Pee Wee, přerostlý chlapec se sportovním sestřihem, rtěnkou a scvrklým flanelovým oblekem, žije ve svém bizarním domově vcelku idylickým životem. Tedy až do chvíle, než mu někdo odcizí jeho nejcennější majetek: vzácné požární kolo. Okamžitě se vydává na zběsilou pouť ve snaze najít svou ztracenou lásku. Po cestě se spřátelí s nejrůznějšími podivíny, navštíví Alamo, ustojí děsivé halucinace a mnohem víc! (oficiální text distributora)

Nail odpad!

Tak to pardón, ale co toto mělo znamenat? Asi jsem nepochopil co tim Tim Burton myslel snad to je na konci filmu, ale to jsem bohužel nebo bohudik nevydrzel já. Dosti retardovanej chlapík (chlapec) s příšerným smíchem, příšernýma grimasama a jeho příšerný kolo o které díky bohu přišel. Jestli to mělo být vtipné tak bohužel jen pro otrlé. ()

Dienzenhofer

Neškodná komedie o neškodném idiotovi. Klasická americká komedie- debil běhá po USA a potkává divný lidi a dělá u toho různý skopičiny. Burton tenhle film dělal pravděpodobně kvůli tomu aby získal důvěru a mohl později udělat svůj vlastní projekt (Beetlejuice). Tenhle film není moc Burtonovksý, přesto se tu najde pár Burtonovských scén (Klauni ve snu, duch staré báby). Když vypnete mozek tak se u toho pobavíte a mile vás to překvapí. Co mě docela štvalo, bylo Pee Weeho přiblblé chychotání. Vedlejší postavy jsou docela legrační a některé pobaví, i samotný Pee Wee také pobaví. Danny Elfman tu není výrazný jako v jiných Burtonových filmech, ale rozhodně je tu pár zapamatovatelných tracků. Fajn komedie, když jí budou dávat v televizi, nepohrdnu. ()

kihsleek

Asi nikdo jinej by si nedovolil jako svůj debut natočit takovouhle šílenost. Burton prostě má koule. A to, co v hlavní roli předvádí Paul Reubens, to se nedá popsat. P.S.: Teď mě tak napadá, že se mi vybavěj ještě další dva podobný magoři, a dohromady by se jim mohlo říkat třeba "svatá úchylná trojice"... jsou to Terry Gilliam a Emir Kusturica. ()

Bezda22

Hrozně ujetej film. Hlavní hrdina je dement totální :-D. Ale koukat se na to dá. Je to i celkem vtipný, ale nemám moc rád tehle typ filmů. Ale Pee-Wee je zábavná postava celkem. Rozhoduju se mezi 3 nebo 4 hvězdama. Ale i přes mojí lásku k Burtonovi, dám jen 3. Neřikám, že je to špatnej film. Ale neni to film pro mě. ()

Ewík

Tohle vůbec nebyla moje krevní skupina - hlavní hrdina mi celou dobu lezl na nervy a ani jednou jsem se nezasmála. Sice byly vidět Burtnovské rysy, které v dalších filmech rozvíjel, a taky typická hudba, ale Pee Wee s těmi jeho divnými zvuky mě jednoduše vytáčel k nepříčetnosti. ()

nejmka

Naprostá úchylárna. Dávám pět hvězdiček hlavně proto, že Paul Reubens vypadal jako jeden z mých učitelů. Celý čtyři roky jsme si pravidelně o hodině pouštěli na mobilu scénu, kde skáče po posteli v chlupatejch bačkorách a doslova chcípali smíchy, ()

habertek

Toto, že je dílo Burtonovo??? No já nestačil zírat, tak úchylnou a mentošskou komedii jsem jaktěživ neviděl! Snad za tu originalitu a za to, že mě to občas dobře rozesmálo dávám 50%... Ale nevědět, že je to od Burtona tak bych v životě neřekl, že je to od něj! Jde vidět, že je to dost rané dílko:) ()

pekas

Tohle je Burton? Vizuálně ano, ale problém je, že mi hlavní postava nesedla. Tedy tímto celé hodnocení klesá hodně nízko. Našly se i dobré chvilky, tak nebudu krutý a dám 35%. ()

kubilov

Retardovaný Pee Wee v hodně špatném filmu ze začátků Burtonovy kariéry. Místo smíchu nastalo při jednotlivých scénách a rádoby vtipech pouze trapné ticho, které rušily jen myšlenky, jak mu to sakra mohli schválit, protože je to fakt špatný a spíš než vtipný je to trapný. ()

Detak

Zběsilé, šílené, dementní, neuvěřitelné.. Něco ve stylu Blbí a ještě blbější, ale tohle je starší film. ()

Rayen1 odpad!

Tohle jsem prostě nedal. Ten kreten v hlavní roli byl prostě na ránu a a všechno ostatní taky. Dej, postavy... Prostě ÚPLNĚ VŠECHNO! Tenhle film je strašnej shit. ()

pavliCZECH

Film, který jsem viděl pouze jednou asi ve 13 letech. Pamatuji si to dodnes, rodiče nebyli doma tak jsem si zapnul televizi a začal víceméně bezmyšlenkovitě koukat na dvojku na filmový klub a tam nějaký chlápek, který se choval jako dítě. Nejdřív mi to přišlo ujetý, ale pak jsem si ho absolutně zamiloval a na konci mi tekly dokonce slzy. No je to možný... Při tom je to taková "blbost" :-) Pro mě jasně 5 hvězdiček, kolik je filmů, o kterých nemáte páru, pak je jako dítě úplně náhodou vidíte, každou chvíli si na ně vzpomenete ve svém budoucím životě a nevíte jak přesně se to jmenovalo a až po deseti letech díky csfd.cz zjistíte vlastně co za film to bylo...:-) ()

me3x®

Geniálny nástup geniálneho režiséra. Pee-wee vás ani tak nedostane ako nečakané zvraty v príbehu. Absurdita jedna väčšia od druhej. Ani som nechcel veriť, že ten isty Paul Reubens, ktorý hral Dereka v Kokaine sa dokáže takto zhodiť. K tomu všetkému rytmická Elfmannova hudba. Nemám čo dodať. Oproti iným trápnym americkým komédiám je toto silné eso. ()

Nonna

Jeden z raných filmů Tima Burtona. Další z jeho zpodobení "Nezařaditelné indiviuum" versus "Společnost". Willy Wonka v Karlíkovi je mile nedospělý, Beetlejuice smrdutě odporný, Edward smutek vzbuzující, Batman obdivuhodný.......Pee Wee je toho všeho původní prototyp. Má ho divák litovat jako pošahaného blázna? nebo obdivovat jako geniálního vynálezce? (kravinky na smažení vajíček v úvodu filmu), smát se mu, fandit mu, nebo nad ním brečet? Je čistý (důvěřování Francisovi) a přitom trochu zlomyslný (odmítání kina Dotie po telefonu), má obrovské pohybové nadání (tanec před smrtí v motorkářském klubu), je psycholog (se servírkou v dinosauří vyhlídce), je ochránce ještě slabších, než je on (hadi v hořícím zverexu),má obrovské odhodlání a vůli dostat zpět ukradené kolo (demolice filmových ateliérů je atakem na divákovu bránici)......je dokonalý. Film je pro mě nejlepším Burtonovým počinem,i když musím souhlasit s přispěvatelem Malarkey, že Pee-Weeho musíte buď milovat nebo nenávidět - ale tak je to vlastně u všech Burtonových vyděděnců. ()

Tynkos

Velice smutné je říct o tomto filmu, že byl natočen Timem Burtonem. Pee Wee je pro mě neuvěřitelně nesympatická postava, která se podobá Mr. Beanovi s tím rozdílem, že mluví, je to blázen a neuvěřitelný egoista. Během filmu jsem se zasmála jen dvakrát a to ve chvílí kdy Pee Wee byl jinou postavou než sám sebou - žena kriminálníka v automobilu směr Texas a recepční hotelu ve filmovém zpracování jeho "příběhu", který byl přehnanou fraškou stejně jako celý tento nudný film. ()

pollstro

První celovečerní film Tima Burtona sice hýří originalitou a jednoznačně prezentuje velmi osobitý styl, kterým je Burton dnes již ikonický, ale i přes to jsem se nedokázal přenést přes takhle znatelně banální příběh bez jakýchkoliv emocí a významu, a taktéž přes nesnesitelnou postavu Pee-Weeho, která mě svým absurdním a nesmyslným chováním a různými výjevy, iritovala od samotného začátku a během filmu si nedokázala získat mé sympatie. Pee-wee's Big Adventure je velmi hloupá, nezajímavá, nudná a otravná záležitost, která mě naprosto neoslovila a těžko lze uvěřit tomu, že tímto filmem Burton vstoupil do kinematografie. Teprve jeho budoucí tvorba přinesla filmy, kterými se dotkl srdcí mnohých lidí a kvůli čemu jeho tvorbu uznávám a oceňuji, což se zde v žádném případě říct nedá. "There's a lotta things about me you don't know anything about, Dottie. Things you wouldn't understand. Things you couldn't understand. Things you shouldn't understand." ()

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů