Vyjímečné úkoly si žádají vyjímečné prostředky.Dokonalý plán a nejlíp bandu chlapů, kteří jsou chytří, úskoční a nelítostní.Ti se nezaleknou lecčeho.Špecialisté na slovo vzatí.Ještě když je k tomu vede Christopher Walken coby Kočka Shannon..Jedná se o dost zdařilou adaptaci knižní předlohy, jejíž čtenou verzi jsem kdysi poslouchal v rozhlase.Rozhodně skvěle zmapovaná celková příprava a nákup zbraní na akci.Film mě bavil.(29.5.2010)

Neviem, či sa tvorcovia snažili o nejakú humanisticko-politickú variantu na sériu 'Rambo', ale toto nevyšlo. Až príliš znudená hodina a pol, kým sa začne poriadne niečo diať. Dovtedy sa jedná len o nepodarený pokus o vojenskú drámu, či politickú špionáž. Prakticky sa vôbec nič nedeje, občas náznak zmeny tempa, no ten poriadny príde až vo finále a to už toho veľa nezachránilo. Zachrániť sa poradilo aspoň to, že film nepadol do podpriemeru. I vďaka Walkenovi. a keď to tak zhrniem, tak zaradenie do žánru akčný je dosť okrajové. 60%.(25.11.2008)

Tak trochu dost jiný "akční" film. Někteří hodnotící totiž vůbec nepochopili jeho žánr a čekali co nemohlo přijít :) Źel díky zbytečným přílišným změnám oproti knižní předloze se stal snímek méně pochopitelným,přesněji jeho postavy a jejich pohnutky...Doporučuji pro doplnění knižní předlohu která je brilantní...NA stranu druhou jsou přesto příliš krutá hodnocení také zbytečná. Určitá civilnost a "suchost "snímku je totiž zcela na místě. Tohle totiž není film o hrdinech kteří mají vyvolat naše sympatie, Je to o lidech co se prostě válkou živí...Walken byl bezesporu pro hl.roli výbornou volbou a je velká škoda že nemohl hrát postavu takovou jako v knize. Byla by to jedna z jeho nej rolí a film by měl ode mně plné hodnocení.(28.8.2014)

Na akčný film málo akcie, na dobrodružný žiadne dobrodružno a na vojnový je to len také plánovacie. Film začína až kdesi v druhej polke, v prvej treba prekonať značnú nudu. Sorry, ale Walken mi tam vôbec ale vôbec nepasoval, to už mohli do hlavnej role obsadiť radšej Berengera, ten vyzerá a hrá aspoň sebavedome. Ako ukážka toho, ako málo môže stačiť na násilný prevrat kdesi v bohom zabudnutej Afrike to ale obstojí, aj keď dnes to bude zaiste sofistikovanejšie.(8.10.2016)

Bohužel jen průměrný film zdaleka nedosahující kvalit literarní předlohy z pera Frederica Forsytha. Scénář sice de facto kopíruje knihu, ale naprosto nedostatečně odkrývá důležité detaily umožňující pochopení motivace hlavních postav a důvodů jejich jednání. Určitě bych doporučoval vystříhat několik vedlejších linií, které jsou v dané stopáži absolutně zbytečné. Úplně mě nepřesvědčily ani herecké výkony, takže slabší tři hvězdičky.(2.1.2014)

• - Film byl natáčen převážně v Belize. Úvodní scéna, při níž žoldáci utíkají ze středoamerické země, byla natočena na Miami Gliderport, nedaleko Miami na Floridě. (KM Phoenix)