Pee Wee, přerostlý chlapec se sportovním sestřihem, rtěnkou a scvrklým flanelovým oblekem, žije ve svém bizarním domově vcelku idylickým životem. Tedy až do chvíle, než mu někdo odcizí jeho nejcennější majetek: vzácné požární kolo. Okamžitě se vydává na zběsilou pouť ve snaze najít svou ztracenou lásku. Po cestě se spřátelí s nejrůznějšími podivíny, navštíví Alamo, ustojí děsivé halucinace a mnohem víc! (oficiální text distributora)

Han22

Tak tu máme poněkud přitroublého chlapíka, co hledá ztracené kolo. Blbost, myslel jsem si, ale to by to nesměl natočit Tim Burton. Ten se s filmem doslova mazlí a zahlcuje ho tunou geniálních scének, které neupadají do průměru, ale každá další je lepší a lepší. Začátek je ještě docela normální, ale jak se Pee-Wee vydává na cestu, potkává jednu lepší postavičku než druhou a vše končí skvělou honičkou přímo mezi kulisami Hollywoodských spektáklů. Do toho připočítávám jako plus geniální Elfmanovu hudbu, která podtrhuje hravost celého filmu a hlavně do detailů vymakanou výpravu, kde každá blbůstka je originálně natočená. A jako třešničku na dortu zpracování Pee-Weeho dobrodružství jako bondovku, které dokazuje, že Burton si zfleku mohl takovou bondovku střihnout. Pro mě strašně příjemné překvapení a další důkaz, že od Burtona jsem zatím neviděl nic, co by se mi nelíbilo. ()

DonQ

Jedna hvězda za barvičky. Obecně nemám rád filmy založené na dementním hlavním hrdinovi, ale toto....no to je vrchol, o tom smíchu se mi ještě bude snad i zdát. Nejsem schopný zkousnout dílo s nadhledem i přes vědomí, že bylo zřejmě úmyslem takového patolízala zhmotnit na plátno.. ()

666Carnage

Výborná komedie. Opravdu jsem se bavil. Pee-Wee je velice zajímavý kluk, který neustále vydává nějaké zvuky. Žije ve svém bizardním domě, který je snem asi každého dítěte. Tim Burton předvedl opět brilantní práci a určitě to patří k jeho lepším filmům. 80% ()

Stružák

Pee-Weeho velké dobrodružství je jedna velká blbost, ale já se u ní parádně bavil. Prvních 10 minut jsem nevycházel z údivu a čekal, zda v podobném tempu bude pokračovat celý film. K mému úžasu tempo nepolevilo a Pee-Wee dál halekal jako na lesy. Ve filmu je sice pár nudnějších scén, ale jako celek je to naprosto nezapomenutelné. Paul Reubens by si za hlavní roli zasloužil Oscara! Je to ale také film, na který musíte mít stoprocentně náladu, nechtít u sledování moc přemýšlet a hledat něco hlubšího. Pak si velké dobrodružství skutečně užijete. :-) ()

showxman

Čtvrtá hvězda tomuto víceméně průměrnému filmečku letí za závěrečnou honičku, ve které to kolo pochopitelně natře všem! Nuda nebo mrtvá místa ale ve filmu nehrozí, neboť šílený Pee-Wee nechybí v žádné scéně stejně jako jeho přeširoký úsměv a všudypřítomný smích. ()

derryl

Nádherně ztřeštěná komedie od Tima Burtona, která mě neskutečným způsobem bavila a dala mi nahlédnout do světa pana režiséra, věčného hračičky a buřiče, umanutého malého dítěte, velkého snílka a dobrodruha. Každý příznivec burtonových filmů musí tuto bláznivinu vidět, aby věděl o všech zákoutích jeho duše, v tomto případě tedy zákoutí dětského. Doporučuji. ()

Gumrice

Úchylnost prvního stupně. Ten idiot na kole si mě získal, jeho smích a chování mě přivádělo k šílenství. Opravdu originál, tuhle Burton prvotinu by měl vidět každý fanoušek. Již od začátku napínavá Elfmanova hudba s děsivým podtextem, dokreslovala atmosféru tohoto dementního filmu pro silné nátury. ()

Phorbo

Atkinson musel v mnoha chvílích vycházet z alter ega Paula Rubense. Není možný, aby nejslavnější komik světa nekopíroval, když je toto o pár let starší. nemyslím přímo black adder, ale samotného beana. Když se přenesete přes prvních 5 minut které budete bud nenávidět nebo milovat, rozhodnou o tom jeslti se podíváte na celý film. Bych ani nevěřil, že je to od Burtona, kdybych to neviděl v titulcích. Tolik výborných skečů a gagů, hrozná úchylárna toto. PeeWee Herman má nakažlivý smích, kterým se snad nechce smát nikdo, nechce ho ani slyšet jak mu leze na nervy, ale jak ho slyší tolikrát tak si ho beztak zkusí. Hrozně skvělej film. Šup s ním do top 10 ()

aLPaC

Tak nevím, co je tady špatně. Podle tržeb byl film velký hit, podle zdejších hodnocení celkem také. Pro mě se ale jedná o neuvěřitelnej shit s naprosto debilním hlavním hrdinou, kterej se debilně chová, směje, mluví, jedná. Je to sice vše schválně, ale je tak debilní, že jsem měl celou dobu chuť mu jednu vrazit. Tenhle humor šel úplně mimo mě. První a zároveň nejhorší Burton. Jediná vtipná scéna je v závěru, kde James Brolin telefonuje z hotelu s prezidentem. Jinak ani ťuk. ()

Oralfabet

Je hodně věcí, co se mi na tomhle filmu líbí. Ta nádherně jednoduchá zápletka, jasná motivace hlavní postavy, spousta doopravdy vtipných nápadů a náznaky Burtonovy výjimečnosti, která se měla naplno projevit až v jeho dalším filmu. To dobrodružství mě prostě docela bavilo, rychle to uteče a tak dál... Ale taky jsem si tak od desáté minuty až do konce přál, aby našeho protagonistu někdo brutálně znásilnil nebo mu aspoň dal pořádně do držky. Nemyslím si rozhodně, že by Paul Reubens nebyl talentovaný, myslím si, že má talentu spoustu a v tomhle filmu ho všechen využívá k stvoření jedné z nejotravnějších postav, co kdy svou přítomností zneuctily stříbrné plátno. Takže bohužel, tenhle film prostě nemůžu mít rád, protože to je PEE WEEHO dobrodružství a PEE WEE je nejspíš skoro v každém záběru a já už PEE WEEHO nikdy nechci vidět. Doufám, že se mi o něm nebude zdát. Oblíbená postava: Amazing Larry. Edit: Pár dnů po shlédnutí jsem se dozvěděl o Reubensově "kino incidentu" a vím teď s ještě neochvějnější jistotou, že tuhle postavu nikdy víc nechci vidět (Netflix film z roku 2016 - ne, děkuji) 5/10 ()

toi-toi

Groteskná šialenosť na začiatku kariéry jedného z najlepších režisérov. Divým sa tak veľkému hodnoteniu na tomto webe ale som rád, že ľudia si Pee-weeho gagy dokážu vychutnať. Btw scénka s Patrickom Cranshawom jednoznačne najlepšia vo filme. ()

deathka

Naprosto ujetý a blbý film, který je ujetý a blbý takovým kouzelným způsobem, že jsem se celou opravdu bavil. Scénka, kdy Pee-Wee v telefonní budce dokazuje volané osobě, že je opravdu v Texasu, je skutečně geniální. DADEL>>Díky za překlad! ()

Purity

Až někdy budu říkat šílené, myslím tím tohle. Film postavený na jedné, naprosto fantasmagorické myšlence... Film, ve kterém se hlavní hrdina řehtá od začátku, až do konce. Když jsem se smál já, tak hlavně jemu:) Ale musím uznat, že jsme se nenudil:) Normálně bych dal asi 3*, ale že je to Burton jsou tam 4... ()

Kajusska01

Kdyby měl každý člověk aspoň špetku nadšení z života tak jeko Pee Wee, tak by byl svět hned krásnější... Mile potřeštěný film... ()

TomasKotlant

Milá šílenost s počátky vizuálního stylu Tima Burtona, šílenýma věcma, šílenýma lidma a exkurzí studiem Warner Bros, která je šílenější než všecko ostatní. Mezitím poznáváte různé podivíny, kteří se tlemí Pee-Weemu nebo vám. Prolnuto sny odkazujícími na amatérskou kinematografii a do toho se pořád plete takové podivné červené kolo, za které jsou někteří ochotni položit nejen život, ale všecko. A pak ještě uvidíte, že to celé mohlo vypadat daleko hůř, kdyby film produkovalo velké hollywoodské studio :) Akorát je potřeba uznat, že Monkeybone je co se týče šílenosti na mnohem vyšším levelu, protože Pee Wee je pozadu o délku svého kola. *** Ve zkratce: Za exkurzi s vysmátou průvodkyní Tinou dal bych i to kolo... ()

arthur.22

Film, který si buď zamilujete nebo ho odsoudíte jako přeplácaný nesmysl s prapodivným dějem. Ač zbožňuji Tima Burtona a Dannyho Elfmana, takže jejich společná prvotina mě lákala, plakát a oficiální text distributora mě naopak dost dlouho odrazovaly. Zvědavost ale nakonec zvítězila. Je to totální kravina, ale jsem infantilní úchyl, zbožňuji bizarní kýč a různá "zbytečná" udělátka, tudíž je to film pro mě a asi si ho brzy dám znovu. ()

zdeny99

Pee Wee je takovej Mr. Bean, kterej místo plyšovýho medvídka má hasičský kolo. To mu ukradnou a on se ho vydává najít. [1415. hodnocení, 128. komentář, 67%] ()

HappyDeath

D: U donn´t wanna see this film? P: I don´t have to see it donnie. I lived it :-D Vyvedené dílko, to se musí uznat. Stejně jako šílená podstata Paula Reubense... Chtěl bych ho vážně někdy poznat :-) A co mě tam vážně potěšilo, byly Twisted Sisters při natáčení videoklipu v Hollywoodu. ()

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů