Arogant

Equilibrium je jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Vize budoucnosti, kde jsou všechny války a nenávist mezi lidmi vykořeněny tak, že je jim podáváná látka, která je zbavuje jakýchkoli emocí a bezcitní se snaží eliminovat všechny cituschopné a zničit vše, co by mohlo nějaké emoce vyvolávat (umělecká díla). Christian Bale je výborný herec...sice si myslím, že s tak dobrým námětem by určitě šlo napsat ještě mnohem lepší příběh, ale i tak se mi hodně líbí celková atmosféra filmu. ()

Kevadros

Chvilkami mě to vtáhlo více než Matrix, ale některé momenty byly naopak dost hluché....celkově ovšem je to parádní jízda, a když nic nečekáte jako já tak se budete královsky bavit. Christian Bale ukazuje (pro sebe už skoro klasický) nadprůměrný výkon. ()

Crackonosc

Na to, jaký má film hodnocení, jsem byl docela překvapenej, jak je jednoduchej a v podstatě strašně hloupej. Akce neni špatná, ale dostala mě hlavně závěrečná bitva, kde se pistole používají skoro jako meče a kulky lítaj centimetry vedle hlav. ()

ThomasL

Lidi bez citu pod vlivem drog, které si dobrovolně berou. Kdo nebere, bude zabit. Hodně drsně zobrazená budoucnost. Akční scény velice zajímavé, akorát Baleovi strašně dlouho trvalo, než se rozmyslel, na kterou stranu vlastně chce patřit. Zavěr super až na useknutý obličej negra. ()

Ještěřák

Decentně oduševnělý béčko říznutý vážně ujetou akcí (Matriiiiix), natočený na rozdíl od vůbec ne lepší konkurence (Matrix, Ostrov, ... Max Payne :)) zřejmě za fakt mrzký peníz. Kurt Wimmer se díky bohu zachoval rozumně a EQUILIBRIUM debilně nenatahoval. Bale je standardní síla. Lepší tři, před více než dvaceti lety se podobné věci točily přeci jen líp, sugestivněji a tak nějak špinavěji. ()

Prochy38

Tento typ sci-fi mám fakt rád. Náhled do blízké budoucnosti. Nikdo totiž neví, jak se bude svět a naše společnost vyvíjet. A když k tomu přidáte tunu akce a bezchybného Ch. Balea, nemůžete být zklámani. Pro mě je tento snímek trochu srdeční záležitost. 5 hvězdiček nemá jen pro místy přehnané skční scény, kdy jeden hrdina kosí armády nemyslících pěšáků. To už se mi opravdu přestává líbit. Jinak paráda! ()

Standito

Len dodám niečo ku akcii. Neviem síce, prečo ju toľkí označujú za úžasnú, no ja nemám rád (a dokázala mi svojou tuposťou znechutiť celý film), keď nepriatelia s IQ húpacieho koníka stoja ako sochy, čakajúc ako ovce na porážku, kým ich náš hrdina nenakŕmi olovom. To si môžu dovoliť seagalovky, nie tento film. Od takéhoto sci-fi samozrejme netreba očakávať realistickú akciu, ale nejaká väčšia sofistikovanosť, ako napr. v tu porovnávanom Matrixe by určite nezaškodila.Toľko ku "skvelej" akcii. Nehovoriac o tom. že celý ten nápad spoločnosti budúcnosti a jeho realizácia stojí na absolútne pochybných a nelogických základoch. ()

Bathoryčka

Tvl, můžeme jen doufat, že něco takového jako je svět bez citů, náš svět nikdy nepotká! Jinak naprosto supr film s bezvadnými bojovými (scéna, kdy se Preston probojovává k "otci" byla pomalu lepší než Neo a Trinity v matrixu a samotná scéna, kdy klerik bojuje s "otcem" byla prostě nejlepší) scénami a smyslným hlavním hrdinou. ()

angloumene

Samozřejmě že tento film je velice podobný Matrixu, ale zároveň se od něj dost liší. Setkáváme se ze zcela odlišným prostředím, se zcela odlišnou atmosférou a se zcela odlišným dojmem. Hlavní myšlenka mi dokonce přijde mnohem uvěřitelnější a pravděpodobnější (jistě najdeme v ní mnoho mezer, ale ty by se našli i v tom, že národ, který má modré oči a blonďaté vlasy je nadřazen všem ostatním a kolik lidí tomu skutečně uvěřilo?). Poměrně komorní a skutečně bezcitná atmosféra mě dostala a i všechny souboje byly super. Autor se zcela jistě inspiroval 1984 a dalšími, ale to mi nevezme dobrý pocit z filmu a o ten přece jde. ()

Mo.

Parádní Orwellovská scifárna. Neotřelý nápad a výjimečné zpracování především po stránce vizuální - pistole jsou kupodivu strašlivá zbraň a bojové scény (nejen s pistolemi) jsou zde naprosto unikátní. Vsadil bych se, že tohle byl i "historicky" zatraceně důležitý film, protože Christian Bale zde předvedl, že je jako "ninja" dostatečně atraktivní, takže si pak později mohl zahrát Batmana. Relativně dost přelomový snímek, který ovšem přišel zřejmě ve špatnou dobu, protože se nestal legendárním a spousta lidí ho vůbec nezná (přitom ambice stát se legendou předčící "béčka" typu Pitch Black film rozhodně má). Své asi udělala i určitá nedotaženost děje (nikoliv scénáře), protože určitě vím, že mi tam cosi vadilo a v něčem mi Equlibrium přišlo "nedodělané" (jen si teď nevzpomenu, co to bylo - možná nic konkrétního, ale i pocit se počítá). ()

Hanes88

Možná jsem čekal něco trochu jiného, ale tento film mi moc nesedl. Ch.Bale zahrál skvěle, to se musí nechat, ale ten děj byl tak trochu už přehnaný. Nicméně mám takové scifi rád a i přes všechny ty chyby jsem se zájmem dokoukal až do konce. Takže je to takový pěkný průměr. 65%. ()

peetriss

Vizuálně povedený, avšak bohužel o něco hůře napsaný hybrid mnoha předchozích sci-fi děl. Přesto se mi tento film svou atmosférou a šedivostí citůprosté společnosti především v první polovině líbil. Příliš se nepovedla choreografie a ztvárnění rádobymatrixovských bojových scén, nejednou vypadají přinejmenším podivně, nepřehledně a (pravděpodobně díky nízkému rozpočtu) efektně poloamatérsky. Christian Bale podává lehce nadprůměrný výkon a role mu sedla na tělo. Equilibrium bohužel ztrácí dech v nejdůležitější části filmu - vyvrcholení, kde je vidět až příliš, že Kurt Wimmer si nevěděl příliš rady, jak toto dílo ukončit. 70%. ()

Schuldiner

Tak nebejt těch rádoby efektních soubojů, šermovaček a stříleček, dalo by se do toho docela dostat a film si užít. Ale zas jsem si asi jako většina po celou dobu uvědomoval (já prostě až zas tak moc vypnout mozek neumim), že vybudovat takovouhle společnost je nemožný. A myšlenka světa bez válek, za cenu toho, že budu neustále válčit s kýmkoliv, kdo se liší, je prostě sama o sobě paradoxní. Ale o tom to asi bylo.. ()

bloodcountes

Tenhle film mi sednul maximálně. Nic novýho pod sluncem, jasně, ale to jsem ani nežádala. Překvapivě a sympaticky střízlivé (přes všechnu tu opulentní akci) a hodně realistické. Hrozivě realistické. Zárodky, nosné ideje světa, který nám Wimmer předložil, už nyní můžeme pozorovat v reálu a není ani zapotřebí atomové třetí světové. Lidé si dobrovolně zvolí bezpečí a obětují mu svobodu. A potom to dělají pořád - často už nedobrovolně, ale není už cesty zpět. Velmi mrazivé poselství. Pistolnické kung fu mě bavilo maximálně, Bale je veskrze úžasný, charismatický a přesvědčivý v každém pohledu, v každém gestu. Bravo. Ostatní se snaží co můžou a není to vůbec špatný. Nicméně Christian si prostě film totálně přivlastnil. --- Hudba živá, dost dobrá, kamera taky příjemně pohyblivá a místy zase strnulá jako to, co ukazovala. Perfektní práce.--- Momenty dojetí se mě obvykle nedotýkají a teda ani tady ne, ale nepřičítám to kvalitám filmu, jako spíše svým nekvalitám:)) ( Možná mi do vody někdo sype nějaký Prozium ?!) Ale prostě jakési klišoidní opuštěné štěně mě dojmout nemůže, ani fotky ztracených lásek.--Příběh a jeho zvraty se mi zamlouvaly, nebylo to komplikované přiliš, jen tak akorát, aby to mělo šmrnc a nezavařilo mi to při sobotním podvečeru mozkové závity:) Něčím, co přesně nevystihnu, se mě film dotknul hlouběji a tedy mu přináleží i ta pátá hvězda. ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda