pe3czech

Hezké. Opravdu. Sympatické. Chvályhodné. Celý film je o emocích, případně o jejich nedostatku viďte? A jestlipak jste si všimli, co mu chybí? Kromě jiného jedna věc: emoce. Film se mi líbí, jen škoda že nijak na mě nepůsobí, i když to má v popisu práce... Jinými slovy: Výborný Bale, který se mi líbí čím dál víc, hezký film, který mě bavil, ale kýčovitost, přehnaná snaha o podobu s Matrixem(pane Bože, proč?) a předvídatelnost. v součtu plusů a mínusů, s ohledem na rozpočet filmu, minimálně 75% ()

jafuska

velice zajímavý film, kde tzv. roboti v lidské podobě chtějí zlikvidovat normální lidi, ale zlo se nakonec obrátilo v dobro, hlavní hrdina začal cítít, milovat, hezké triky, dobře se na to dívalo. ()

Ernie_13

Zaujimave sci-fi, ktore si urcite zasluzi svoju pozornost. Skvela akcna stranka filmu, no tematicky sa to na Gattacu nechyta! ()

kabul

Čakal som väčšiu koninu, ale nakoniec som skoncil patrične uspokojený. Príjemne som s tým zabil čas cestovania vlakom. ()

Nessos

Fenomenální výkon Christiana Balea! To je myslím to, co perfektně vystihuje Equilibrium. Jasně, bojové scény, příběh, i ostatní herci..to všechno je perfektní, ale Bale - to je prostě jeho životní role! Už kvůli takovým filmům má cenu žít (samozřejmě obrazně řečeno) :) ()

percussor369

Nad myšlienkou sa netreba príliš zamýšľať, lebo je to úplná blbosť. Chcel by som vidieť toho čo by sa dobrovoľne zbavil citov. Najlepšie zábery z filmu boli akčné bojové scény, ktorých bolo nanešťastie dosť málo. ()

WolfIssen

Shrnul bych to asi takto: akční střílečková sci-fi z černobílého utopického světa budoucnosti. Hlubší dojem u mě nezanechala. Bez jakýchkoli emocí šla shlédnout. Obleky a styl boje mi připomínal Matrix. ()

Jantrneny

Pokud má být Matrix vrcholným dílem sci-fi žánru, Equilibrium je jeho mladším bráchou. Bere si z něj příklad, chce se mu za každou cenu vyrovnat a má z něj evidentně respekt. Pořád je to ale mladší brácha, kterému oproti tomu staršímu chybí velká dávka charisma a suverenity. Proto bude mít prvorozenec okolo prstu spoustu bab a jeho sourozenec pouze "to, co zbyde"... ()

Sidarius

Dle mého dosti nedoceněný film. Považuji se za fanouška "hlubokomyslných" sci-fi, v čele s Orwellovým 1984, a rozhodně mi nevadilo, že je tady naprostá totalitní společnost a "poselství budoucnosti" "degradována pořádnou akcí. Nápad má možná trhliny, ale u sci-fi se to dá tolerovat. Jediné, co mi vadí je, že i postavy dle všeho požívající drogu proti emocím, emoce projevují (možná je to chyba herců, možná by se na to jinak nedalo koukat, netuším, ale moc smyslu to nedává). Jinak film dle mého stojí hlavně na hereckém výkonu hlavní postavy a Bale to zvládl skvěle (jako ostatně téměř všechny své role). Jako bonus pár nezapomenutelných akčních scén. Normálně mi takovéhle "bondovské" kousky dost vadí, ale tady mi to přišlo celkem rozumně (byť ne dokonale) vysvětleno (rozhodně lépe, než všude jinde, kdy je hrdina nesmrtelný). Možná ještě škoda toho konce... Ale jinak rozhodně podceněné béčko, které (dle mého skromného názoru) béčkem vůbec není (nejde tady přece jen o rozpočet ne!). ()

Katka232

Christiana Balea mám ráda jako herce a tento film mě utvrdil, že umí hrát. Tak skvěle podaná futuristická budoucnost, kdy lidem je zakázáno projevovat jakékoli city. Má to spád, má to i výborný děj a chvilkami ani člověk neví, co se stane za chvíli. Takže super filmeček, který se povedl. ()

borohub

Tenhle film mě dost zklamal. Čekal jsem, že to bude dobré, ale opravdu jsem moc potěšen nebyl. Nápad sice dobrý, ale uskutečnění nic moc. Začátek je úplně zbytečný, konec to celkem vyhnal nahoru. Nevím no, asi nejsem na tento typ filmu. ale prostě více než 2 hvězdy tomu nedám. ()

Ocelotr

Příliš sterilní, příliš nudné, příliš Matrix. Díky tomuhle filmu jsem dlouho nemohl přijít na chuť Christianu Baleovi a změnil to až Temný Rytíř. ()

miki68cz

Asi půjdu proti proudu, ale já byl nadšenej. Christian Bale víc než dobrej a i když ostatní jen sekundovali a sejmout na jeden zátah snad šedesát vostrejch borců vypadá přinejmenším nedůvěryhodně, já sledoval super sci-fi se super nápadem na manipulaci s námi citově pokroucenými jedinci. Pět za nápad, za muziku a za Balea. Povedlo se nebojím se doporučit, nebojte se očekávat hodně, dostanete víc než jste původně čekali. ()

MaxForValue

Equilibrium má geniálny námet a biedne spracovanie. Pre diváka 21. storočia jednoducho pochopiteľné, primerane rafinované, pre filmového fajšmekra umelé, nezáživné a ľahko zabudnuteľné. Som niekde na polceste medzi týmito dvoma "smermi" a preto práve aj moje hodnotenie bude podobné - 3*. Rozmýšľam či však budúcnosť Equilbriom prezentovaná je skutočne natoľko zlá, aby sme ju museli meniť. ()

Ajka1

Srovnávání s Matrixem mi nepřijde zrovna na místě. Zatímco Matrix se odehrává ve virtuální realitě, kde každý jedinec (nejen ten jediný vyvolený) může dosáhnout schopností vymikajících se lidskému chápání uvězněnému v uměle vytvořeném světě, Equlibrium se odehrává ve světě skutečném a zabývá se otázkou odlidštěné společnosti. Svět neovládly stroje, ale zlotřilá vláda skrývající se za masku "vyššího dobra" s cílem zotročení lidstva prostřednictvím drogy potlačující veškeré lidské emoce. I přes veškeré nedostatky je tak Equlibrium mnohem osobnějším snímkem, zabývajícím se lidskou psychikou. Hlavní hrdina z řad strážců pořádku (vlastně vrah, který paradoxně udržuje pořádek společnosti pomocí násilí), tak mnohé diváky upoutá víc, než hrdinové z přepálené trilogie sourozenců Wachovských. Bojové scény působí věrohodněji, protože jsou živé, dechberoucí a skvěle natočené, styl boje Gun-kata je svým způsobem originální, i když lehce vykrádačka výše zmíněného Matrixu, a obsazení nesrovnatelně lepší. Ať si říká kdo chce, co chce, Equlibrium u mne vyhrává na plné čáře příběhem, režií, hereckými výkony, kostýmy i výpravou. ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda