Série(2) / Epizody(18)

Sousední města Piltover a Zaun proti sobě válčí a dvě sestry stojí v souboji magických technologií a protichůdných názorů na opačných stranách barikády. (Netflix)

AngelG

Něco tak vizuálně nádherného jsem už dlouho neviděla. Naprosto dokonalá animace, kdy každý díl v sobě má minimálně dvě tak fantasticky vizuálně zpracované scény, ze kterých jsem šla do kolen. Akční scény a choreografie bojových nebo jinak akčních scén strhující. Celková atmosféra a propracovanost prostředí a postav mě prostě okamžitě vtáhlo a nepustilo. Co se příběhu týče tak sice v základu nic nového, ale i tak to baví a umí to dobře přehazovat tón bez toho, aby to působilo kýčovitě, občas humor, občas drama, občas doják (závěrečná scéna posledního dílu byla jak kudla do srdíčka). K tomu fantastická doprovodná hudba, která vše jen perfektně doplňuje. I přes vysoké hodnocení jsem si od toho tolik neslibovala, ale jsem moc ráda, že jsem tomu nakonec dala šanci, zaslouží si to takto vysoké hodnocení. A rozhodně není vůbec třeba vědět cokoliv o herní předloze, já také nevím o Lolku vůbec nic a i tak jsem v pohodě chápala co se děje. Takže druhá řada, šup šup. ()

Tirkus

Několik let jsem doufal v pořádné dílo z bohatého světa Runeterry a konečně jsem se dočkal. Očekával jsem hodně a musím říct, že i tak jsem byl příjemně překvapen. Krásná animace, skvělé postavy a hudba, která tomu všemu dává tu správnou atmosféru. Hodně jsem ocenil, že se tvůrci nebáli být občas trochu drsnější a můžu jen doufat, že Riot bude v seriálové tvorbě pokračovat. ()

ER

Kromě absolutního nadšení jsem překvapen vysokou kvalitou jednotlivých postav, jak jsou namluveny, jaký důraz je kladen na jejich motivace, jenž je ovlivňují někdy kladně, někdy ne. Hloubka prožitku, který z toho plyne, je jak u hraného filmu. Po zhlédnutí poslední epizody dávám všechny palce nahoru. ()

Human_Traf

Hru jsem nikdy nehrál, ale jako seriál musím říct, že to funguje perfektně. Komplikované postavy, které se vyvíjí, žádné zbytečné dialogy, děj se neustále posunuje, občas tam někdo něco vyrábí (to mám osobně vždycky moc rád) a padnoucí hudba. Celé se to s každým dílem zvětšuje a zlepšuje. Moc jsem tomu nevěřil, ale za poslední dobu to pro mě bylo jedno z největších překvapení. ()

Votvirak

Ahoj Jani , tuhle pecičku bys rozhodně neměla vynechat. Na animácích si stejně vyrostla,takže tohle zvládneš. Je to fakt povedený a dává to parádní smysl i pro toho kdo nezná background celého příběhu. ()

Maximilianus

1. séria: Prvé tri diely boli výborným a originálnym vstupom do sveta League of Legends. Tie ďalšie boli skvelým pokračovaním, ktoré rozvíjalo postavy, dávalo im motiváciu, preplietlo ich životy a zamotalo dej zaujímavým spôsobom. Animácia bola skvelá a tiež originálna, hudba výborná, moderná a skvele dotvárala celkovú atmosféru. Jedinou slabinou prvej série bolo zdanie, že seriálu ku koncu dochádza dych, resp. tam bolo vidieť, že bude nejaké pokračovanie (ktoré už bolo aj potvrdené), že sa ešte chystajú veľké veci, ktoré si nechcú vybúchať hneď, takže aj finále bolo omnoho miernejšie ako som čakal a chcel by som. Ale inak sa zatiaľ jedná o výborný seriál. 8,2/10. ()

E lan

Bože to je pecka! Nádherná animace, skvělá fantazie a několik hudebních hitů, při kterých jsem zůstával zírat co se to na obrazovce děje. Dejte mi už druhou řadu! Prosím… ()

Mini_X

Videoherní adaptace byly vždy považovány za téměř nemožné k zadaptování ve filmovém a seriálovém průmyslu. Málokdo se odhodlal adaptovat filmovou či seriálovou adaptaci na základě videohry, a vždy byla jen otázka času kdy se toto prokletí herních adaptací rozpadne. Všichni jsme čekali na tu jednu videoherní adaptaci co se stane novým spasitelem. No a kdo by kdy čekal, že ten spasitel bude animovaná seriálová adaptace hry League of Legends. Kdyby mi někdo řekl, že videoherní adaptace, která začne novou éru pro videoherní adaptace bude League of Legends, tak bych se dané osobě vysmál přímo do obličeje, jenomže ono to tak ve skutečnosti bylo. Arcane: League of Legends byl seriál, který navždy změnil pohled na videoherní adaptace a důvody proč je několik. Jedné z těch nejvíce očividných důvodu je animace, která je prostě sexy:) Arcane animace je tvořena tak, aby se do ní každý zamiloval a byl ní pohlcen zaživa. Animace má v sobě tolik kreativních vrstev, že je to až neuvěřitelné v každé akční scéně, nebo v pouhých scénách kde se postavy jenom baví. Tato animace je tak moc výjimečná, že jakýkoliv záběr byste si mohli vyvěsit jako plakát. Doslova máte někdy pocit, že animaci zkombinovali se cutscenámi z videoher samotných. No a nemá tu vůbec smysl mluvit o tom, že milovníci západní animace budou v ráji (mohu potvrdit). Ale animace není jediný aspekt co děla seriál Arcane tak výjimečný, protože kdyby jste měli sexy animaci a na prd příběh a postavy, tak by to z vás nedělalo nejlepší animovanou herní adaptaci všech dob. Pro mě nejpodstatnější aspekt jakéhokoliv příběhu ať už z filmů, seriálů nebo knihy jsou postavy, no a Arcane se vůbec nebál vytvořit jedny z těch nejlépe propracovaných postav co jsem měl tu čest zažít v animovaném seriálu. Arcane vám nabízí velkou škálu postav, které jsou všechny podstatné jako všechny figurky na šachovnici. Každý divák si najde svojí oblíbenou postavu během prvních dvou epizodách instantně, ať už se jedná o vědce z města Piltoveru, nebo o chaotickou dívku s výbušnými zbraněmi, či o dívku která rozdává rány pomocí svých obřích kovových pěstí. Avšak další aspekt  co dělá postavy ze seriálu, tak výjimečně jsou, že nikdy nemáte pocity, že některé postavy jsou to jen do počtu. Každá postava má svůj smysl existence a hraje podstatnou roli na šachovnici, ale to nejlepší na tom, je že diváka nikdy nebudou otravovat a nudit je. Důvodu je opět několik, ale podle mě ten nejpodstatnější důvod, je že každá postava má svoje odlišné motivace a jiný pohled na situace, což je děla instantně zapamatovatelnými, více unikátní a hlavně více zajímavý na sledování. Poslední důležitý bod ohledně postav je jejich vnímání divákem. Každý člověk bude vnímat postavy úplně jinak, než třeba váš soused. Krásným příkladem je záporák Silco, který sice pro některé muže připadat jako monstrum, které jen chce moc, ale někdo ho může vyjímat jako osobu co sice řeší své problémy drsně, ale chce jen chránit osobu co vidí jako svou vlastní dceru. Tento unikátní pohled na postavy tvoří velice zajímavé dilema mezi dobrem a zlem. Ale k čemu by vám byly úžasně napsané postavy, či revoluční animace kdybyste neměli poutavý příběh, no opět k velkému prdu. Jenomže Arcane opět neselhal ani v této velice důležité kategorii. Příběh Arcaneu je instantně poutavý v jakékoliv scéně, tomuto faktu pomáhá samotný soundtrack, který je prostě libový, také tomu napomáhá kreativita záběru, dialogy mezi postavami a už opět zmíněná animace. Jakmile si pustíte první epizodu, tak vás děj vtáhne také moc, že během sledování jste jenom vy a vaše obrazovka a svět, který je okolo vás přestane existovat, jste pouze jenom vy a vaše obrazovka. Jakmile dokoukáte poslední devátý díl a uvidíte jeho depresivní a zároveň nečekaný konec, tak se opět objevíte v reálném světě, ale máte jednu jedinou věc na paměti, a to kdy uvidíte pokračování tohoto znepokojujícího konce, protože během sledování všech dílu jste byly pohlceny do této nádherné animační mozaiky a vy chcete být pohlceny znovu, ale nejde to. Arcane pro mě osobně byl jednou z nejpodstatnější děl co jsem mohl kdy vidět a dokázal prolomit prokletí videoherních adaptacích. I když Arcane navždy změnil videoherní adaptace, podle mě se nikdy nenajde žádná videoherní adaptace co by dokázala překonat něco jako Arcane, ale to nejdůležitější je fakt, že Arcane dal všem videoherním adaptacím naději, a za to si zaslouží jeden z největších respektů v animované kultuře. () (méně) (více)

Ninivius

Kdo by si kdy pomyslel že ze světa League of Legends může vzejít něco tak dokonalého jako je Arcane. Ze hry která je plná toxicity, nenávisti a vzteku a kde byl jakýkoliv příběh vždy až na druhém místě vznikl seriál jaký v dnešní době nemá obdoby. Animace je průlomová, není to klasický “pixar styl” který je dnes k vidění v každém animáku, má to mnohem blíž k něčemu jako je Into the Spider Verse ale řekl bych že je to ještě o úroveň lepší.Každý záběr je plný detailů, v obličejích postav vidíte všechny emoce, pohyby jsou plynulé a v akčních scénách cítíte každou ránu. Za zmínku stojí také hudba a zvukový design, v každé epizodě je ukrytý menší hudební klip který perfektně zapadá do příběhu takže rozhodně nerozptyluje od dění na obrazovce. O příběhu by se dala sepsat esej, postavy mají jasně stanovené cíle a motivace, děj se posouvá díky jejich rozhodnutím a vše je plné emocí. Opravdu se jedná o něco převratného co by si nikdo neměl nechat ujít a můžeme jen doufat že si Arcane udrží stejnou kvalitu i v dalších sezónách Bezchybný seriál? Dost možná. 10/10 “He didn't make Jinx, you did.” ()

seiffs

Serial vybornej, dal bych plne hodnoceni, ale nenavidim kdyz to skonci otevrenym koncem. Neskutecne me to vytaci. Akorat se tim tvurci divakovi vysmejou do xichtu. Je to jak slibovat diteti lizatko za navstevu zubare a pak mu rict, ze ho dostane priste. Na dalsi serii kaslu, znova se napalit nenecham. ()

J.e.r.e.c

Jestli je něco překvapením roku, tak tohle! Snad u každého animáku, ať už byl od Pixaru, od Disneyho, nebo od kohokoliv jiného, jsem se pral s jeho stylizací – skoro vždy mi přišla až příliš „dětská“, a tím pádem již dopředu podlamující případnou vážnost celkového vyznění. S Arcane se konečně objevilo něco, kde ten pocit nemám. I když i zdejší svět (hru vůbec neznám) jsem měl zezačátku tendenci lehce podceňovat, nejpozději po explozivním finále třetí epizody se všechno zlomilo, a pak už jsem až do konce jen zíral na příběh plný nejednoznačných figur (takhle má vypadat práce se záporákem a girl power!) v kulervoucím a místy i zajímavě experimentujícím grafickém hávu. Jasný seriál roku! (Z těch asi tří, co jsem letos viděl.) 90 % ()

celticek

Moc hezky to vypadá, animace jsou vážně úžasné. LoL jsem nikdy nehrál, ale i tak jsem se zabavil. Příběh se mi na začátku líbil, ale pak je to taková míchanice - asi aby se tam toho co nejvíc vlezlo. ()

lksvcr

O tomto seriálu jsem nic nevěděl a hru jsem nikdy nehrál. To, že to má něco dočinění s LOLkem, mne spíše odrazovalo, abych byl upřímný. Nakonec jsem dal na doporučení kamaráda a nelitoval jsem. Veškerá moje neznalost mi vůbec nebyla na obtíž. Toto si může pustit opravdu každý, ať už hráč či ne. Musím říct, že od první scény, mě upoutala ta animace. Každý záběr jak umělecké dílo a kolikrát byste mohli prostě pauznout video a měli byste luxusní plakát na stěnu. A právě díky téměř neomezeným hranicím animace, se mi dostala perfektní podívaná, která je ještě podtržená a k pěti hvězdičkám dovedená, díky muzice. I ta se mi tu zamlouvala. Čili zpracování nemám téměř co vytknout. Co se děje týče, tak i ten mi učaroval. Devíti dílnou sérii, jsem zvládl během dvou sezení. Jak skončil díl, hned jsem chtěl vědět, jak to bude dál pokračovat. Příběh je opravdu nabitý, velice dynamický a napínavý. Ovšem abych pouze nechválil, tak vytknu, v několika místech možná až moc velkou překombinovanost. Někdy jsem se trochu ztrácel ve všech těch machinacích. Nicméně hlavní sesterská linka byla povedená. Až do konce jsem nevěděl, jak to dopadne. Zato jsem moc dobře věděl jak chci aby to dopadlo a to díky skvělým charakterům, kterým jsem fandil, které jsem nesnášel, které jsem si oblíbil a které jsem scházel. Na závěr bych to shrnul tak, že se tento povedený kousek nebojím doporučit dál. 5/5. ()

tlesk

Jsem překvapen. Ne tím, že to bylo dobrý, ale jak moc dobrý to bylo. V životě jsem herní předlohu nehrál (snad jen jsem se něco nahrál kultovního Warcraftu 3, který dal LOLku a Dotě vzniknout). Ale tohle bylo prostě skvělý. Úžasná, kreativní a neokoukaná animace, výborný storytelling s neskutečným tahem na branku a celkově nesmírně povedenej fantasy seriál, na kterej jsem čekal, aniž bych o tom vlastně věděl. Netflix tímhle udeřil hřebík na hlavičku. Je to překvapivě drsné, dospělé, hravé a nápadité. Navíc v originálně pojatém světě. Postavy jsou sympatické, i ten největší zloun tu má uchopitelnou motivaci. Troufám si říci, že naposledy měla v rámci žánru tak dobře napsané charaktery snad jen Hra o trůny (a to ještě jen v několika prvních řadách). Úvodní píseň Enemy od Imagine Dragons se taky povedla. No, co dodat. Těším se na další řadu, která má dorazit už letos... ()

Dejvecd

"We will show them!" Na Arcane som sa dosť tešil a tým pádom som očakával dosť veľa, ale neočakával som takto veľa. Arcane nám šikovne predstavuje nový a zaujímavý svet, plný neprebádaných možností. Dostávame tu pohľad na mesto Piltover, ktoré čelí veľkej zmene a nie len k dobru. Tvorcovia nám tu predstavujú plno zaujímavých postáv, ktoré si skutočne zamiluje každý. Hrozne ma to bavilo sledovať, pretože každá postava tu má svoj príbeh, ktorý je nejakým spôsobom dôležitý v deji. Vzťahy medzi postavami tu sú fakt skvelé a sú to práve oni čo ťahajú celý seriál do úplných výšin. Skoro každá vec čo sa tu stane a skoro každé slovo, ktoré tu niekto vypustí z úst je dôležité pre dej a tým pádom si seriál získal moju plnú pozornosť. O úžasnej animácií, ktorá figurovala hlavne v epických pohľadoch z diaľky, alebo scénach plných neónových svetielok, sa ani nebudem zmieňovať. O čom sa však zmienim, je fantastická hudba, ktorá do každého momentu pridala obrovské množstvo napätia, až mi behali po chrbte zimomriavky. Čo sa týka konca, tak ten ma totálne odpálil a po celý čas som v napätí sledoval obrazovku. Toto je príklad toho ako skvelo ukončiť seriál a ja chcem okamžite ďalšiu sériu. Čo sa ešte týka Jinx, tak si myslím, že ide o asi jedno z najlepších stvárnení psychopata s rozdvojenou osobnosťou, aké som na obrazovke kedy videl. // Aj keď ide o famózny seriál, tak tu bolo pár vecí ktoré mi úplne nesadli. Prvou bolo prvých 6-9 min. ktoré mohli byť trochu svižnejšie, tým pádom mohli lepšie navnadiť divákov a to isté sa týka aj prvej polovice štvrtej epizódy, ale inak úžasný seriál. Odporúčam všetkým fanúšikom fantasy, alebo fanúšikom Love, Death and Robots. 9/10 ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

30.12.2021

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Letošní žebříček nejstahovanějších seriálů roku ovládlo studio Marvel spolu se studiem Disney. Pirátství samozřejmě není nic chvályhodného a prvenství v tomhle směru vlastně není až zase taková výhra… (více)