě konsent opravdu nedorazil, a tak je možné nadále normalizovat sexuální násilí a dělat z něj pobavení, které je fackou do tváře všech survivors. No...pachuť zůstává i po několika dnech. ()

jarmil8

Tak to se opravdu nepovedlo. Pocitově to je dlouhé tak 3 hodiny, možná by ten koncept fungoval na divadle, i když asi ani tam ne, ale hodina tři čtvrtě nesouvislých výkřiků je dost únavná a pocit z toho spíš trapný. ()

Damnsinead

V jednom retro vlaku bez strojvůdce se sejde užvaněný otravný chlap, jeho ožralá manželka, starší dáma s hromadou pošahaných historek, vyšinutý konspirační teoretik - myslivec, ženská, která se aspoň v první polovině filmu tváří jako jediná příčetná postava, její dcera, pan Kopfrkingl, malý brýlatý Einstein, tříčlenná kapela, holka v kostýmu papouška a nějaký důchodce. Ukáže se, že příčetný ve vlaku není nikdo, a mimo vlak taky ne. Na komedii to není vtipné, na studii charakterů tomu by tam musely být uvěřitelné postavy, a ne tyhle karikatury.  A co má proboha znamenat ta scéna s funebrákem a papouščí slečnou na záchodě? Hehe, diváku, není to, jak to vypadá, oni si jenom vyměnili šaty, hahaha. No, nevím, co tímhle filmem chtěl básník říct. ()

vojacekr

Až do ⅓ filmu ok a říkám si, že by dílu slušela i divadelní verze. Ty okolnosti (CEO volební kampaň, policisté jak jinak zesměšněni.. a boom přivítání v cíli .. to jen překáželo) mohly být víc v souladu. Mohlo to být o tom motoráčku. Charakterový mix domyšlený, bavil jsem se a užíval si jízdu s nimi. Po bouchnutí hasičáku se to ale celé zvrtlo. Ano, je to ten moloch, kdy se scénarista začíná smát svým vlastním vtipům a tak to potom dopadá. Držel bych se té - bez urážky inteligentní inspirace první třetiny. Taky dobové zasazení by mohlo být buď konkrétnější, nebo neutrální (smartphony vs Škoda Favorit). Mladý vědátor usazen naproti pohřebáka - geniální. Kapela s cigánem přes uličku s homofobním myslivcem - geniální... A tak můžu pokračovat.. tolik vtipných a promyšlených situací, charakterů a scén pak náhle shořelo. Byl to průměr, ale že jsem se od srdce nejednou zasmál dávám **** ()

naytsirk

Na mě to zafungovalo…Jasně, jednotlivý příběhy jsou notoricky známý, trapnost postav občas až moc, ale celkově to fungovalo… ()

Updated_Cake

Je tam jistý prvek z reálného světa, který ukazuje absurditu médií a některých lidí a jejich schopnosti řešit problémy či krizové situace. Ve vlaku je taková všelijaká slátanina lidí s různými názory, předpoklady apod. Film se ale nachází v takovém žánrovém vzduchoprázdnu, nebo mi to alespoň přijde. Má to hodně daleko od průměrné komedie, má to daleko od dramatu, občas to spíš pobírá prvky thrilleru v takové satirické verzi... Nevím, je to takové nic, hodina a půl příběhu o tom, jak strojvedoucí opustil vlak. Dříve vtip, který trvalo říct 10 sekund, dnes neskutečně nudný film na hodinu a půl, který je o ničem a u kterého jsem málem usnul. Jak mám problém v české kinematografii najít v moderní době nějaké povedené kousky, tak tenhle film mi připomněl, proč tomu tak je. ()

Mezioborovec

Z mého pohledu celkem zdařilý pokus o psychologickou sondu do českého národa, která tlačí diváka přemýšlet o naší společnosti, ale zároveň se při tom pobaví, což považuji za ideální kombinaci. Každá z postav reprezentuje určitou část společnosti a sice ne všechny kategorie jsou zastoupeny (chybí třeba zástupce LGBT+ komunity), ale pravděpodobně každý divák se alespoň v jedné z postav trochu pozná. Na rozdíl oproti třeba Vlastníkům (2019), kde postavy reagovaly víceméně na staré známé problémy s domem, zde nám jiné postavy ukazují, jak se vypořádávají s neznámou absurdní situací. To je nutí odhalit i takové stránky osobnosti, které běžně zůstávají skryty, přestože se významně podílí na našem rozhodování. Někdo by mohl kritizovat nadsazení, které se projevuje třeba v eidetických znalostech malého kluka o výbavě vlaku nebo v souhře náhod ohledně islámu, ale vždy je to v zájmu pobavení či poučení, takže to nepovažuji za chybu, přestože to zkresluje realitu. ()

Květnové Kino na hranici se vrací

Květnové Kino na hranici se vrací