Pee Wee, přerostlý chlapec se sportovním sestřihem, rtěnkou a scvrklým flanelovým oblekem, žije ve svém bizarním domově vcelku idylickým životem. Tedy až do chvíle, než mu někdo odcizí jeho nejcennější majetek: vzácné požární kolo. Okamžitě se vydává na zběsilou pouť ve snaze najít svou ztracenou lásku. Po cestě se spřátelí s nejrůznějšími podivíny, navštíví Alamo, ustojí děsivé halucinace a mnohem víc! (oficiální text distributora)

Idego odpad!

Miluju Burtona, ale tohle je příšerné. Ten smích mi konstantně způsoboval krvácení z uší a po 20 minutách jsem prostě už nemohl dál a musel jsem to vypnout... Sorry, Time... ()

Estrellita odpad!

Humus. Jediný Burtonův film, který prostě za žádnou cenu nezvládnu dodívat. Co to s tím režisérem proboha bylo? Kdo mohle TOHLE vymyslet? Nechutný hlavní herec, barvičky a plast všude kolem, ty debilní dialogy - a hlavně to hihňání... neustálý hihňání... hihi... hehe... to je prostě k poblití. Naštěstí jsem to vypla ještě včas, takže to tak daleko nedošlo, ale žaludek už se mi zvedal. TFUJ! ()

SniperG1

Tak nevím Time, ale tohle se Ti moc nepovedlo! U toho dle by se ani děti nezasmály! Pee mě víceméně připadal stejně dementně jako Mr. Bean. No dokoukal jsem to, ale s menším odporem...35% ()

Motinski

Najslabší Burtonov film ktorého od odpadu delí len to že som sa pár krát úprimne zasmial (asi 3 krát). Inak úplná sprostosť s nesympatickými postavami, lacnými vtipmi a hlúpučkym scenárom. Ak mám pravdu povedať tak hneď na začiatku, pri prvých 15-20 minútach keď sa s Pee-Weem len zoznamujeme, tak som si nebol istý že je to ten film čo som chcel vidieť a v momente som ho chcel vypnúť. Retardovaný smiech všetko ešte korunoval na najväčšiu blbosť akú Tim kedy natočil. Kebyže je Pee-Wee reálna postava tak mu chytím ten bicykel a rozbijem mu ho o hlavu. ()

filmmovier

Teda vážení, tohle je něco vážně neskutečného a asi nejvíc ujetá věc, jakou jsem za svůj život viděl. No, normálně bych to na Tima Burtona netipoval, ale on je vážně schopnej všeho... A už tady se hóóóódně vytáhnul ten chlapík, co se jmenuje Danny Elfman, jeho hudba k tomuhle filmu je báječná, jedna z jeho vůbec nejlepších - jak taky jinak, že? No, já se stejně jako kolega Djkoma u tohle filmu fakt smál téměř nonstop, protože takhle šílený film se opravdu nevidí často - a o žádném šílenějším se mé ucho nedoslechlo. Každopádně zážitek z tohoto filmu je nezapomenutelný - Pee-Wee je retard, což by se možná mohlo říct i o jeho představiteli, který mi z mysli ani na chvíli nevyhnal obraz Sheldona Coopera, páč to podoba je neskutečně náhodná. Je vůbec možné, aby tak děsná podoba byla náhodná? A ten Pee-Weeho smích, to už bylo na jeden ujetej film až moc... Docela dost se povedl i dabing pro Cinemax, který to Pee-Weeho kouzlo ještě umocňuje... Na to, jak je ten film krátký, se tam toho děje fakt strašně moc (málo) a scény v ateliérech určitě stojí za zmínku, hlavně Pee-Wee převlečený za jeptišku, tomu jsem se fakt tlemil až nezdravě moc, protože právě tam mi Sheldona připomněl nejvíc. Je tam i určitá podobnost s Beanem, ale to bych spolu moc nesrovnával. Také bych vás rád ujistil, že tomu filmu ve filmu (nebo je Pee-Weeho velké dobrodružství film o filmu?) bych 5* asi nedal. Mimochodem, skvělý závěr filmu. Taky by mě zajímalo, co má Tim pořád s tím strojem na snídani...Podtrženo, sečteno, film o dospělém dítěti (nebo jak to vlastně je) má u mě za plný počet. Je to naprosto dokonale zahrané, skvěle nadabované, úžasně zrežírované s fantastickou hudbou. Je to asi nejoriginálnější film, jaký kdy kdo vymyslel a zároveň nejšílenější, má to strašně pozitivní atmosféru, úžasné postavy a strašné tempo. Neskutečná věc, která je strašně krátká a ve které se za tu strašně krátkou dobu stane strašně moc věcí... Nádherný film jak od Tima Burtona - pardon, ono je to važně od něj... Nedá se to popsat, ale je to zhulenej film. Paul Reubens je frajer!!! 100%, jo!! ()

Mrkvič

Mr. Been a Sheldon Cooper v jednom. Pee Wee je blázen a nic jiného. Kdo má rád zmíněné dvě ujeté postavy, musí si zamilovat i tohoto ňoumu. Já se k filmu dostal přes Twisted sister a jejich scéna i se skvělou hudbou pro mě tak byla vrcholem celého filmu. ()

Jazzzz

Ze začátku jsem se nemohl zbavit dojmu, že PeeWee je hodně podobný mistru Beanovi, ale to byl velký omyl. Možná občasné pohybové kreace jsou podobné, ale jinak je PeeWee naprosto originální osobností, jehož pokračování by se klidně natáčet mohlo. Myslím, že PeeWee svým charakteristicky šíleným přístupem dokáže řešit situace zcela novým a originálním způsobem.. Burton si neodpustil alespoň špatné sny, když už tvořil komedii aby mohl do filmu vdechnout trochu toho svého tajemna, ale přesto je film velmi, velmi zdařilou a originální komedií u které se nudit nelze... ()

Jennifer.S

Pee-Wee je takový americký Mr. Bean. Naprosto šílený chlapík se vydá skrz Ameriku hledat své kolo – tak to už je opravdová láska. Pobavily mě narážky na filmy – hlavně ta na Bonda. Nebýt toho smíchu byly to 4*, tahle dávám 3 a půl hvězdy. ()

Brain-D

Pee-Wee je naprostej dementní kokot. Kterej vůbec není vitpnej a ještě se směje jak dement. Chvilkama jak si hrál na tvrďáka či na detektiva- tak jsem se ale celkem bavil. Hudba ve scénách seděla, ale byla tak dobrá, že se k téhle blbosti nehodila. Ale trochu chváli k Burtonovi- připomělo mi to mnoho jeho budoucích povedených velkých filmů. ()

hroubek

Tima Burtona má rád a zatím jsem od něj viděl každý celovečerák až na jeden a ten jeden byl Pee Wee. Než jsem se na film kouknul tak jsem si tady přečetl pár komentářů na film a šel jsem do toho. A nebylo to vůbec tak zlé jak jsem se obával. Ze začátku se člověk nemůže vynadívat na Pee Wee dům, přípravu snídaně a jeho každodenní zvyky. Normálně bych řekl, že je začátek skvělý, ale není jelikož je to prakticky ta nejhorší část filmu, protože je o ničem jen jak chlápek miluje svoje kole a někdo mu ho ukradne. Jakmile se, ale Pee Wee vydá na cestu to jiná podívaná. Směs gagu, trošku horroru a největší nadsázka jakou jsem ve filmu, kdy viděl. A závěrečná honička to korunuje a posouvá film někam úplně jinam. Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdy, ale uvědomil jsem si, že na čtyři to rozhodně nebylo tak je to na silných tři hvězdy. Tenhle film by měl vidět každý, kdo říká, že má Tima rád, protože tohle opravdu jiná podívaná než Ed Wood či Alenka v říši divů. ()

VanTom

Svérázný, s infantilitou zručně pracující debut Tima Burtona si dále zaslouží přívlastky jako hravý, dadaistický, nápaditý. Také "nezopakovatelný", protože podobně prazvláštní recept už znovu úspěšně neuvaříte. Pee-Weeho odysea za ukradeným kolem se záhy rozpadá do komediálních skečů (vrcholících zdlouhavou honičkou ve filmových ateliérech jak z němé grotesky), ovšem úvodní "kouzlo neviděného" a výrazná hudba Dannyho Elfmana ji do trochu udýchaného konce dotáhnou. 7/10 ()

Kalidor_

Kdyby mi to nebylo blbý, tak si nejradši taky hraju jako on a dělám takové ptákoviny. Jenže společensky bych se tím asi znemožnil tak se raději alespoň podívám na Pee-Weeho velké dobrodružství a budu se u toho šibalsky culit :-) ()

Krosmen

Postava PeeWeeho mi připomněla jedno jméno a to jméno je, prosím pěkně, Sekora. Skutečně vypadá, jak lidský Ferda Mravenec. Film stojí na schopnostech Paula Reubense, sama dějová zápletka je spíše záplytkou. Burton se určitě vyřádil a při natáčení a vymýšlení různých vychytávek se určitě bavil. Já narozdíl od něj moc ne. ()

mandlova

Nějak jsme to nepobrala... PeeWee mě začal štvát téměř ihned a na jeho "smích" jsem se stala vyloženě alergickou. Úlet film to opravdu je, naznačená Burtonova pozdější imaginace jakbysmet, Elfmanova hudba skvělá, ale hlavní postava prostě otravná. ()

Nepi

Další ztřeštěný kousek magického režiséra jménem Tim Burton...Burton nás opět vláká do svého světa magie a vynálezů jako ve všech jeho filmech...Pee-wee je zvláštní smolař,který hledá svoje ztracené kolo,až se dostane do samotného Hollywoodu a na své cestě zažívá ztřeštěná a legrační dobrodružství...Celý tento kouzelný film doprovází atmosféru navozující hudba plná bicích a trumpet,stejně jako později ve Střihorukém Edwardovi...Myslim,že tenhle Burtonovský kousek stojí opravdu za to vidět...a ne jen jednou.... ()

MaxipesFik

Kvůli závěrečné hollywoodské části dávám pět. Málokoho napadne, že tento film je hodně osobitou (a svéráznou) poctou Zlodějům kol (de Sica) s nímž sdílí zápletku i řadu shodných motivů (kartářka, hospoda, krádež kola na konci). ()

Arkanoid odpad!

Burtonov najväčší omyl. Keď film stojí na extrémne nesympatickom hlavnom hrdinovi, neostáva mi iné hodnotenie. ()

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů