Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zkušený žoldák obdrží od jednoho amerického koncernu zvláštní úkol: má prozkoumat platinová ložiska v jisté africké zemi. Posléze má připravit puč, aby se k moci dostala podnikání příznivě nakloněná opozice. Na místě se však seznámí se skutečnou situací a pro svého zaměstnavatele se stane příliš informovanou, nepohodlnou osobou... (Pohrobek)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (28)

genetique 

všechny recenze uživatele

Neviem, či sa tvorcovia snažili o nejakú humanisticko-politickú variantu na sériu 'Rambo', ale toto nevyšlo. Až príliš znudená hodina a pol, kým sa začne poriadne niečo diať. Dovtedy sa jedná len o nepodarený pokus o vojenskú drámu, či politickú špionáž. Prakticky sa vôbec nič nedeje, občas náznak zmeny tempa, no ten poriadny príde až vo finále a to už toho veľa nezachránilo. Zachrániť sa poradilo aspoň to, že film nepadol do podpriemeru. I vďaka Walkenovi. a keď to tak zhrniem, tak zaradenie do žánru akčný je dosť okrajové. 60%. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Necital som kniznu predlohu, ale snad nie je taka hlupa ako samotny film. Mohol to byt seriozny spionazno politicky thriller, ale vysledok je primitivny ako tie horsie bezmyslienkove diely Ramba. Akurat tu az na finale absentuje akakolvek akcia. Az do finale sa len neustale zdlhavo Walken a jeho banda pripravuju na akciu a ked konecne k nej dôjde, tak je natocena tak fadne, ze som si povedal, ze ta nudna priprava bola stokrat zabavnejsia. Ked uz chcete vidiet Walkena v Rambo style, tak si radsej pozrite film McBain. Tento film za to nestoji 3/10. ()

Reklama

zlabus 

všechny recenze uživatele

Pomalé tempo je pro mě výhodou, protože naprosto plně odpovídá knižní předloze, kde 95% děje tvoří přípravy na akci a 5% pak samotná akce. Takže to je pro mé hodnocení spíše kladem. Bohužel záporem se pak stává téměř vše ostatní. Naprosto nulová psychologie postav a jejich motivace, totální okleštění příběhu, změny vůči předloze (a že jich je poměrně dost) a hlavně pak totálně překopaná hlavní postava. Z pragmatického a chladnokrevného Shannona zde tvůrci udělali téměř labilního jedince, který velice snadno podléhá svým emocím. Velkým mínusem je pro mě dále i totální nevystěžení zoufalého stavu Zangara z knižní předlohy. Stejně tak mi poměrně vadilo i vynechání důvodu, kvůli kterému v závěru Shannon jedná, tak jak jedná. Bohužel i závěrečná akce je zde natočená dost hrozně. Přesto, když odhlédneme od znalosti geniální předlohy, se jedná o lehce nadprůměrný snímek, který určitě za jedno zhlédnutí bez debat stojí. 60% ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Mladý Christopher Walken ve velmi pomalém snímku o žoldácích, kteří jsou najati, aby způsobili revoluci v jedné malé zemi velmi daleko od jejich rodiště. John Irvin se na 118nácti minutách snaží rozehrát hru, ve které jde morálka a "to, co je správné" stranou před penězi. Avšak ne vše je o penězích a někdy i ti nejhorší lidé najímání na špinavou práci mohou projevit emoce a konat v rozporu s jejich úkolem. Snímek je příliš pomalý, aby pořádně diváka zaujal a jeho příběh je ve své podstatě strašně jednoduchý. S trochu větší snahou sestříhat film na 90 minut by šlo o mnohem lepší podívanou. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Na akčný film málo akcie, na dobrodružný žiadne dobrodružno a na vojnový je to len také plánovacie. Film začína až kdesi v druhej polke, v prvej treba prekonať značnú nudu. Sorry, ale Walken mi tam vôbec ale vôbec nepasoval, to už mohli do hlavnej role obsadiť radšej Berengera, ten vyzerá a hrá aspoň sebavedome. Ako ukážka toho, ako málo môže stačiť na násilný prevrat kdesi v bohom zabudnutej Afrike to ale obstojí, aj keď dnes to bude zaiste sofistikovanejšie. ()

Galerie (154)

Zajímavosti (1)

  • Film byl natáčen převážně v Belize. Úvodní scéna, při níž žoldáci utíkají ze středoamerické země, byla natočena na Miami Gliderport, nedaleko Miami na Floridě. (KM Phoenix)

Reklama

Reklama