Tvrdý a nelítostný policista Lou Torrey (Charles Bronson) zakročuje proti zločinu rázně a bez váhání. Běda gangsterovi, který mu zkříží cestu - skončí v lepším případě v okovech, v horším s olovem v břiše. (oficiální text distributora)

Wacoslav1

Souhlasím z názorem, že ze začátku je to takové zmatené. Bronson si odehraje svoje, ale jinak je tam v ději až příliš nejasností. Nicméně nakonec se to rozjede a některé přestřelky nebo naháněčky jsou opravdu pěkně natočené. Bohužel tu chybí nějaký pořádný záporák nebo zásadní moment kvůli kterému by film stál za zapamatování, ale zase mě to nijak nenudilo, tak na lepší průměr to vidím úplně v pohodě.60% ()

Arsenal83

Och tu je vidieť, že je to filmík spred takmer polstoročia. Policajt zabije farebného 17-ročného chlapca, ozbrojeného gangstera a tu sa to nijak ďalej nerieši. Dnes by mu naparili vraždu s rasovým motívom a v base by zo dve desaťročia dostával riadne hrubé kolíky na prečistenie čriev. Dnes sa predsa už vie, že každý doktor zo Sudánu alebo inžinier z Afganistanu v ruke so samopaľom ho má len pre prípad sebaobrany a polícia je banda hnusných rasistov. ()

Dale

Niekto tu nevie pochopiť, prečo sa film u nás uvádza pod názvom Sicílske nešpory a argumentuje tu udalosťami z roku 1282. To je síce pravda, že udalosť s týmto názvom sa odohrala v roku 1282, no bola aj iná udalosť známa ako "noc sicílskych nešpor" (Night of the Sicilian Vespers) v roku 1931 keď bolo zavraždených niekoľko vysokých predstaviteľov americkej mafie vrátane capo di tutti capi Salvatore Maranzana. A práve s touto udalosťou súvisí film a rieši pomstu vrážd po 42 rokoch. Toľko k názvu a obsahu, teraz ku kvalite. Ide o tradičnú tvrdú Bronsonovku s neohrozeným hlavným hrdinom, máme niekoľko krvavých strieľačiek, niekoľko naozaj vydarených pádov z výšky s rozpľacnutím sa na zemi, kde padajúci vyzerá ako živý človek, nie ako bábka, ako vo väčšine filmov tej doby. Slabšou stránkou je to plánovanie odplaty, občas sa tam toho mieša veľa dohromady, ale inak solídny akčný 70s film. ()

Martin741

Kamenneho Zabijaka zase ktorasi prechytrala tlchuba prelozila ako Sicilske nespory. No tak to teda ani hovno, tak posrany preklad som uz dlho nevidel. Vespri Siciliani sa odohrali len tak na okraj v hlbokom stredoveku, presne v marci a aprili 1282 v sicilskom Palerme. Pricinou Vespri Siciliani boli stredoveke feudalne rozbroje - blizsie na wykypedii, mne sa to tu jnechce pisat. A tema filmu absolutne nesuvisi s tymito stredovekymi talianskymi rozbrojmi. No ale k filmu : hlavne film taha Charles Bronson ktory je opat v roli tvrdeho nekompromisneho policajta, ktory bojuje proti zlocinu. To je super a boj dobra so zlom je velmi dolezity, ale jediny znamejsi herec je tu Martim Balsam /Psycho 1960/, okrem tych dvoch su herci neznami. Dialogy v strede tvoria len vatovo plane plky. Trochu to potom zachranuju tie prestrelky a nahanacky. 75 % ()

borsalino

Hlavně v počátku je děj hodně nejasný, samé postavy a žádné možnosti pochopení souvislostí, některé scény jsou až skoro přeťáplé, prokreslení postav je také malé a celé je to takové nedotažené. Na druhou stranu je děj dost přímočarý, žádné romantické odbočky, takže kdo má rád drsnější svižný příběh, pak je to jistě dobrá volba. ()

• Scenár bol napísaný podľa knihy Johna Gardnera "A Complete State of Death" z roku 1964. (m.a.t.o.)
  • Vo filme má malé cameo John Ritter ako policajt, ktorý eskortuje väzňa Gusa Lippera (David Moody). (m.a.t.o.)