Pee Wee, přerostlý chlapec se sportovním sestřihem, rtěnkou a scvrklým flanelovým oblekem, žije ve svém bizarním domově vcelku idylickým životem. Tedy až do chvíle, než mu někdo odcizí jeho nejcennější majetek: vzácné požární kolo. Okamžitě se vydává na zběsilou pouť ve snaze najít svou ztracenou lásku. Po cestě se spřátelí s nejrůznějšími podivíny, navštíví Alamo, ustojí děsivé halucinace a mnohem víc! (oficiální text distributora)

Dacsus

Mam dost silne podozrenie (matematicky by som to videl na takych 99.973%) ze prave tu sa da dopatrat zarodok mr. Beana, ba dokonca je az s podivom ze tvorcovia nepodali zalobu. ()

MorraEddie

Po prvních minutách to vypadalo na hroznou chujovinu a světe div se,nic se nezměnilo. Paul Reubens je neskutečný kus hovna a jeho smích mne dováděl k šílenství. ()

12055

Tuhle ulítlou komedii budete buď milovat nebo zavrhovat. Někomu se Pee-weeho přiblblý smích líbí, já ho nenáviděl. Nezapírám, že sem se párkrát docela zasmál, ale sledování celého filmu mi za to nestojí. ()

infidele

opravdu šílená smrštˇ skečů a neustálého šokování nad tím, co všechno dokáže hlavní představitel vykroutit ze svého obličeje.. jako komedie film působí velmi uspokojivě, tedy já jsem se dost pobavila, ale dokážu si představit, že by se hodně lidem nepodařilo vstřebat expresivní herectví a rozpoznatelnou Burtonu stylistiku ()

HMTD

Téměř první film co Burton natočil a já ho vidím jako poslední. Je to hodně zvláštní, asi jako kdyby jste vzali herce němé grotesky, přidabovali k němu pár dialogů a tuny smíchu který je řekl bych uchylný, k tomu spoustu odkazů a dalo by se řící že části tohoto filmu Burton zrecikloval v budoucnu a i to zde můžete vidět. A to že ve své době to byl alespoň podle tržeb kasovní trhák mluví za vše. ()

Lucije

Film o magorovi neskutečného kalibru, pobaví a pozvedne ego, každého (trochu) magora i nemagora. Každého vtáhne do dětských let a navábí na dělání blbinek. Doprovod typické Burtonovy hudby jasně utrvzuje, kdo je režisérem. Avšak namísto temných barev trochu překvapuje až kýčovitá barevnost. Přesto je to velice vtipné a neobvyklé. ()

snupko13

Popišanec? Tak by sa asi dalo, ak by sa mohlo, meno hlavného hrdinu slušne preložiť. Obe slová jeho mena totiž znamenajú v detskom žargóne, jedno a to isté, močiť. :) Ono celý film na vás tak aj pôsobí, sprvu sa vám chce močiť úžasom nad hlavným hrdinom, hlavne ak neviete, o čom a o kom to bude a potom, ak sa prispôsobíte uletenosti, tak nad milými gagmi, ktorých je vo filme požehnane. Nakoniec nápad o honbe (prerasteného, večne usmievajúceho sa) dieťaťa, s najdivnejším smiechom, ktorý trochu vyzerá ako bruchomluvcov panák, za vysnívaným bicyklom, nie je vôbec zlý. Veď kto z nás sa nespráva ako dieťa? Možno nie v takom rozmere, ale veď poznáte Burtona, tu trochu pritiahne, tam ešte viac a niekde kde sa to už nedá, tak vidíte, dalo sa. :) A to som sa až teraz dodatočne dozvedel veci okolo Pee-Weeho postavy. Takže ono to má vo všetkom prsty pán Reubens? A po serialy pre deti prikývol Burton, ach jaj, to dáva veci rozsiahlejší rozmer, ale hrabať sa v tom ďalej nebudem. Hodnotenie nechávam. ()

nickymilka

Ty jo, co to sakra bylo??? Mimicky mi Paul Reubens připomíná Mr. Beana, postavou a obličejem je trochu jako Sheldon Cooper. Děj je naprosto praštěný, nepopsatelně mixovaný a zkrátka úplně mimózní. U některýh gagů jsem se smála fakt hodně, navíc narážek na typická filmová klišé zde bylo víc než dost, takže i když to bylo umělohmotný a trochu krkolomě poskládaný, ve výsledku jsem měla pocit, že to byl Bartonuv záměr. Kupodivu spokojenost. ()

Nellie

Pre mňa jeden z mála Burtonových filmov, ktorý nebol pohladením na duši. Vlastne ani neviem, ako sa mi to podarilo dopozerať. A hlavnú postavu som mala chuť usmrtiť veľmi krvavým a nehumánnym spôsobom. ()

Lvísrdce

Trochu mi trvalo přijmout naivitu hlavního hrdiny, ale pak se mi začal svým způsobem líbit a z toho mi vyšlo vysoké hodnocení. Prostě pro mě ta správná kombinace vizualna, citu a rozumu. ()

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů