Gurtha

Zásah do černého. Koncept "bezcitné" budoucnosti má několik trhlin, ale kýžený efekt se dostavil. Postavy chladného hrdiny v černém prostě zabírají - zde navíc s bonusem "čistého boje". K tomu připočítám zajímavou kameru a působivou černobílou koncepcy, mrazivé dětičky a mám další obsesy. Tuhle podívanou beru jako balet (bez legín), co na tom, že jeden emočně zasažený jedinec zlikviduje veškeré "nic necítím a jsem vycvičen k zabití" v okolí. ()

mirec88

Po tomto filme si myslím, že keby v Matrixe hral namiesto Keanu Reevesa Christian Bale, tak by sa mi to asi páčilo ešte viac. Jeho súboje boli totiž excelentnejšie ako Keanuove. Equilibrium má orwellovskú myšlienku, čo fakt zbožňujem. Prológ bol perfektný, žiaľ musím povedať, že to bola asi najlepšia časť filmu. Čakal som totiž podobne "hlbší" koniec, ale aj tak sa to radí medzi nadpriemerné sci-fi zo smutne neslávnej budúcnosti. A čo sa týka drogy, ktorú si dobrovoľne budem pichať, aby som sa zbavil emócií, to si neviem predstaviť. A práve to ma dosť zamrazilo. P.S. Pri scéne so psíkmi som sa rozplakal, lebo som strašne citlivý na zvieratká. ()

R1CH1E

Svým posláním, zpracováním a nápadem Equilibrium překonalo Matrix na celé čáře. Proto nepochopím, proč je tento film tak podceňován. Příběh je skvělý i bez hromady efektů, Bale překonal Reevese asi 800x. Zpracování naší budoucnosti a použití některých znaků z dob vlády Hitlera (ten znak byl swastice opravdu hodně podobný a říkejte si co chcete) jen podtrhovalo dokonalou "sterilní" atmosféru, kterou jen umocňovala úžasná hudba. No a jako třešnička na pomyslném dortu byly akční scény, které byly tak vymazlené, že jsem po skončení měl chuť vzít si vodní pistolky a jít vystřílet ty hovada, které tvoří naší vládu. ()

Kurikmoon

Výkon Balea sa mi páčil. Rovnako i Emily Watson i Sean Bean.I keď priestoru mali máličko. Atmosféra fajn, myšlienka zaujímavá. Ale stále je to len dobrý film... A finále mi nejako všetko vyšumelo do prázdna. Snáď mimo Prestonových detí a psa. ()

V.Silver

Jedno z nejkrásnějších filmových béček ever. Velice snadno předvídatelný děj, ale přesto byla radost se koukat. Vyjádřím to linkou postavy, kterou ztvárnil Sean Bean, a která krásně odrecitovala Yeatse: "But I, being poor, have only my dreams / I have spread my dreams beneath your feet / Tread softly because you tread on my dreams... " 85%. ()

Myrreczech

Tak nějak si pořád rozmýšlím, jak tuto směs 1984 a Wanted ohodnotit. Equilibrium má oproti Wanted horší akční scény, zato má poetičtější myšlenku. Možná, že je vše až příliš jednoduché a předvídatelné, ale pokud nechcete trilogii tak to jinak ani nešlo. Samotný styl Gun-Kata mi přišel spíše k smíchu, ale Baleův výraz při jeho provádění vše narovnal. Pak už snad jen stojí za zmínku povedený soundtrack a to je asi všechno o čem by se dalo mluvit. Bohužel jsem měl příliš vysoká očekávání, takže pro mě mírné zklamání. Velmi slabé 4 hvězdy. ()

Dreadd

Neo is back!? Ať mi nikdo netvrdí, že stylizace podobná Vyvolenému byla náhodná, ovšem kromě pár soubojových choreografií (a ústředního motivu svrhnutí nadvlády) se Equilibrium Matrixu nepodobá. Christian Bale drží celý film nad vodou všude tam, kde mu podráží nohy scénář. Autor parafrázuje diktátorské režimy, které své obyvatele naočkují (zde doslova) svými představami o nutnosti nastolení nového režimu, ale jako vždy jde pouze o mocenské zájmy jednoho člověka (či malé skupiny). A samozřejmě takový režim je potřeba svrhnout. Tentokrát to však jde až příliš lehce a ke konci nabírá osvobození lidstva až absurdní tempo. ()

Autogram

Takáto variácia na orwellovsky svet 1984 nie je vôbec márna. Na prvýkrát som bol z filmu úplne nadšený, dnes už trochu menej, ale tá atmosféra bezcitného sveta je stále stopercentná. Akcie veľa nie je, a ani nie je celkom podstatná, zamerané je všetko na dialógy, myslenie a správanie ľudí. To je vo filme natoľko pomýlené, vrátane detí, až sa takýto úlet dá pochopiť ako nepríjemná vízia budúcnosti. ()

Molir

Bylo to pekny, ale ze bych to musel videt dvakrat... v mych ocich nejvice pokazili koncem, kdyby ho udelali patricne depresivni a non-happy, mohlo to IMO byt silnejsi a za 4* ()

Narcis

I když scénář tak trochu pokulhává tak musím dát 5*. Největší klady filmu : dokonalá ponurá atmosféra, perfektní herecký výkon Christiana Balea jako klerika Johna Prestona (i Sean Bean byl dobrý jako vždy i když mohl dostat více prostoru stejně jako Emily Watson), dobré dojemné scény (pes v autě, poprava) a hlavně dokonalé bojové scény - GUNKATA (tento film je snad první film, který přišel s úplně novým bojovým stylem, v Matrixu bylo jen Kung - fu). Chris Bale se díky tomuto jednomu filmu, který jsem s ním viděl stal jedním z mých nejoblíbenějších filmů. Troufám si tvrdit, že akce je v tomto případě propracovanější a nápaditější než v Matrixu (myslím Matrix, na M. Reloaded to v akci nemá a to asi žádný film ani už nebude mít) a to už je co říci - zvlášt ty samopostavné zásobníky byly opravdu zajímavý nápad. Prostě téměř dokonalá věc, ale 4* by byly hodně málo. p.s. musím se přiznat, že podle názvu jsem si myslel, že to bude nějaký evropský film o křižáckém tažení, ale když jsem se dočetl, že to je sci-fi tak hned bylo jasné, že to bude stát zato, ale že to bude taková suprová podívaná, s tím jsem doopravdy nepočítal a jak se v titulcích objevilo jméno Christian Bale - nový Batman tak už nebylo o čem pochybovat ()

Philoun1

Dobrý film se skvělým námětem. Možná by mi nevadilo kdyby se trochu ubralo na akci a zaměřilo se spíš na budoucnost a politické problémy. Ale to už by byl asi jinej film. ()

pugs

Nekompromisná bezduchá akčno-scifi-trilerová mlátička, ktorá mi nedovolila vstať zo sedačky. Celú dobu, čo EQ trvalo, som sa ani nepohol. Tak zaujímavý a originálny film, so scenárom, ktorý sa naozaj podaril, sa to vyšvyhlo na úžasné B-čko. Krásne prepracované vizuálne mesto, do ktorého sa ihneď zamilujete, temná atmosféra, ktorá nepovoľuje a drsňáci, ktorích sa treba báť. Síce na konci bola scenáristická slabšia chvíľka, ale stálo to určite za to! O krásnej hudbe, ktorá doprevádzala celý film ani nehovorím. 9/10 ()

Vercinix

Paráda!!!Jedno z nej sci-fi co jsem kdy viděl! Sice ani ona "apokalyptická vize" ani kulisy či kostýmy, nejsou nic nového, přesto přezevšechno je to velice působivé a to jak po vizuelní, tak po psychologické stránce (tedy spíše pod vizuelní:) ). Ze začátku jsem měl podezření, že někdo vykradl 451° Fahrenheita, ale v průběhu filmu se to ukázalo spíš jako "inspirace". Je to vesměs guláš z Matrixu, Farenheita či Minority Report a jiných klasických sci-fi, kdy uvidíte na ulicích velké obrazovky šířící unifikační a nesmyslnou propagandu, hromadná školení k občanství, kdy v řadách za sebou sedí tupé stádo vymytých ovcí hlídané Darth Vadereovskými dozorci (policajty). V konečném důsledku však (jako obvykle) velmi působivé:). Ještě považuji za svou povinnost velmi vyzdvihnout herecké obsazení hlavní role Christianem Balem. Je více než vhodně pro tuto roli vybrán a také mu role sedla jako rubáš umrlcovi. Neo má konkurenta a já zas jeden archetyp perfektně zvládnuté postavy:) ()

BuryGol

Aneb jak podělat velkej potenciál. Kdyby se pan Wimmer soustředil na původní myšlenku tohohle filmu a ne na prásk prásk střílení, bojový umění a zabíjení, moh se tenhle film stát jeden z nejlepších jeho druhu. Pokud člověk bere nějakou látku aby nic necejtil, aby neměl emoce, bude více méně jako zombie. Pravděpodobně si udrží neutrál a nic ho emotivně nerozladí. Otázka je, proč se postavy ve filmu co látku pravidelně braly usmívaly, smály, šklebily, naštvaly či mluvily ironicky. To přece s látkou nejde, ne? Jedinej kdo tomuhle modelu odpovídal byl Prestonův synátor. Kdyby se takhle chovali všichni, převrat by byl větší, současnej stav lidstva víc ukázanej a míň těch superakčních scén, mohl to bejt film s velkym F. Takhle je to víceméně průměr. Nebejt očí Emily Watson, ve kterejch jsem se utápěl vždycky když na ní byl záběr, možná bych hodnotil ještě níž. Zklamání. ()

zolo23

Čo ja viem... Mňa tento druh skoro sci-fi nejako nebere. "nevzal si si tabletky" Film založený na emóciach...? Nemožno uprieť,ale výkon Christiana Balea a celkom slušnú vizuálnosť filmu. 6/10 ()

ImNotThere

'But I, being poor, have only my dreams; I have spread my dreams under your feet; Tread softly, because you tread on my dreams.' Tohle je moje!!! Equilibrium je výjimečným momentem, který odstartoval moji nekončící balemánii. Má to hloubku, má to nápad, má to švih a samozřejmě skvělou hudbu a kameru, ale hlavně to má Christiana v jeho nejchladnější, zaroveň nejlidštější podobě (scény s gramofonem nebo štěnětem jsou odzbrojující), Sean Bean rozhodně nezaostával ani těch pár minut, co se mihnul. Equilibrium vyznívá realisticky, nehraje si na veliký biják a nepoužívá přehršle triků a stupidních technokeců. Čeho si na něm cením ze všeho nejvíce - komerce se mu vyhnula obloukem a tudíž se i já mohu vyhnout nepříjemným dojmům z nenaplněného očekávání. Ta by totiž vlivem reklamy byla mnohem vyšší. K filmu jsem přistupovala jako k něčemu, co mě pobaví na pár desítek minut a pak na to zapomenu. Právě tohle možná zapříčinilo fakt, že v mé paměti neodmazatelně utkvěl jako jedno z nejpovedenějších Sci-Fi. Tím samozřejmě nezanevřu nad tolikrát zmiňovaným Matrixem. Ten stále zůstává nejlepším z nejlepších a Wimmerovo dílko si dokonalosti Wachovksých Matrixu ani nelízlo. Ještě by se hodilo říci, že jako fanynka Matrixu nehodnotím Equlibrium v porovnání s ním. Tyto dva snímky shlédávám úplně odlišnými výtory. Mimochodem, na díry ve scénáři zvysoka s***. 90% ()

Composter

Nízkorozpočtový sci-fi klenot, kterému můžou jeho drazí bratříčci jen závidět. Výborně vymyšlený svět, uvěřitelná zápletka a vše je tak nějak návykové. Equilibrium si řadím ke Gattaca, 13th Floor, Dark City. ()

manonfire

Zakážeme emoce..... a budeme lovit lidi, kteří je mají. Připoměla ti ta barva vázy něco dávného? Nevoní tahle desinfekce stejně jako tenkrát v nemocnici dlaň té sestřičky? Jo? No tak to máš máš smůlu, za to se u nás pálí za živa. Do toho směšné Matrixovské fajty, přehnané asi tak jako americké kondomy bombardující Japonsko. 40%. ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda